Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı38Beğeniler

Konu:İki genç öpüştü Metrobüste olay çıktı

Bölüm Moderatörü
    LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    496
    Beğenme 
    1245
    Beğenilme 
    1022

Standart İki genç öpüştü Metrobüste olay çıktı

İki genç öpüştü Metrobüste olay çıktı: Ahlak bekçisiyim ben, Avrupalı değilim

İstanbul'da bir metrobüste iki gencin öpüşmesi üzerine çıkan tartışma telefon kameraları tarafından kaydedildi. Gençlere müdahale eden şahsı uyaran avukat da tartışmaya dahil oldu.

Metrobüste iki gencin öpüşmesi üzerine, bir metrobüs yolcusu kendini 'ahlak bekçisi' olarak adlandırarak gençlere müdahale etti. Şahsın gençlere müdahalesinin ardından avukat olduğunu söyleyen bir kişinin uyarısıyla karşılaşan şahıs kendini, "Ahlak bekçiliğiyse evet ahlak bekçisiyim, ben Avrupalı değilim, benim ahlakıma ters" ifadeleriyle savundu.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Vice General Lord
    darkmeann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    76
    Beğenme 
    486
    Beğenilme 
    257

Şöyle konulardaki insanlara katılmıyorum hatta gözümde o kadar değersizler ki anlatamam. Ben yasalarda hiç bir kimse sokakta vs. yerde öpüşemez diye bir kaide olduğunu görmedim. Özgür, Demokratik ve Laik bir devlet çatısı altında yaşıyoruz, bir kimse birinin yaşam şartlarını veya yaşam özgürlüğü alanını ihlal etmediği sürece istediğini yapma özgürlüğüne sahiptir. Dinimizde uygun görülmese dahi bunlar o kimselerin günahlarıdır. Bunlar Allah ile kul arasındaki ilişkiler bu ilişkilerin arasına bir diğer kimse giremez veya karışamaz. Kim ne yapıyorsa kendinden sorumludur. Bu ve bunlar gibi insanların düşüncelerine saygı göstermeye çalışıyorum fakat gün geçtikçe ortaya attıkları fikirler iyice çığırından çıkmaya başladı (Asansör olayı vs.).
    Bir diğer konu ise video'da gördüğümüz x kişisi tiplemesi. Bu tipler sağa da sol da ''ben şöyle yaparım böyle yaparım, asarım keserim din iman Allah vs.'' cümlelerini kurmayı pek severler ama karşı bir cinside rahatsız etmeyi ihmal etmezler.

Kısacası bu gibi tiplemeler (''Şahsen hayatım da gördüğüm en gereksiz insan tipleridir.'') ahkam kesmekten ibaret din kitaptan bir o kadar da habersiz insanlardır.
    NymeriaSand ve selo1232 bunu beğendi.
    "Haters gonna hate, cancağızım."
    ''DarkStory''

Senior General
    Yavuzhan4129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    34
    Beğenme 
    90
    Beğenilme 
    75

Alıntı darkmeann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle konulardaki insanlara katılmıyorum hatta gözümde o kadar değersizler ki anlatamam. Ben yasalarda hiç bir kimse sokakta vs. yerde öpüşemez diye bir kaide olduğunu görmedim. Özgür, Demokratik ve Laik bir devlet çatısı altında yaşıyoruz, bir kimse birinin yaşam şartlarını veya yaşam özgürlüğü alanını ihlal etmediği sürece istediğini yapma özgürlüğüne sahiptir. Dinimizde uygun görülmese dahi bunlar o kimselerin günahlarıdır. Bunlar Allah ile kul arasındaki ilişkiler bu ilişkilerin arasına bir diğer kimse giremez veya karışamaz. Kim ne yapıyorsa kendinden sorumludur. Bu ve bunlar gibi insanların düşüncelerine saygı göstermeye çalışıyorum fakat gün geçtikçe ortaya attıkları fikirler iyice çığırından çıkmaya başladı (Asansör olayı vs.).
    Bir diğer konu ise video'da gördüğümüz x kişisi tiplemesi. Bu tipler sağa da sol da ''ben şöyle yaparım böyle yaparım, asarım keserim din iman Allah vs.'' cümlelerini kurmayı pek severler ama karşı bir cinside rahatsız etmeyi ihmal etmezler.

Kısacası bu gibi tiplemeler (''Şahsen hayatım da gördüğüm en gereksiz insan tipleridir.'') ahkam kesmekten ibaret din kitaptan bir o kadar da habersiz insanlardır.
    Kardeşim Çok güzel konuşmaya çalışmışsın kanunlarda metrobüste öpüşmek yasak diye bir ibare yok filan demişsin Ama Etik denen bir kavram vardır.Toplumlar yazılı kurallara göre hareket etmezler .Adet örf ve anene ler yazılı kurallar çerçevesinde şekillenmez.Metrobüste 90 yaşında nineye yer verin diye bir kanun veya kararname de yok ama napıyoruz etik dolayısıyla kalkıyoruz yer veriyoruz .Ki ETİK denen kavram hayatta en önemli kavramdır.İçinde birçok başka kavramı barındırır.Kanunlarda DAMACANAYA TECAVÜZ ETMEK de yasak diye bir ibare yok ama ETİK nedir bilmeyen insanlar bunu da yapıyor .Her zaman empati yapmalısın sempati ve antipati yerine.Bu kadar yozlaşmış olamayız.Muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefi bu değildir .Avrupanın bozulan terbiyesini almamalıyız.Türk toplumu asırlardır Türk töresine göre şekillenmiştir.Eskiden de toplum içinde cinsel temas kurulmazdı kuramazdın ETİK değildi bu şimdi de değil.Herşeyi dine bağlamamak lazım .Din ve ahlak bir bütündür.CİNSEL TEMAS insanın özel hayatıdır.Sen özel hayatını bir başkasının kamusal alanında yaşayamazsın .Kentleşme ve kamusal alan kavramını biraz araştırmanı önerebilirim.
    kayber46 ve Prince bunu beğendi.

Bölüm Moderatörü
    NymeriaSand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    96
    Beğenme 
    144
    Beğenilme 
    221

İki insanın birbirini sevmesi ve sevgilerinin dışavurumunun (çok ta abartılmadıgı takdirde) yanlış oldugunu düşünmüyorum. Buna tepki gösterip te ahlagımızı bozdunuz vs vs gibi kelamlarda bulunan herkesinde ailesinden veya cevresinden hiç sevgi görmemiş bireyler oldugunu düşünüyorum. İki birey sokakta öpüşmesi veya sarılması bir insanı neden rahatsız eder ki ?

Bu ülkede kücük yasta evlendirilen cocuklar, daha 15 ine basmadan tecavüz edilen cocuklar var iken metrobüste sadece öpüşen iki gencin sözde ''ahlak bekcisi'' olan bu çomar tarafından taciz edilmesini hayretli gözlerle izliyorum.
    darkmeann, aTHaLaNTHe, Historia ve 2 kişi bunu beğendi.

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    76
    Beğenme 
    486
    Beğenilme 
    257

Alıntı NymeriaSand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki insanın birbirini sevmesi ve sevgilerinin dışavurumunun (çok ta abartılmadıgı takdirde) yanlış oldugunu düşünmüyorum. Buna tepki gösterip te ahlagımızı bozdunuz vs vs gibi kelamlarda bulunan herkesinde ailesinden veya cevresinden hiç sevgi görmemiş bireyler oldugunu düşünüyorum. İki birey sokakta öpüşmesi veya sarılması bir insanı neden rahatsız eder ki ?

Bu ülkede kücük yasta evlendirilen cocuklar, daha 15 ine basmadan tecavüz edilen cocuklar var iken metrobüste sadece öpüşen iki gencin sözde ''ahlak bekcisi'' olan bu çomar tarafından taciz edilmesini hayretli gözlerle izliyorum.
    Örnek verdiğim Asansör olayı vs. ve imam hatipler gibi yerlerde cocuk istismarların sayısının artması gibi konular nedense bu gibi insanların ortak alanlarında çıkıyor. Benim demek istediğim özgür irade. Tamam iyi güzel söylemiş abimiz örf adet vs. demiş ama globalleşen dünyaya ayak uydurmamız gerekiyor (tabi bu cinsellik için söylemiyorum genel olarak söylüyorum) ona bakarsak eskiden yapılanların çoğu şuan yapılmıyor (örf adet.vs) niye çünkü yeni çağ, yeni dönem vs. gün geçtikçe çağ ilerledikçe medeniyetler değiştikçe insanlar değişiyor. Ben bunun yanlış olduğunu düşünmüyor aksi taktirde bunlara karşı çıkanların geri kafalı olduğu taraftarıyım. Buda benim şahsi fikrim. Ülkede her şeyi eskiye dayarsak biz böyleydik şöyleydik diye yaşarsak Türk toplumunun Türkiyenin çekeceği var. Biraz ileri görüşlü olmaya çalışmalıyız artık geçmişte kalan geçmişte kalıyor toplumuzu bilinçlendirip geliştirmeliyiz. Bizler burda öpüşmenin toplum arasında ETİK olmadığını tartışırken insanlar Meta fizik, Uzay fiziği, Astro fizik, Teknoloji gibi bir çok alanda büyük araştırmalar peşindeler. Toplum olarak çok gerideyiz....
    selo1232 bunu beğendi.
    ''DarkStory''

Chief General
    BUMBUM1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    55
    Beğenme 
    8
    Beğenilme 
    82

Alıntı Yavuzhan4129 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Çok güzel konuşmaya çalışmışsın kanunlarda metrobüste öpüşmek yasak diye bir ibare yok filan demişsin Ama Etik denen bir kavram vardır.Toplumlar yazılı kurallara göre hareket etmezler .Adet örf ve anene ler yazılı kurallar çerçevesinde şekillenmez.Metrobüste 90 yaşında nineye yer verin diye bir kanun veya kararname de yok ama napıyoruz etik dolayısıyla kalkıyoruz yer veriyoruz .Ki ETİK denen kavram hayatta en önemli kavramdır.İçinde birçok başka kavramı barındırır.Kanunlarda DAMACANAYA TECAVÜZ ETMEK de yasak diye bir ibare yok ama ETİK nedir bilmeyen insanlar bunu da yapıyor .Her zaman empati yapmalısın sempati ve antipati yerine.Bu kadar yozlaşmış olamayız.Muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefi bu değildir .Avrupanın bozulan terbiyesini almamalıyız.Türk toplumu asırlardır Türk töresine göre şekillenmiştir.Eskiden de toplum içinde cinsel temas kurulmazdı kuramazdın ETİK değildi bu şimdi de değil.Herşeyi dine bağlamamak lazım .Din ve ahlak bir bütündür.CİNSEL TEMAS insanın özel hayatıdır.Sen özel hayatını bir başkasının kamusal alanında yaşayamazsın .Kentleşme ve kamusal alan kavramını biraz araştırmanı önerebilirim.
    Comar yine konuşmuş yine saçmalamış baştan sona
    darkmeann bunu beğendi.
    Anarchy35

General Lord
    aTHaLaNTHe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Counter-Strike
    Konular 
    112
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    277

Bir takım duyguların ve hareketlerin kısıtlanması bunların yapılma arzusunu daha fazla arttırır. Orada ki "ahlak bekçiliği" bana saçma geldi açıkçası. Çok abartılmadığı taktir de bir sorunu olacağını sanmıyorum bu konuların birbirini seven iki kişinin sevgilerini göstermesinin basit bir parçası sadece abartılacak bir şey yok bunda... Hep baskıdan dolayı bunlar
    darkmeann ve selo1232 bunu beğendi.

Yeni Üye
    kayber46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    2
    Beğenme 
    3
    Beğenilme 
    3

Burda yapılan tamamen bir terbiyesizliktir. Eğer benim bulunduğum ortamda anamın bacımın yanında bu davranışta bulunsalardı ben daha ilerisinede giderdim kimse bunları savunmasın kendi evlerinde ne bok yiyorlarsa yesinler kimse kusura bakmasın ama medeniyet sokak ortasında ...... değildir.
    Yavuzhan4129 bunu beğendi.

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    76
    Beğenme 
    486
    Beğenilme 
    257

Alıntı kayber46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda yapılan tamamen bir terbiyesizliktir. Eğer benim bulunduğum ortamda anamın bacımın yanında bu davranışta bulunsalardı ben daha ilerisinede giderdim kimse bunları savunmasın kendi evlerinde ne bok yiyorlarsa yesinler kimse kusura bakmasın ama medeniyet sokak ortasında ...... değildir.
    ''Burda yapılan tamamen bir terbiyesizliktir.'' şuraya kadar saygı duyuyorum senin şahsi fikrin. Lakin ''Eğer benim bulunduğum ortamda anamın bacımın yanında bu davranışta bulunsalardı ben daha ilerisinede giderdim'' burda çomarlık seviyenin bir göstergesini bırakmışsın konu altına. Kimsenin senin annenin bacının yanında sevişecek hali yok insan sevdiğini dudağından ister öper ister öpmez buna sen karışamazsın.

Sağda solda ahkam kesmeyin ağalar boş edebiyat yapmayın... Bir gün biri çıkar o lafları tek tek yedirir size sağ da sol da boş laf yapmayın.
    Cengo, selo1232 and NymeriaSand like this.
    ''DarkStory''

Senior General
    Yavuzhan4129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    34
    Beğenme 
    90
    Beğenilme 
    75

Alıntı darkmeann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örnek verdiğim Asansör olayı vs. ve imam hatipler gibi yerlerde cocuk istismarların sayısının artması gibi konular nedense bu gibi insanların ortak alanlarında çıkıyor. Benim demek istediğim özgür irade. Tamam iyi güzel söylemiş abimiz örf adet vs. demiş ama globalleşen dünyaya ayak uydurmamız gerekiyor (tabi bu cinsellik için söylemiyorum genel olarak söylüyorum) ona bakarsak eskiden yapılanların çoğu şuan yapılmıyor (örf adet.vs) niye çünkü yeni çağ, yeni dönem vs. gün geçtikçe çağ ilerledikçe medeniyetler değiştikçe insanlar değişiyor. Ben bunun yanlış olduğunu düşünmüyor aksi taktirde bunlara karşı çıkanların geri kafalı olduğu taraftarıyım. Buda benim şahsi fikrim. Ülkede her şeyi eskiye dayarsak biz böyleydik şöyleydik diye yaşarsak Türk toplumunun Türkiyenin çekeceği var. Biraz ileri görüşlü olmaya çalışmalıyız artık geçmişte kalan geçmişte kalıyor toplumuzu bilinçlendirip geliştirmeliyiz. Bizler burda öpüşmenin toplum arasında ETİK olmadığını tartışırken insanlar Meta fizik, Uzay fiziği, Astro fizik, Teknoloji gibi bir çok alanda büyük araştırmalar peşindeler. Toplum olarak çok gerideyiz....
    GLOBALLEŞEN DÜNYAYA AYAK UYDURMAK NEDİR KARDEŞİM ? AVRUPALI SOKAK ORTASINDA CİNSELLİK YAŞIYOR DİYE BİZ DE Mİ YAŞAYALIM ? ONLAR UZAYA ÇIKIYOR EVET BİZ SOKAKTA OPUŞURSEK ETİK DEĞERLERIMIZDEN VAZGEÇİP UZAYA ÇIKABILICEZ MI ? TÜRK TOPLUMUNUN HİÇBİR ÇEKECEGI YOK .İSRAİL DE DUNYAYI YONETIYOR .GİT Bİ BAK BAKAYIM İSRAİLDE SOKAKTA BİRİ BİRİNI OPEBILIYOR MU ? İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ YORUMLUYORSUNZU DUNYAYI.TOPLUM OLARAK METROBUSTE ILISKI YASAYARAK MI ILERLEYECEZ ? BU SOYLEMLER 4 VE 5 YÜZYIL CAHILIYE DONEMINDE YAŞANAN SOYLEMLER.TOPLUMU BİLİNÇLİNDIRMENIN YOLU BU DEGIL.TOPLUM OLARAK KENDI BENLIGIMIZDEN VAZGEÇEMEYIZ.BU ZAMANA KADAR VAZGEÇTİK DE NE OLDU ? YILLARDIR SOKAKLARDA OPUŞUYOR GENÇLER UZAYA CIKABILDIK MI ? OLAYI UZAYA VS BILIME BAĞLAMAK KADAR SAÇMA BIR IRONI OLAMZ DOSTUM

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş