Captain
    LOKİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    4
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    7

Post Show TV, ünlü YouTuber'a rekor tazminat ödeyecek!

Yaklaşık 15 ay önce Show TV kanalına dava açan "Deli Mi Ne?" isimli YouTube kanalının davası sonuçlandı. Mahkeme televizyon kanalının YouTube kanalına 1 milyon 434 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

4 milyon abonesiyle "Deli Mi Ne?" kanalında içerik üreten ünlü Youtuber Fester Abdü, videolarını izinsiz olarak haber programında yayınlayan Show TV'ye açtığı davayı kazandı.

HABER KANALINDA YAYINLANAN HABERİN GÖRSELİ

Deli Mi Ne kanalında Davayı Kazandığına Dair Açıklama Videosu

26-27 YAŞINDA HAYLA GENÇKEN SİZİNDE BÖYLE BİR ŞANSINIZ OLSAYDI PARAYI NASIL DEĞERLENDİRİRDİNİZ.
    GERÇEKTEN MAHKEMENİN BÖYLE BİR KARAR VERMESİNE ŞAŞIRDIM.
    SHOW TV TOPLAM 78 SANİYE 3-4 KERE FESTER ABDÜ NÜN VİDEOSUNU YAYINLADIĞI ZAMAN SHOW TV 234 BİN TL PARA KAZANMIŞ.
    BU KADAR KISA SÜREDE BU KADAR PARAYI TELEVİZYON KANALLARI NASIL KAZANABİLİYOR İNANAMIYORUM.
    UZMANLARIN ARAŞTIRMALARINA GÖRE TELİF HAKKI İHLALİNDEN SHOW TV NİN 78 SANİYELİK VİDEODAN KAZANDIKLARI 234 BİN TL FESTER ABDÜYE GERİ VERİLMESİ KARARI ÇIKMIŞ
    MADDİ MANEVİ TAZMİNAT DAVALARI İLE BİRLİKTE TOPLAM

1 milyon 434 bin TL

GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR ? ADALET DÜZGÜN DOĞRU BİR KARAR MI VERMİŞ ?
    GENÇ BİR İNSANIN HAYATININ DEĞİŞMESİ ?
    YILLAR BOYUNCA ÇALIŞSA TOPLAYAMAYACAĞI PARAYI KAZANMASINI NASIL BULDUNUZ ?
    YERİNDE OLSAYDINIZ YAPMAK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR ?

Vice General Lord
    Capella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    79
    Beğenme 
    150
    Beğenilme 
    166

Youtube'de youtuber olarak bu işe emek veren nadir kişilerden bu cocuk.En azından bu işe kafa yoruyor.Oyun videosu çekenlerden özeliklede pubg videosu çekip hile açıp hergün 25 kill 30 kill videolar atıp milleti kandiranlardan deil.Para konusuna gelecek olursakda zaten bu arkadaş youtubeden kazandığı rakamın en az 2 katını kazanmıştır dolar'ın değeri belli youtube dolar ile ödüyor ücretleri.
    Önceden ajansdan bayan tutup video çektiğide oldu hatta onlarla ünlü oldu ama emek veriyor yanı düsünüp yapmis sonucta
    #DeepestFear☾★

ATSIZ__FYNh

Captain
    Luvonir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    7
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    23

Hafiften videodan sapıyor olsa da şahsen YouTube üzerinden geçim sağlayabilenler bunu nasıl yapıyor? Paranın kaynağı reklamlardan elde ediliyor ise ve izleyiciler reklam engelleyici bir uzantı kullanılıyorsa, kanal sahibi para kazanamaz, değil mi? İşin içine girmedim ama tahminimce izleyicinin denk geldiği reklamlar, yükleyene komisyon olarak geliyordur herhalde.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    79
    Beğenme 
    150
    Beğenilme 
    166

4bin dakika izlenme süresi var,youtubede videolarınız 4bin dk.nın üstünde izlendiği takdirde videolara reklam koyma hakkını youtube size tanımakta ancak şirket kurmanız gerekiyor.Reklam başıda bu ücret 0.2 cent olması lazım.Yani 5 dakikalık bir videonuzun 5 dakikası tamamen 500bin izlenmeye youtube size 500 dolarlık kod veriyor.Siz banka yoluyla bu koddan para çekiyorsunuz.Bundan 3 sene önce youtuberliğe adım atmak vardı silkroad oynamak yerine keşke yararlı şeylere odaklansaydım diye içimden geçirmiyor değilim hayırlısı herşey kısmet..
    Alıntı Luvonir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafiften videodan sapıyor olsa da şahsen YouTube üzerinden geçim sağlayabilenler bunu nasıl yapıyor? Paranın kaynağı reklamlardan elde ediliyor ise ve izleyiciler reklam engelleyici bir uzantı kullanılıyorsa, kanal sahibi para kazanamaz, değil mi? İşin içine girmedim ama tahminimce izleyicinin denk geldiği reklamlar, yükleyene komisyon olarak geliyordur herhalde.
    #DeepestFear☾★

ATSIZ__FYNh

Captain
    LOKİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    4
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    7

Gerçekten anlaşılması zor bir durum Bu Youtuber in 3-4 dakikalık videosunu Show TV yayınladığında toplam 234 bin TL para kazanmış Show TV.
    Nasıl paralar bunlar ? Kim neden niye bu Televizyon kanallarına bu paraları versin ?

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    79
    Beğenme 
    150
    Beğenilme 
    166

Sarı çizgiyi geçtiği takdirde reklam gelsin yada gelmesin 0.2 cent para kazanıyorsunuz
    Alıntı Luvonir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #DeepestFear☾★

ATSIZ__FYNh

Captain
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    7
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    23

Demek istediğim şey, eğer bütün izleyiciler reklam engelleyici bir uzantı kullanırsa, yükleyen para kazanamaz, değil mi?
    Bazı kanallara giriyorum, 20 dakika videoya 15 reklam sıkıştırmış. Oturup onu izleyenler gerçekten var mı?

Hele hiçbir içerik üretmeyip sırf daha çok reklam serpiştirebilmek için videoyu 10:01 sunanlar yok mu, bitiyorum
    Bu pislik reklamları insani bir boyuta çekmedikleri sürece uzantıyı kullanmaya devam edeceğim.
    Alıntı Capella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4bin dakika izlenme süresi var,youtubede videolarınız 4bin dk.nın üstünde izlendiği takdirde videolara reklam koyma hakkını youtube size tanımakta ancak şirket kurmanız gerekiyor.Reklam başıda bu ücret 0.2 cent olması lazım.Yani 5 dakikalık bir videonuzun 5 dakikası tamamen 500bin izlenmeye youtube size 500 dolarlık kod veriyor.Siz banka yoluyla bu koddan para çekiyorsunuz.Bundan 3 sene önce youtuberliğe adım atmak vardı silkroad oynamak yerine keşke yararlı şeylere odaklansaydım diye içimden geçirmiyor değilim hayırlısı herşey kısmet..

Captain
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    7
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    23

O çizgi bana gelemez.
    Alıntı Capella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarı çizgiyi geçtiği takdirde reklam gelsin yada gelmesin 0.2 cent para kazanıyorsunuz

General Lord
    Shadowhunters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    425
    Beğenme 
    129
    Beğenilme 
    763

Bunu videoya alıp reklam koyması da ayrı bir seviyede aç gözlülük.

Senior General
    The_Green - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    99
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    182

bi biz salak gibi 12 13 saat çalışıyoruz memlekette

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Giriş