Beğeni Ağacı19Beğeniler
 • 8 Post By Asgard
 • 4 Post By Asgard
 • 2 Post By Asgard
 • 5 Post By Asgard

Konu:bSilkroad Oyun Kuralları

 1. #1
  Yrd.Yönetici
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Silkroad Yetkilisi  
  [GM]Asgard
  Konular 
  803
  Mesajlar 
  21,262
  Beğenme 
  534
  Beğenilme 
  8807
  Konum
   

  Standart bSilkroad Oyun Kuralları

  Üyelik Sözleşmesi / Oyun Kuralları


  Satış Sözleşmesi

  Madde 1. Firmamızca satışı gerçekleşen ürünlerin gayri maddi ürünler olması sebebiyle geri iadeleri söz konusu değildir. Satılan Silk/Ürün geri alınamaz.

  Madde 2. Her müşteri kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Hesap bilgilerinin paylaşılması veya çalınması halinde oluşabilecek zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

  Madde 3. Jolly Game fiyatlar üzerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Madde 4. Müşterinin verdiği tüm bilgilerden kendisi sorumludur ve bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş sayılır.

  Madde 5. Müşterilere ayrılan panelden ve bu panelde yapılan işlemlerden müşterinin kendisi sorumludur. Yapılan işlem ve işlem hatalarında firma sorumluluk kabul etmez.

  Madde 6. Hata yada yanlışlık sonucu alınan ürünlerin iadesi ve değişimi talep edilemez.

  Madde 7. Oyunumuza kayıt olan üyelerin oyun kuralları uyması gerekmektedir. Kural dışı eylemlerde bulunan şahısların hesapları durdurulur.

  Madde 8. Hesapların durdurulması halinde kullanılmış ve harcanmış ürünlerin iadesi yapılamaz.

  Madde 9. Sözleşme ve kuralları Jolly Game haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

  Madde 10. Sisteme kayıt olmuş tüm üyeler/müşteriler bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.


  Genel Kurallar

  Madde 1. T.C. Yasalarına aykırı davranışlar kesinlikle yasaktır. Kanunlar çerçevesinde kısıtlanmış ve/veya yasaklanmış eylemler gerçekleştiren hesaplar süresiz durdurulacaktır.

  Madde 2. Din, Dil ve Irk ayrımı yapan oyuncuların hesabı ispatı halinde 3 gün süreyle durdurulur. Tekrarı halinde 7 gün süreyle hesap durdurma işlemi uygulanır.

  Madde 3. Bug kullanımı kesinlikle yasaktır. 1. derece bug kullanan oyuncuların hesapları süresiz durdurulur. 2. dereceden bug kullanımına dahil olan yada duruma sessiz kalan kişilerin hesapları 3 gün durdurulacaktır.

  Madde 4. Oyun yönetimini aldatmaya yönelik her türlü şikayet, bug bildirimi, ödeme bildirimi veya hatalı bilgilendirmenin cezası süresiz hesap kapatılmasıdır.

  Madde 5. Oyunun huzurunu bozan, zarar veren ve oyunu amacının dışında oynayan şahıslar hiçbir neden gösterilmeksizin cezalandırılabilir. Bu durumda oyuncunun itiraz hakkı bulunmamaktadır.

  a. Proxy ve Uzak sunucular (VPN, VDS, VPS vb.) yardımı ile oyuna bağlanan kişilerin hesapları yönetimin değerlendirmesi sonucunda cezaya tabi tutulabilir. Bu konuda oyuncuların itiraz hakkı yoktur.
  b. Oyun içerisinde yazılı olarak huzuru bozacak şekilde, sürekli küfür ve hakaret içerikli mesaj yazan kişiler (Globa ve All chat), Madde 5 gereğince oyundan uzaklaştırılabilir. Özel mesaj ile yapılan yazışmalar kurala dahil değildir, bu kişileri oyun içerisinde engelleyebilirsiniz.


  İleti ve Yazışmalar

  Madde 6. Ailevi ve kutsal değerlere edilen hakaret ve küfürlerde oyuncu 7 gün chat block ile cezalandırılacaktır.

  a. Guild içi küfürlerde oyun yönetimi cezalandırma yapmayacaktır. Bu gibi durumlarda guild başkanınız ile iletişime geçmelisiniz. Guild özerk bir yönetimdir.
  b. Özel mesaj ile yapılan küfürlerde 02.05.2015 tarihi itibari ile suç sayılacak ve Madde 6'da belirtilen şekilde ceza uygulanacaktır.
  c. Oyun içerisinde Global ve All chat aracılığı ile yapılan küfürlerde, oyun yönetimi gördüğü taktirde şikayet gerekmeksizin ceza uygulayacaktır.
  d. Oyun içerisinde yönetime ve markamıza yönelik hakaret ve küfürler süresiz uzaklaştırma ile cezalandırılacaktır.
  e. Chat ban cezası alan kişilerin, cezayı aşmak amacı ile Stall ve yan karater kullanarak bu davranışı sürdürmeleri halinde cezaları hesap kapatılması şeklinde değiştirilecektir.
  f. Kişilerin inanç değerlerine hakaret edilmesi durumunda kişiler oyundan uzaklaştırma cezası ile cezalandırılacaktır. Süreç işlenen suça göre değişiklik gösterebilir.

  Madde 7. Oyun yönetiminin ve oyuncuların gerçekleştirmediği bir eylem için suçlamak veya oyuncuları yanıltmak bir suçtur.

  a. Oyun yönetiminin item sattığını yada item dağıttığını idda eden kişiler kanıtlayamadığı taktirde oyundan süresiz uzaklaştırılırlar.
  b. Oyuncuları yönetime veya oyuna karşı kışkırtmak, oyundan soğutmaya yönelik davranışlarda bulunmak GM inisiyatifi ile cezalandırılır.
  c. Somut bir kanıt olmadan suçlamalarda bulunmak yasaktır. "Hırsız, Terörist, Dolandırıcı ve yapmadığı bir eylem için asılsız suçlamalar" yönetimin inisiyatifi çerçevesinde cezalandırılır.
  d. Oyun yönetiminin taraf tuttuğunu iddia etmek ve oyunculara yardımda bulunduğunu iddia etmek Madde 7 gereğince cezalandırılır.

  Madde 8. Oyun içerisinde aleni bir şekilde başka private serverının reklamını ve tanıtımını yapmak affı olmaksızın hesabın süresiz kapatılmasını gerektirir.

  a. Reklam ve tanıtım içermeden de private server isimlerinin oyun içerisinde yazılması yasaktır. Bu durumda şahıs uyarı amaçlı 1 ila 7 gün süre ile olmak üzere oyundan uzaklaştırılır. Tekrarı halinde süre uzatılır.

  Madde 9. Şehirlerde ve oyuncuların toplu bulunduğu alanlarda SPAM yapmak yasaktır. Bot ile devamlı yazı yazılması halinde oyuncu chat block ile cezalandırılır. Ceza süresi ilk seferde 2 gün, tekrarı halinde 7 gündür. Bu kuralda şikayet kabul edilmeyecektir. Yönetim bizzat denetleme yapacak.


  Oyun İçinde ve Dışında Ticaret

  Madde 10. bSilkroad üzerinden ticari kazanç sağlamak yasaktır.

  1. Karakter satışının düzenlenmesi.
  a. Devamlı olarak karakter alan ve satan kişiler ilk seferde uyarılır, tekrarı halinde hesapları kapatılır.
  b. Aynı anda toplu karakter satışı yapan ve para kazanma amacı güden kişiler ilk seferde uyarlır, tekrarı halinde hesapları durdurulur.
  c. Gerçek para ile karakter kasıp satmak yasaktır.
  d. TL karşılığı HONOR kasmak yasaktır. İlk seferinde 1 ila 7 gün arasında cezalandırılır, tekrarı halinde ceza süresiz olarak değiştirilir.
  e. İtem yada Gold satma amacı ile boş karakterlere İtem yada Gold koyarak karakter satışını düzenleyenler süresiz olarak uzaklaştırılır.

  2. Item satışlarının düzenlenmesi
  a. Oyun içerisinde gerçek para ile item, gold ticareti yasaktır. Satışını ve alımını yapanlar, satış teşebbüsünde bulunanlar oyundan süresiz uzaklaştırılır. ALIM teklifinde bulunanlar 3 gün uyarı cezası alır, 2. kez alım teklifinde bulunanlar ise süresiz uzaklaştırılır.

  Madde 11. Oyuncuları dolandırma ve kandırmaya yönelik davranışların yasaklanması.

  1. Gerçek olmayan bir uygulamayı gerçekmiş gibi gösterip oyuncuları yanıtlma.
  a. "Itemi yere atar mısın? Sahte mi değil mi bakacağım" gibi dolandırma yöntemlerini kullananlar 7 gün uzaklaştırılacaktır.
  b. Bedava silk, bedava item gibi vaadler ile oyuncuları dolandırmaya çalışmanın cezası süresiz hesap kapatılmasıdır.

  2. Fake karakter açanlar ve oyuncuları dolandırmaya çalışanları hesapları süresiz kapatılır. Aynı zamanda ip taraması ile tüm karakterleri oyundan uzaklaştırılır.

  Savaş ve Düellolar

  Madde 12. Exchange bug'u yasaklanmıştır. Bu bugu kullanan oyuncuların kayıtları incelendiğinde böyle bir bulguya rastlanırsa ilk seferde 1 gün, tekrarı halinde ise 7 gün hesapları durdurulacak.

  Madde 13. Buffer ve Bot karakterlerin düzenlenmesi ve yasaklanması.

  a. Bard karakterler fortress war, job war, job cave, pvp alanı gibi savaş yerlerinde yasaklanmıştır. Bu alanlarda kullanılması yasak olan skill grupları Tambour ve Dancing serisidir. Bu skiller karakterleri ölümsüzlüğe yaklaştırarak savaşları içinden çıkılmaz ve sonlanmaz duruma getirmektedir. Diğer warrior, cleric buffları ile birleştiği zaman oyunun zevkini tamamen yok etmektedir.
  b. (a) bendinde belirtilen suçların şikayeti esnasında BARD karakter seçilerek ekran görüntüsünde net bir şekilde gösterilerek şikayet edilmelidir. Aynı zamanda bard karakteri açan şahsında ismi yazılmalıdır.
  c. (a) bendinde belirtilen suçların işlenmesi halinde bard karakter 1 ay süre ile kapatılır. Şikayet esnasında bard karakterini açan kişi veya kişilerde bard karakterin yasaklanması ile uyarılmış kabul edilir! Tekrar aynı suçta ismi geçmeleri halinde hesapları süreli olarak kapatılır.
  d. Warrior, Cleric, Warlock gibi tüm karakterlerin pvp ve savaş alanlarında buffer karakter şeklinde yasaktır. Oyunun doğası gereği her oyuncu kendi karakterini kontrol edebilir. Buffer karakterin pvp ve savaş alanlarında kullanılması oyundaki dengeleri bozmakta ve alınan zevki azaltmaktadır. Bu konuda ilk seferde buffer karakter cezalandırılır. Şikayet esnasında buffer karakterini açan kişi veya kişilerde buffer karakterin yasaklanması ile uyarılmış kabul edilir! Tekrar aynı suçta ismi geçmeleri halinde hesapları süreli olarak kapatılır.
  e. Bard karakterlerin Dance ve Tambour serileri, Kidemonas odası, Haroeris ve Seth odalarında serbesttir. Haroeris odasına gidiş esnasında cave içinde Bard karakterlerin Tambour ve Dance serileri kullanımı yasaktır. Yalnızca Haroeris ve Seth odasında kullanılabilir.
  f. Bot/asıl karakterleri confing ayarları ile oyunculara otomatik saldırabilecek şekilde ayarlayarak savaş alanlarında ( Job Cave, FTW , Pvp alanı vb. ) kullanmak yasaklanmıştır. Bu kuralı ihlal ettiği kanıtlanan kişiler ilk seferde 3 gün, ardından 7-14-30 gün ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırma cezası alacaklardır. Kuralın geçerli olabilmesi için tarafımıza kanıt olarak iletilecek olan video en az 3 dk uzunluğunda olmalıdır. Video incelendikten sonra kişilerin bot olduklarına karar verilmesi durumunda cezai işlem uygulanacaktır.

  Madde 14. Job savaşlarının düzenlenmesi ve bazı yasaklamalar.

  1. Dost/Guild veya ikinci bir karakter açarak mal transferi gerçekleştiren Thieflerin hesapları sahte job rank suçlaması ile kapatılır.

  2. 1 yıldız, safe tradelere PK olunması yasaktır. Bu suçu işleyen thiefler oyundan uzaklaştırılırlar.

  3. Thiefler trans pet ile şehre giremezler. Şehre trans pet ile giren thiefler ilk seferde 1 hafta, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılırlar.

  4. Kervan sisteminin amacı dışında kervanı bir kenara çekerek NPC Thief yada NPC Hunter ile sahte rank oluşturmak yasaktır. Şikayet yada yönetimin tespiti halinde olayın içerisinde yer alan tüm karakterler ilk seferde Job Rütbeleri sıfırlanarak 1 hafta, tekrarında süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılır. Şikayet amacı ile bildirilen Video kaydı uzunluğu en az 5 dk olmak zorundadır. Daha kısa olan videolar olayı net bir şekilde özetlemediği için kabul edilmeyecektir.

  5. Ek yazılım veya bot kullanarak otomatik kervan çekilmesi yasaklanmıştır. Kervan sistemini ve amacını saptıran bu eylemleri gerçekleştirenler ağır şekilde cezalandırılacaktır. 24.10.2017 tarihi itibari ile videolu şikayetlerde kanıtın bize ne kadar kesinlik sunduğuna bağlı olarak ceza süresi değişecektir. Yönetimin bizzat gerçekleştirdiği tespitlerde ise oyuncu oyundan süresiz uzaklaştırılır.

  6. Savaş alanı olarak kabul edilen Job Cave Unique odalarında ( Haroeris - Seth hariç ) bot karakterler ile Unique odalarına girmek yasaklanmıştır. Bu kural Selket, Neith, Anubis, Isis odaları için geçerlidir. Bu bölgeler aktif savaş alanlarıdır, bot karakter kullanımı kurallar çerçevesinde etik değildir. Uniquelerin kesilmesi uzun sürmediği için tarafımıza iletilecek olan videonun uzunluğu konusunda alt limit belirlenmemiştir. Bu kurala karşı gelen kişiler ilk etapta 3 gün, ardından 7-14-30 ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılacaklardır. Kuralımız 10.10.2018 Tarihi itibari ile geçerlidir.

  Madde 15. Job Temple/Cave'nin yan karakterler ile doldurarak rakip oyuncuların girişini engellemek yasaktır. Bu uygulamayı gerçekleştirenler ağır bir şekilde cezalandırılır.

  Önemli Uyarılar

  Madde 16. Yaptırımı olmayan fakat oyuncuların dikkatle okuması gereken uyarılardır

  1.
  bSilkroad'da silk satın almış olmanız size ayrıcalık tanınacağı anlamına gelmez. Silk satın alan oyuncular içinde oyun kuralları geçerlidir.

  2. Satın alınan silk veya silk ürününün iadesi yapılamaz.

  3. bSilkroad yönetimi bedava silk dağıtmaz yada size ödül vermek için şifre talep etmez. Bu gibi durumlarda madur olan kişilere oyun yönetimi destek ve yardımcı olmaz.

  4. Her oyuncu kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Hack, fake karakter yada karakter satışından doğacak çalınma/soyulma durumlarında oyun yönetimi sorumlu tutulamaz. Item iadeside hiç bir şekilde yapılmaz. Bu sebeple kimseyle iteminizi, hesap bilgilerinizi paylaşmayın.

  5. Oyun yönetimi kişilerin davranışları, hal ve haraketlerini dikkate alarak af etme veya cezayı arttırma yetkisine sahiptir. Bu gibi durumlarda oyuncunun itiraz hakkı bulunmamaktadır. Aldıkları ceza karşısında ısrarını sürdüren oyuncuların ceza süresi uzatılır.


  *bSilkroad oyuncuları bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.


  Konu Asgard tarafından (09.Ekim.2018 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.
  HeiHachii, murat1453, orka ve 5 kişi bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


 2. #2
  Yrd.Yönetici
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Silkroad Yetkilisi  
  [GM]Asgard
  Konular 
  803
  Mesajlar 
  21,262
  Beğenme 
  534
  Beğenilme 
  8807
  Konum
   

  Standart

  bSilkroad oyun kurallarımız bugün itibari ile en başından güncellenmiştir. Bir çok yeni madde eklenmiştir, server da bulunan her oyuncu kurallarımızı okumuş ve kabul etmiş sayılır. Mağdur olmamak için kurallarımızı 1 defa olmak üzere okumanız gerekmektedir.
  xks1, Yavuzhan4129, orka ve 1 kişi bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 3. #3
  Yrd.Yönetici
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Silkroad Yetkilisi  
  [GM]Asgard
  Konular 
  803
  Mesajlar 
  21,262
  Beğenme 
  534
  Beğenilme 
  8807
  Konum
   

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (24.03.2018)

  Genel Kurallar, Madde 14'ün 4. cü bendi düzenlenmiştir.

  Madde 14. Job savaşlarının düzenlenmesi ve bazı yasaklamalar.

  4. Kervan sisteminin amacı dışında kervanı bir kenara çekerek NPC Thief yada NPC Hunter ile sahte rank oluşturmak yasaktır. Şikayet yada yönetimin tespiti halinde olayın içerisinde yer alan tüm karakterler ilk seferde Job Rütbeleri sıfırlanarak 1 hafta, tekrarında süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılır. Şikayet amacı ile bildirilen Video kaydı uzunluğu en az 5 dk olmak zorundadır. Daha kısa olan videolar olayı net bir şekilde özetlemediği için kabul edilmeyecektir.

  Düzenleme 24.03.2018 tarihi itibari ile tüm oyuncularımız için geçerlidir.

  (*Yeni eklenen kısım kırmızı ile belirtilmiştir.)
  Konu Asgard tarafından (24.Mart.2018 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.
  RedZombie ve orka bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 4. #4
  Yrd.Yönetici
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Silkroad Yetkilisi  
  [GM]Asgard
  Konular 
  803
  Mesajlar 
  21,262
  Beğenme 
  534
  Beğenilme 
  8807
  Konum
   

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (18.09.2018)

  Savaş ve Düellolar Madde 13 yeniden düzenlenerek " f " bendi eklenmiştir.

  Madde 13. Buffer ve Bot karakterlerin düzenlenmesi ve yasaklanması.

  f. Bot/asıl karakterleri confing ayarları ile oyunculara otomatik saldırabilecek şekilde ayarlayarak savaş alanlarında ( Job Cave, FTW , Pvp alanı vb. ) kullanmak yasaklanmıştır. Bu kuralı ihlal ettiği kanıtlanan kişiler ilk seferde 3 gün, ardından 7-14-30 gün ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırma cezası alacaklardır. Kuralın geçerli olabilmesi için tarafımıza kanıt olarak iletilecek olan video en az 3 dk uzunluğunda olmalıdır. Video incelendikten sonra kişilerin bot olduklarına karar verilmesi durumunda cezai işlem uygulanacaktır.

  Düzenleme 18.09.2018 tarihi itibari ile tüm oyuncularımız için geçerlidir.
  1X1Y, Historia, KingOfSky ve 2 kişi bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 5. #5
  Yrd.Yönetici
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Silkroad Yetkilisi  
  [GM]Asgard
  Konular 
  803
  Mesajlar 
  21,262
  Beğenme 
  534
  Beğenilme 
  8807
  Konum
   

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (09.10.2018)

  Savaş ve Düellolar Madde 14'e 6. bend eklenmiştir. Bu kural 10.10.2018 tarihi itibari ile geçerlidir.

  Savaş ve Düellolar

  Madde 14. Job savaşlarının düzenlenmesi ve bazı yasaklamalar.

  6. Savaş alanı olarak kabul edilen Job Cave Unique odalarında ( Haroeris - Seth hariç ) bot karakterler ile Unique odalarına girmek yasaklanmıştır. Bu kural Selket, Neith, Anubis, Isis odaları için geçerlidir. Bu bölgeler aktif savaş alanlarıdır, bot karakter kullanımı kurallar çerçevesinde etik değildir. Uniquelerin kesilmesi uzun sürmediği için tarafımıza iletilecek olan videonun uzunluğu konusunda alt limit belirlenmemiştir. Bu kurala karşı gelen kişiler ilk etapta 3 gün, ardından 7-14-30 ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılacaklardır. Kuralımız 10.10.2018 Tarihi itibari ile geçerlidir.


  Not: Kanıtın geçerlilik taşıması için Unique kesilene kadar videonun devam etmesi gerekir.
  Konu Asgard tarafından (09.Ekim.2018 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş