Hamile Kıyafetleri İçin Bilgi!!

Silkroad Private Server

JollyGame ForumForum Anasayfa English Support Facebook Twitter Youtube TeamSpeak
Go Back   JollyGame Alışveriş Dünyası Alışveriş Bölümü
Şifremi Unuttum?

Alışveriş Bölümü

Ürün alım-satım işlemlerinizi bu forum altında gerçekleştirebilirsiniz.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14.09.2017, 10:12   #1
Yeni Üye

Erkan Sıla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum: Erkan Sıla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konular: 11
Favori Oyun: League Of Legends
Standart Hamile Kıyafetleri İçin Bilgi!!

Arkadaşlar merhaba, Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum ama 3 aylık oldum ve yavaştan karnım artık çıkmaya başladı. Daha önce hamilelik geçiren arkadaşlarıma sordum hamile kıyafetlerini nereden alıyorlar diye ama doğru düzgün bir cevap alamadım. Hepsi boşuna çok para verme, geniş tşörtlerini giy falan dediler. [Bu bağlantıyı sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın...] çok pahalı oluyormuş. diye Ama ben hamileyken de şık görünmek istediğim için 3 e 5 e bakmak istemiyorum. Uykuya doyduğum, fazla öğün yediğim, herkesin üstüme titrediği, karnımdaki bebeğimin hareketleriyle heyecanlandığım hayatımın en güzel dönemini görünüşümü kötü hissederek geçirmek istemiyorum. Bu yüzden de gidip [Bu bağlantıyı sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın...] gibi kullanılabilecek hamile giyim kıyafetlerine baktım. Üzülerek gördüm ki, hamile kıyafetinde maalesef ülkemizde çok fazla seçenek yok. Ancak belli noktalara dikkat edersek şık görünebiliriz. Bence her durumda doğal kumaşları kullanmayı tercih etmeliyiz. Yumurtlamanın meydana geldiği günden itibaren hamile olduğunuz zamana, vücudunuzun ısısı 0,5 ile 1 derece arasında daha sıcak oluyormuş. Bu sebepten dolayı, hava alan ve vücut ısısında herhangi bir sorunun meydana gelmesine neden olmayacak kumaşları kullanmayı tercih edin. Hem bu doğal kumaşlar sayesinde daha biçimli bir vücuda sahip görüntüsü verebiliriz. Şimdi sizden isteğim, şık ve kullanışlı hamile kıyafetleri satan yerleri önermeniz. En uyguna nereden alınır? Hangi tip kıyafetler daha kullanışlı olur vs. Şimdiden teşekkürleer

Alt 14.09.2017, 10:38   #2
Senior General

pierreberde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum: pierreberde isimli Üye şuanda  online konumundadır
Konular: 99
Favori Oyun: cSilkroad

Çok güzel bir noktaya değindin dostum. Bu konuda tüm forum kafa kafaya verip bir çözüm bulmalıyız Sabah konuyu görür görmez gülmeye başladım

Yakın çevremdeki gebelikleri düşününce sanırım Türkiye'de bu konuda çok ciddi sorunlar var. Yani gebelik döneminde kıyafet bulmak zor gerçekten. Ancak kıyafetler nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli konusunda sanırım bilgi verebilirim.

-Öncelikle gebelik döneminde alt uzuvlarda ödem birikmektedir. Bu nedenle alt bölgeye alınan kıyafetlerin dolaşımı engellememesi gerekmektedir. Çevrede gördüğüm tayt giyen kadınlar var. Bunu kesinlikle önermiyorum. Çünkü ayak-ayakbileği bölgesinde ciddi ödemlere neden olmaktadır.
-İkinci dikkat edilmesi gereken bölge karın bölgesi. Gebelikte karının dışa çıkması ile beraber vücut ergonomisinde ciddi değişiklikler olmaktadır. Bunun sonucunda ise ciddi bel ağrıları oluşmaktadır. Bu ağrılar karın basıncını sağlayan kasların boyunun uzaması ve buna bağlı olarak istenen düzeyde çalışamaması sonucu oluşan kas imbalansı (dengesizliği) ve buna bağlı olarak bel bölgesindeki kasların spazma girmesi (tutulması) ile oluşur. Çözümü sıcak uygulama ya da masajdır. Profesyonel destek almak isterseniz Gebelikte Kineziotape uygulamasını yapabilen birine ulaşabilirsiniz. Bu konuda bana özelden ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre göre birilerine yönlendirebilirim.
-Son önerim ise ayakkabı olacaktır. Daha önce dediğim gibi vücut biyomekaniğinde meydana gelen değişmeler ağırlık merkezinin kısmi olarak yer değişmesine neden olur. Vücut bu yer değişmeye bağlı olarak beldeki lordozu artırırak (beldeki içe doğru eğrilik) cevap verir. Bu değişikler ayak tabanıda yükün bindiği noktaları da değiştirebilir. Bu nedenle şok absorban özelliği iyi olan bir ayakkabı seçilmelidir. Son dönemlerde bazı mağazalarda satılmakta olan jel tabanlıklar işinize yarayacaktır. Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da topuk yüksekliği 2-3 cm yi geçmiyecek şekilde ama topum ön tarafta en az 1,5 cm yüksek olmalı bir ayakkabı seçilmelidir.

Sonuç olarak gebelik çok hassas bir süreçtir. Anne adayları bu süreci ağrı ve endişeler yerine heyecanla geçirmek istiyorsa dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Bu sürecte vücut çeşitli modifikasyonlar yapmaktadır. Ancak unutulmaması gereken nokta bu 9 ay 10 günlük süreç sonunda vücut eski şekline dönmelidir. Bu nedenle gebelikte düzenli egzersizler yapılmalıdır. Toplumumuzun pek aşina olmadığı bir meslek grubu olan Fizyoterapistlere bu dönemde düzenli gittiniz Kadın Doğum Uzmanı hekimleri gibi düzenli olarak danışmanız gerekmektedir.