Beğeni Ağacı1Beğeniler
  • 1 Post By Leon

Konu:Babam ve Oğlum (2005)

General Lord
    RedZombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    144
    Beğenilme 
    455

Standart Babam ve Oğlum (2005)

Sadık, Ege'deki çiftlikten ,üniversitede gazetecilik eğitimi için ayrılmıştır. Oysa babası Hüseyin, onun ziraat mühendisliği okuyup çiftliğin idaresini eline almasını istemektedir. Sadık, daha üniversite yıllarında politikayla aktif olarak ilgilenir. Bunu öğrenen babası Hüseyin, oğlunu evlatlıktan reddeder. 70'li yıllarda birçok siyasi olaya karışan Sadık'ı daha zor günler beklemektedir. 1980 yılının 12 Eylül günü sabah erken saatlerde karısının doğum sancılarının tutmasıyla dışarı fırlayan çift, hastaneye gitmek için araç bulamazlar, çünkü ülkede askeri darbe gerçekleşmektedir. Sadık'ın karısı, doğum esnasında hayatını kaybeder ama küçük Deniz hayattadır. Gördüğü işkence ve yattığı hapisten sonra sağlığı bozulan Sadık, hastalığının ölümcül olduğunu anladığında Deniz'i Ege'deki çiftliğe, annesinin ve konuşmadığı babasının yanına götürmekten başka bir yol bulamaz. Çizgi romanlara ve onun büyülü dünyasına oldukça meraklı olan Deniz için evin yanaşmaları, küs teyze (Şerif Sezer), traktör kullanan ve telsizle konuşan babaanne (Hümeyra), bileğinden boğazına kadar bilezikle dolaşan gelin Hanife (Binnur Kaya) ve saf bir amca (Yetkin Dikinciler) ile tanışmak, onun için oldukça farklı bir deneyim olacaktır. Sadık ve Hüseyin'in geçmişle hesaplaşmaları ise oldukça sıkıntılı gelişmelere neden olacaktır. (Alıntıdır)

Kendi yorumumu katmak istersem yaşınız kaç olursa olsun ağlabileceğiniz bir film. Gerçekten izlenmesi gerekiyor, boş vakit kaybı değildir.
    RoyalFamily

General Lord
    Olympius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    100
    Beğenme 
    620
    Beğenilme 
    685

5 kez izledim cok güzel bir film sanırım izlemeyen yoktur
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Redline-Dehset
    ​O ŞİMDİ KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ

General Lord
    RedZombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    144
    Beğenilme 
    455

Ben yeni izledim gerçekten daha önce nasıl izlemedim bilmiyorum harika bi film
    RoyalFamily

Vice General Lord
    Leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    136
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    703

Çetin Tekindor, Hümeyra gibi usta tiyatrocuların müthiş oyunu ve Çağan Irmak'ın güzel senaristliğiyle sinema salonlarını hıçkıra hıçkıra ağlatan filmdi ona keza Issız Adam, Dedemin İnsanları, Unutursam Fısılda'da çok başarılı filmleridir.
    Rachel bunu beğendi.
    Darth_VadeR_

RedLine ReaLFriendS

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş