Beğeni Ağacı26Beğeniler

Konu:BU UNUTULUR MU?

General Lord
    Mugivara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    301
    Beğenme 
    371
    Beğenilme 
    478

Standart BU UNUTULUR MU?

Birinci Dünya Savaşı'nda Ingilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kismi da Mısır'ın Iskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na hapsedildi.
    Kampın tam adı, 'Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı' idi. Bu kampta, 1918'de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tumen'in 48. Alayı'na baglı Osmanlı askerleri tutuluyordu.
    12Haziran 1920'ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, agır hakaret ve aşagılamaya maruz kaldılar.
    Bu insanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi...
    Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan, yanlış çevirileri ve kışkırtmaları nedeniyle, kamplarin Ingiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi. Savas bitmişti. Ancak, kamptaki ağır koşullar nedeniyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, Ingilizler'in işine gelmiyordu. Cünkü, olasi yeni bir savasta, bu askerlerin yeniden karşılarına cıkabilecekleri, Ermeniler tarafından, Ingilizlerin beyinlerine işlenmişti.
    Çözüm toplu katliamdı... Askerlerimiz, mikrop kırma bahanesiyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin cok uzerinde krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyorlardı. Ancak Ingiliz askerleri dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarina izin vermiyorlardi. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sokmak istemedi. Ancak bu kez Ingilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Ancak başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Cünkü gözler yanmıştı...
    Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu. Bu vahset, 25 Mayis 1921 tarihinde TBMM'de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref beyler bir önerge vererek, Mısır'da esirlerin krizol banyosuna sokularak 15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini, bunun faili olan Ingiliz tabip, garnizon komutanı ve askerlerinin cezalandırılması icin TBMM'nin teşebbüse geçmesini istediler.
    Tabiiki yeni kurulan devletin bin türlü sorunu vardı. Bu hesap sorma işide unutuldu gitti.
    Ama onlar unutmuyorlar...
    Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna sunuyorlar. En üzücü olanı da malum birilerinin, bu karalama kampanyalarına çanak tutması...
    ŞEHİTLERİMİZE SAYGINIZ VARSA 3 dakikanızı almaz bu yazıyı arkadaşlarınıza göndermek.
    ERMENİLER SOYKIRIM YAPILDI DIYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR BİZİM TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.
    One Piece Bir Tutkudur...
    THT!
    İnsan araştırdıkça öğrenir ve öğretir...
    Genel kültür en büyük hazinedir..

General Lord
    Zeus___RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    263
    Beğenme 
    2976
    Beğenilme 
    1443

Bu zamana kadar zalimin elinde en çok zulüm gören ülke Osmanlı - Türkiye'dir bunun sebebi ise halkın çoğunun vatan sevgisinden ötürü çıkar düşünceleri beslemesidir içinde. Özellikle devlet büyükleri bunu çok iyi yapıyorlar fazla siyasete girmek istemiyorum. İslam/Türk birliği var olsun bir olsun her ALLAH diyene her göz boyayana inanma Türk Halkı.!
    Ragnarok, Mugivara, Akasya ve 4 kişi bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    301
    Beğenme 
    371
    Beğenilme 
    478

Alıntı Zeus___RA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar zalimin elinde en çok zulüm gören ülke Osmanlı - Türkiye'dir bunun sebebi ise halkın çoğunun vatan sevgisinden ötürü çıkar düşünceleri beslemesidir içinde. Özellikle devlet büyükleri bunu çok iyi yapıyorlar fazla siyasete girmek istemiyorum. İslam/Türk birliği var olsun bir olsun her ALLAH diyene her göz boyayana inanma Türk Halkı.!
    Çok güzel yorumlamışsınız
    THT!

Üyeliği Durduruldu
    The_Smurfs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Alıntı Zeus___RA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyasete girmeden ufak bi lafla lafına dahil olucam. Bu kendini müslüman olarak gösteren şahsiyetlerin Cuma namazlarına gittiğini gösteren tek kanalda kendi kanalı UYAN ARTIK TÜRK HALKI!!...
    Zeus___RA bunu beğendi.

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    301
    Beğenme 
    371
    Beğenilme 
    478

Alıntı The_Smurfs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyasete girmeden ufak bi lafla lafına dahil olucam. Bu kendini müslüman olarak gösteren şahsiyetlerin Cuma namazlarına gittiğini gösteren tek kanalda kendi kanalı UYAN ARTIK TÜRK HALKI!!...
    Hiç bir insanın cuma namazına laf söylemeyin. Küfre girer. Çokta büyük günahlardan biri. Herkesin dinini yaşayışı kendinedir. "Para ile imanın kimde olacağı bilinmez" demiş atalarımız.
    THT!

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Alıntı KyriosLaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir insanın cuma namazına laf söylemeyin. Küfre girer. Çokta büyük günahlardan biri. Herkesin dinini yaşayışı kendinedir. "Para ile imanın kimde olacağı bilinmez" demiş atalarımız.
    Ben namazına laf söylemedim ki. Adamın namaza gittiğini sadece kendi kanalı gösteriyor. Adam açıkça kendini namaza girerken görüntületiyor böyle iman mı olur?

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    301
    Beğenme 
    371
    Beğenilme 
    478

Ben namazına laf söylemedim ki. Adamın namaza gittiğini sadece kendi kanalı gösteriyor. Adam açıkça kendini namaza girerken görüntületiyor böyle iman mı olur?
    böyle iman mı olur sualini sormak Yaradanın işi..
    THT!

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

böyle iman mı olur sualini sormak Yaradanın işi..
    Olabilir ama insanlarıda bilinçlendirmek benim vicdani görevim

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    301
    Beğenme 
    371
    Beğenilme 
    478

Olabilir ama insanlarıda bilinçlendirmek benim vicdani görevim
    Yaradan insana bir akıl vermiş kitabını göndermiş. Ogrenelim diye. Sizin göreviniz gözleriniz ile şahit oldugunuz bir günahı işleyen kişiye yanlış olduğunu ve günah olduğunu o an soylemektir. Benim size suan söylediğim gibi. Böyle iman mı olur kelimesi Allah ın işine karışmak olur. Sonuçta Yaradan bir kulunun günahını affetmek için adım atmasını bekler. Allah korkusundan dökülen bir gözyaşı icin cenneti nasip ediyorsa Allah (c.c.),kimin günahını affetti kim imanli bilemeyiz. Belki böyle imanmi olur dediğimiz kisiyi yuce yaradan ac bir köpeğe verdigi bir kap yemek icin bütün günahlarını affettmistir bilemeyiz.. umarım demek istediğimi anlamissinizdir. Baska bir açıklama yapmayacağım çünkü. Iyi geceler iyi forumlar
    The_Smurfs bunu beğendi.
    THT!

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Yaradan insana bir akıl vermiş kitabını göndermiş. Ogrenelim diye. Sizin göreviniz gözleriniz ile şahit oldugunuz bir günahı işleyen kişiye yanlış olduğunu ve günah olduğunu o an soylemektir. Benim size suan söylediğim gibi. Böyle iman mı olur kelimesi Allah ın işine karışmak olur. Sonuçta Yaradan bir kulunun günahını affetmek için adım atmasını bekler. Allah korkusundan dökülen bir gözyaşı icin cenneti nasip ediyorsa Allah (c.c.),kimin günahını affetti kim imanli bilemeyiz. Belki böyle imanmi olur dediğimiz kisiyi yuce yaradan ac bir köpeğe verdigi bir kap yemek icin bütün günahlarını affettmistir bilemeyiz.. umarım demek istediğimi anlamissinizdir. Baska bir açıklama yapmayacağım çünkü. Iyi geceler iyi forumlar
    Ben seni çok iyi anlıyorumda sen beni anlayamadın. Evet dediklerin doğru fakat bahsettiğimiz kişi büyük bi siyasi kişilik ve insanlar onu yanlış tanıyor .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş