Beğeni Ağacı1Beğeniler
  • 1 Post By Loss

Konu:Elektronik Haberleşme Teknolojisi Hakkında Yardıma İhtiyacım Var..

Üyeliği Durduruldu
    The_Smurfs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Standart Elektronik Haberleşme Teknolojisi Hakkında Yardıma İhtiyacım Var..

Arkadaşlar ben şuan endüstri meslek açık öğretim elektrik elektronik bölümü 12. sınıf öğrencisiyim. Üniversite konularından pek anlamıyorum ve bundan dolayı şöyle bi tereddütüm var. Mesleki açık öğretim liselerinde kültür dersleri verilmiyor(Türkçe matematik kimya biyoloji vs.). Yani sadece elektrik elektronik bölümü dersleri görmemiz gerekiyor. Fakat hiçbir türlü bu güne kadar mesleğimizle dahi tek bir ders görmedik. Açık öğretim olduğından pek denetime tabi tutulan biyer değil. Şöyle söyleyeyim sınıfta ampul takamayacak potansiyelde insanlar var. Şuan tek umudum staj. Tanıdığım iyi bir ustanın yanında staj yapıcam. Orda iyi şeyler öğrenmeye gayret edicem.
    Merak ettiğim konu şu. İlk öğretimden beri kültür dersleri görmedim. Üniverstede bu beni zorlar mı? 1 Senelik stajda öğreneceğim bilgiler üniversitede bana yardımcı olmaya yeterli olur mu? Durum böyle yani kısacası bu üniversite biter mi?

General Lord
    Olympius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    100
    Beğenme 
    620
    Beğenilme 
    685

Alıntı The_Smurfs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben şuan endüstri meslek açık öğretim elektrik elektronik bölümü 12. sınıf öğrencisiyim. Üniversite konularından pek anlamıyorum ve bundan dolayı şöyle bi tereddütüm var. Mesleki açık öğretim liselerinde kültür dersleri verilmiyor(Türkçe matematik kimya biyoloji vs.). Yani sadece elektrik elektronik bölümü dersleri görmemiz gerekiyor. Fakat hiçbir türlü bu güne kadar mesleğimizle dahi tek bir ders görmedik. Açık öğretim olduğından pek denetime tabi tutulan biyer değil. Şöyle söyleyeyim sınıfta ampul takamayacak potansiyelde insanlar var. Şuan tek umudum staj. Tanıdığım iyi bir ustanın yanında staj yapıcam. Orda iyi şeyler öğrenmeye gayret edicem.
    Merak ettiğim konu şu. İlk öğretimden beri kültür dersleri görmedim. Üniverstede bu beni zorlar mı? 1 Senelik stajda öğreneceğim bilgiler üniversitede bana yardımcı olmaya yeterli olur mu? Durum böyle yani kısacası bu üniversite biter mi?
    Kardesim sana soyle soyleyeyim bende meslek lisesi mezunuyum meslek lisesini acıktan okumak bir hata neden diyeceksen cunki uygulamalı bir ders uygulamali dersler acıktan okuyan kisiler icin eksik kalan nir mevzu stajla kurtarilabilir bir durum o yonden avantajli bende kultur dersini fazla gormedim ama izzet baysal üniv kazandim eger ben okurum diyorsan dershane. Veya konu anlatimli cdli kitaplar al 2 yillik bir yer tuttur dgs ile 4 yila tamamla hic olmassa elektrik teknisyeni olursun muhendisin zaten bir alti massin 2000 tlden assagi olmaz bu dedidigim gibi yapan iki teknisyen arkadasim var sana tavdiyem bu
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Redline-Dehset
    ​O ŞİMDİ KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    412
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Ah şu eğitim sistemi lanet olsun şu sisteme. Sistem yüzünden mağdur olan, okuldan mezun olunca ne yapacagını bilmeyen binlerce insan var maalesef. Sana şunları söyleyeyim okul sadece bir araç, sen eğer çalışmıyorsan ve bu mesleği yapmak istiyorsan git bir ustanın yanında çalış. Iki yıllık üniversite düşünüyorsan eğer onlarında dışardan okumaktan bi farkı yok zaten.
    Achernar bunu beğendi.

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

General
    pilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    14
    Beğenme 
    33
    Beğenilme 
    78

Meslek teorik olarak değil pratik olarak öğrenilir kağıt üstünde meslek öğrenilmez
    ComradeS-Fisco

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Alıntı OLYMPİUS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim sana soyle soyleyeyim bende meslek lisesi mezunuyum meslek lisesini acıktan okumak bir hata neden diyeceksen cunki uygulamalı bir ders uygulamali dersler acıktan okuyan kisiler icin eksik kalan nir mevzu stajla kurtarilabilir bir durum o yonden avantajli bende kultur dersini fazla gormedim ama izzet baysal üniv kazandim eger ben okurum diyorsan dershane. Veya konu anlatimli cdli kitaplar al 2 yillik bir yer tuttur dgs ile 4 yila tamamla hic olmassa elektrik teknisyeni olursun muhendisin zaten bir alti massin 2000 tlden assagi olmaz bu dedidigim gibi yapan iki teknisyen arkadasim var sana tavdiyem bu
    Benim korkum kültür dersleri. Yani kültür dersleri açısından bilgim 8. sınıf. Bu biçimde biter mi bu üniversite. Dershaneye imkanlarım el vermiyor. Sabah tanıdığım bi ustanın yanında staj görücem akşam kendi mesleğimi icra edicem. Dersaneye malesef vaktim kalmıyor. Üniversiteyide hem çalışıp hem okuyarak bitirmek zorundayım. Acaba bitirebilir miyim diye tereddütlerim var.

Vice General Lord
    Leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    136
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    703

Bilader 2 senelik bir şekilde biter ama 8.sınıftan sonra görmedim diyorsun ve diğerlerine göre baya açığın var mesele biz dış ticaret dersini işlerken bir konuda lisede gördüğümüz bir tarih olay üstünden gitti derste adam doçent sana orada dönüp o olayı anlatmaz sonuçta hepsi lisede gördü deyip konuya giriyor 2 sene sonunda dgs girersen de orada da zorlanırsın Türkçenin hepsi paragraf senin şimdiden oturup o lisede kaçırdığın eksiklikleri kapatman lazım sana 9. sınıf edebiyatı yeter iyi bir şekilde öğrenirsen Türkçe dil bilgisini Mat-1 Coğrafya 1 Tarih ve az buçuk Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi kusura bakma ama bu zamana kadar yatmalarının acısı fena çıkacak ve bunları sadece okumak için düşünme bunlar genel kültürdür sen en azından kendinin farkındasın ve çalışmaya niyetlisin daha yaş ilerledikçe bundan sonraki ortamlarında bir tarihi edebiyat gibi konularda bir şeylerde fikir alışverişi tartışma gibi şeylerde konuya fransız kalmak çok kötü olur ve bunu yaşayan arkadaşlarım oldu görüyorum tekrar diyorum çalışman gerektiğinin farkındasın ve yardım lazımsa benim eski konu anlatımlı kitaplarımı soru bankalarımı adresine gönderebilirim
    Konu Leon tarafından (04.Ağustos.2015 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.
    Darth_VadeR_

RedLine ReaLFriendS

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Alıntı Leon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilader 2 senelik bir şekilde biter ama 8.sınıftan sonra görmedim diyorsun ve diğerlerine göre baya açığın var mesele biz dış ticaret dersini işlerken bir konuda lisede gördüğümüz bir tarih olay üstünden gitti derste adam doçent sana orada dönüp o olayı anlatmaz sonuçta hepsi lisede gördü deyip konuya giriyor 2 sene sonunda dgs girersen de orada da zorlanırsın Türkçenin hepsi paragraf senin şimdiden oturup o lisede kaçırdığın eksiklikleri kapatman lazım sana 9. sınıf edebiyatı yeter iyi bir şekilde öğrenirsen Türkçe dil bilgisini Mat-1 Coğrafya 1 Tarih ve az buçuk Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi kusura bakma ama bu zamana kadar yatmalarının acısı fena çıkacak ve bunları sadece okumak için düşünme bunlar genel kültürdür sen en azından kendinin farkındasın ve çalışmaya niyetlisin daha yaş ilerledikçe bundan sonraki ortamlarında bir tarihi edebiyat gibi konularda bir şeylerde fikir alışverişi tartışma gibi şeylerde konuya fransız kalmak çok kötü olur ve bunu yaşayan arkadaşlarım oldu görüyorum tekrar diyorum çalışman gerektiğinin farkındasın ve yardım lazımsa benim eski konu anlatımlı kitaplarımı soru bankalarımı adresine gönderebilirim
    Yani allah razı olsun güzel tavsiyeler verdin bana ama yani başında bi öğretmen veya bir şahıs olmadan bi insanın bilmediği bir konuyu kitaptan öğrenebilir mi bilmiyorum. İşin gerçeği yani ne kadar okumaya hevesli olsamda sıkacağını bunaltacağını düşünüyorum. Onun için zaten hedefimi büyük tutmuyorum 2 senelik okusam yeter gibi bi fikre sahibim.

General Lord
    Olympius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    100
    Beğenme 
    620
    Beğenilme 
    685

Benim korkum kültür dersleri. Yani kültür dersleri açısından bilgim 8. sınıf. Bu biçimde biter mi bu üniversite. Dershaneye imkanlarım el vermiyor. Sabah tanıdığım bi ustanın yanında staj görücem akşam kendi mesleğimi icra edicem. Dersaneye malesef vaktim kalmıyor. Üniversiteyide hem çalışıp hem okuyarak bitirmek zorundayım. Acaba bitirebilir miyim diye tereddütlerim var.
    Azmin varsa yuru kardes yaparsin bak ben bir univ bir astsubaylik kacirdim kafami taslara vursam yeri sen bu hataya
    Dusme oku bak gor imkanlar onune dizilecek
    Redline-Dehset
    ​O ŞİMDİ KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ

Vice General Lord
    Leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    136
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    703

Yani allah razı olsun güzel tavsiyeler verdin bana ama yani başında bi öğretmen veya bir şahıs olmadan bi insanın bilmediği bir konuyu kitaptan öğrenebilir mi bilmiyorum. İşin gerçeği yani ne kadar okumaya hevesli olsamda sıkacağını bunaltacağını düşünüyorum. Onun için zaten hedefimi büyük tutmuyorum 2 senelik okusam yeter gibi bi fikre sahibim.
    Yeterki azmin olsun dershanede 2 arkadaşım vardı biri aynı senin gibi açıktan bitirmiş diğeri spor lisesi testleri birlikte çözüyorduk gelip soruyorlarsa kanka bu nasıl su falan filan diye azimlilerdi 2 Side Kazandı yeri geldin mi sıkılacaksın bunalacaksın bu 1 sene içerisinde sanma tek sende oldu onu herkes yaşamıştır geçmişin acısı çıkacak ekstra olarak Yaparım daha iyisini öğrenirim diyorsan 1 sene hiç mi hiç bir kayıp değildir
    Konu Leon tarafından (05.Ağustos.2015 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.
    Darth_VadeR_

RedLine ReaLFriendS

Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    40
    Beğenilme 
    140

Eyvallah sağolun hepiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş