Beğeni Ağacı6Beğeniler

Konu:Darbe Kapsamında Kapatılan Üniversiteler.

General Lord
    _DarkBlue_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    229
    Beğenme 
    839
    Beğenilme 
    814

Standart Darbe Kapsamında Kapatılan Üniversiteler.

Silahlı terör örgütü FETÖ soruşturmasından dolayı kapatılan üniversiteler:
    1- Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)
    2- Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa)
    3- Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)
    4- Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)
    5- Fatih Üniversitesi (İstanbul)
    6- Melikşah Üniversitesi (Kayseri)
    7- Mevlana Üniversitesi (Konya)
    8- Şifa Üniversitesi (İzmir)
    9- Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)
    10- Zirve Üniversitesi (Gaziantep)
    11- Kanuni Üniversitesi (Adana)
    12- İzmir Üniversitesi (İzmir)
    13- Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul)
    14- Gediz Üniversitesi (İzmir)
    15- Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)
    NOT: Bu üniversitedeki öğrenciler YÖK tarafından başka özel ya da devlet üniversitelerine yerleştirilecek.

_AantiqaA_
    INeedYoul

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    229
    Beğenme 
    839
    Beğenilme 
    814

Bu kapsamda benim okulumda kapanmış olup durumun belirsizliğini korumasınıda not düşeyim. Ösym den gelen açıklama her öğrenci ve velilerin maduriyeti giderilecektir.
    Açıklaması gelmiştir.

_AantiqaA_
    INeedYoul

General Lord
    FmY__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    64
    Beğenme 
    380
    Beğenilme 
    424

Alıntı _DarkBlue_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kapsamda benim okulumda kapanmış olup durumun belirsizliğini korumasınıda not düşeyim. Ösym den gelen açıklama her öğrenci ve velilerin maduriyeti giderilecektir.
    Açıklaması gelmiştir.
    Hacı ben de turgut özal üniversitesindeyım bi haberde AYNI İLDEKİ devlet okullarına yerleştirilecek yazıyordu.Oyle olursa bi nebze iyi olur ama ne olursa olsun öğrenim açısından bi çok zorluk çıkacak Allah yardımcımız olsun.
    Lawyer Of Future

General Lord
    1X1Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2430
    Beğenilme 
    3061

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu altında gerekli bilgi mevcut. YÖK yetkilileri, Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan 15 yükseköğretim kurumuna ait bilgilerin tercih kılavuzundan çıkarılacağını belirtti.
    Kaynak mynet
    LittleMiddle bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    344
    Beğenme 
    950
    Beğenilme 
    976

Devlet okullarına geçmesi çok saçma.Taban puanı zar zor geçmiş bir çok öğrenci özel okullarda parayla okuyor.Devlet okullarına emekleriyle yerleşeyenlere haksızlık olacaktır.Bunun yerine kayyum atanıp üniverstieler eğitim ve ogretıme devam etmeli.En basit yol üniversite kaaptmak.Bunlar açık tutarak şehitlerin isimler verilerek eğitim ve ogretıme devam ettırılebilir.Özelden devlet okullarına geçişte devlet üniversitelerinin öğrenci kalitesi düşücektir.

UZMAN YARDIMCISI

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    229
    Beğenme 
    839
    Beğenilme 
    814

Alıntı KolayDegil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet okullarına geçmesi çok saçma.Taban puanı zar zor geçmiş bir çok öğrenci özel okullarda parayla okuyor.Devlet okullarına emekleriyle yerleşeyenlere haksızlık olacaktır.Bunun yerine kayyum atanıp üniverstieler eğitim ve ogretıme devam etmeli.En basit yol üniversite kaaptmak.Bunlar açık tutarak şehitlerin isimler verilerek eğitim ve ogretıme devam ettırılebilir.Özelden devlet okullarına geçişte devlet üniversitelerinin öğrenci kalitesi düşücektir.
    Kendini bizim gibi bu okullara gidenlerin yerine koymanı tavsiye ediyorum. Başladığın okulun adı değiştiriliyor diplomanda değişmiş bir okul özel sektör ve devlette Nasıl bir izlenim bırakır?? Bu adam bunların okuluna gitmiş ya bunlardansa gibi düşünce ortaya çıkacak. Eğitimin kalitesinden bahsetmişin ki böyle yüksek kaliteli üniversite göremiyorum eğer kalitesi yüksek bir okula gönderileceksek o okulun şartlarında ders çalışmak gerekecek. Üçüncü konuda şu özel üniversiteme ödediğim yıllık 25.000tlyi devletin okuluna ödeyecem benim üniversitemdeki 7000 öğrencide bunu yapacak sence okulun maddi açıdan kalkınması nasıl olacak?? Biz oraya bedavaya gitmiş olmayacağız.

_AantiqaA_
    INeedYoul

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    229
    Beğenme 
    839
    Beğenilme 
    814

Alıntı KolayDegil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +++olarak özel üniversiteler bir devlet üniversitesiyle kardeş üniversite olarak anlaşma yapar bu anlaşma durumu özel okulun başına bir olay sonrası eğitim veremeyecek durumda olmasında devreye girer. Bu ülkede suriyeliler üniversitelere sınavsız alınıp 1200 çdemesiz burs bağlanıyorlen sesiniz çıkmıyordu ki bir türk vatandaş bu üniversitelere gidecek diye bu şekilde tepki gösterme akıl sır erdiremiyorum suriyeli vatandaşlar yerleşse daha iyi olacak demi?
    SuatKoca bunu beğendi.

_AantiqaA_
    INeedYoul

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    344
    Beğenme 
    950
    Beğenilme 
    976

Kendini bizim gibi bu okullara gidenlerin yerine koymanı tavsiye ediyorum. Başladığın okulun adı değiştiriliyor diplomanda değişmiş bir okul özel sektör ve devlette Nasıl bir izlenim bırakır?? Bu adam bunların okuluna gitmiş ya bunlardansa gibi düşünce ortaya çıkacak. Eğitimin kalitesinden bahsetmişin ki böyle yüksek kaliteli üniversite göremiyorum eğer kalitesi yüksek bir okula gönderileceksek o okulun şartlarında ders çalışmak gerekecek. Üçüncü konuda şu özel üniversiteme ödediğim yıllık 25.000tlyi devletin okuluna ödeyecem benim üniversitemdeki 7000 öğrencide bunu yapacak sence okulun maddi açıdan kalkınması nasıl olacak?? Biz oraya bedavaya gitmiş olmayacağız.
    Kardeş mesele para değil zaten oraya ödediğin parayı mecbur devletin üniversitesine de ödeyeceksin.Ama sen kendi açından bakıyorsun ben de emeğiyle o devlet üniversitesini kazanan arkadaslarımın acısından bakıyorum.Özel sektörde senin okulunun ismi şuanki gibi gözükmeyecek.İsmi değişilecek be şehitlerimizden birisisi ismi verilecek.KAPATMA ÇÖZÜM MÜ ? EN KISA YOL KAPATMAK KESTIRIP ATMAK.O OKULLAR O TERORSITLERIN BU DEVLETTEN YONTTUGU PARALARLA YAPILDI.O OKULLAR FETÖNÜN DEĞİL BU MİLLETİN OKULU ARTIK.YENI OGRETIM GOREVLILERI VE Rektör atayarak var olan düzeni devam ettireceksin.Topyekün bir değişiklik le sanıyor musun raylar yerine oturacak.Gittiğin ünivrstiede birçpok zorluk seni beklıyor olucak.BU ÜLKEDE YATAYGEÇİŞ BİLE ZAR ZOR YAPTIRILIYOR .

UZMAN YARDIMCISI

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    229
    Beğenme 
    839
    Beğenilme 
    814

Alıntı FmY__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı ben de turgut özal üniversitesindeyım bi haberde AYNI İLDEKİ devlet okullarına yerleştirilecek yazıyordu.Oyle olursa bi nebze iyi olur ama ne olursa olsun öğrenim açısından bi çok zorluk çıkacak Allah yardımcımız olsun.
    Devlet veya özel kurumlara aynı ücreti ödeyerek devam edilebilecek allah sonumuzu hayır etsin napalım . Ben üni sınavına girip başka bir üni. Yerleşek puanı almıştım belki oradan devam ederim dgs sınavına girecek belki oradan devam ederim önümde bir kaç yol var bakalım sonuç neyi gösterecek

_AantiqaA_
    INeedYoul

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    344
    Beğenme 
    950
    Beğenilme 
    976

+++olarak özel üniversiteler bir devlet üniversitesiyle kardeş üniversite olarak anlaşma yapar bu anlaşma durumu özel okulun başına bir olay sonrası eğitim veremeyecek durumda olmasında devreye girer. Bu ülkede suriyeliler üniversitelere sınavsız alınıp 1200 çdemesiz burs bağlanıyorlen sesiniz çıkmıyordu ki bir türk vatandaş bu üniversitelere gidecek diye bu şekilde tepki gösterme akıl sır erdiremiyorum suriyeli vatandaşlar yerleşse daha iyi olacak demi?
    BOŞ BOŞ KONUŞMA.KİMİN SESİ ÇIKMIYOR SURIYELILERE? BEN EN ÇOK SES ÇIKARANLARDAN BIRIYIM.SENI GIBI OTURDUM YERDEN CIKARMIYORUM.BİRÇOK BAKANLIGA MAIL ATTIM GORUS BILDIRDIM.1200 TL BURS TOKIDEN EV YARDIMI BUNLARIN HEPSINDE SESIMI CIKARDIM AMA KLAVYEDEN DEGIL.SIMDI OTURDUN YERDEN SESIN CIKMIYOR FILANLARLA GELME BANA DAHA BENI TANIMIYORSUN.BİZ BU DEVLETI DİŞİMİZLE TIRNAGIMZILA KURDUK.KIMSEYE PEŞKEŞ CEKTIRMEYIZ MRKLANMA SEN .OLAYLARI ÇARPITMA AYRICA BURDAKI OLAY FARKLI OLAYLARI CARPITARAK KAPATMA ACİZLİGİNI GOSTERME.

UZMAN YARDIMCISI

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş