Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı24Beğeniler

Konu:Sosyal Deney

Fu.
    Fu. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üyeliği Durduruldu
    Fu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Standart Sosyal Deney

Arkadaşlar bu başlıkta size forum ve oyun içindeki gözlemlerimi anlatacağım isteyen okuyabilir.

Forum da en çok dikkatimi çeken başlıklar küfürler ve hakaretler. En çok yapılan şey ise sözlü şiddettir arkadaşlar. Birbirinize karşı sözlü şiddeti çok kullanıyorsunuz.

Bunun en temel nedeni psikolojik yapınızdır. Insanlar şiddet göstermeyi sever ve bundan haz alır. Iyi insan kötü insan kavramını bir kenara bırakırsaniz, temel olarak insan yabanidir. Şiddete meyillidir ve bu ona haz verir.

Forum da bir kesim
    var ki bu kesim mutlu kesimdir. Bu mutluluğun nedeni ise tamamlanmış hissidır. Bu hissi size veren
    temel şey, oyun oynarken aldığınız hazzı foruma da yansıtmanızdır. Mesela başarılı olmuş bir kervan ya da alınmış bir kale. Belki de bir nova düşmesi bot karakterinize.

Bu tamamlanmış hissini en çok silk çektiğinizde yaşarsınız arkadaşlar. Güzel bir histir. ( Bu konuya çok girmek istemiyorum. Odi beni forumdan kovar yoksa. .. Ama konunun Odi ile alâkası yok. joymax la ilgili bir durum. )

Şiddetin diğer bir adı cezadır. Ceza: gizli şiddettir arkadaşlar. Ceza veren kişi, kendindeki zarar verme hissini tatmin eder. Kendini haklı gördüğü için verdiği cezada onu vicdanen zedelemez.

Neden bu kadar çok kavga ediyorsunuz biliyor musunuz ? Çünkü bir insana zarar verebilme gücü sizi güçlü hissettirir.

Düzen ve kanunlar, bizim içimizdeki bu isteği bastırmak için var olmuştur. Küfür yasak olmadan önce bsilkroad da aşırı bir küfür trafiği vardı. Insanlar artık çok ilginç küfürler ediyorlardi. Mecburen önlem alınmak zorunda kalındı

şiddet birilerinizi mutlu ederken birilerinize de zarar veriyor arkadaşlar. Daha ılımlı olmaya çalışın.
    Sprow bunu beğendi.

Üyeliği Durduruldu
    İmanpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    21
    Beğenme 
    303
    Beğenilme 
    406

Kardes senlik bi konu var @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

General Lord
    1X1Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2430
    Beğenilme 
    3061

Alıntı Fu. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temel olarak insan yabanidir.
    Bu görüşünüze katılmıyorum onun dışında bir çoğunda haklısınız.
    Fu. bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

General Lord
    Esaias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    343
    Beğenme 
    335
    Beğenilme 
    511

Ben mutlu kesime giriyorum herhalde XD
    Sentinel bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Özel Mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Üyeliği Durduruldu
    İmanpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    21
    Beğenme 
    303
    Beğenilme 
    406

Ben bu konuya bagimsizim.

Fu.
    Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Alıntı 1X1Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu görüşünüze katılmıyorum onun dışında bir çoğunda haklısınız.
    sizi ikna edebilirim. Yapılmış psikolojik deneyler var. Eğer şiddet gösteren insan bir otoriteden emir alıyorsa, sorumluluk başkasına aitse, şiddet göstermeye aşırı meyillidir. Buna işkence ve adam öldürme dahil.

Diğer bir deyişle insan, hayvan olduğunu unutmuş bir hayvandır. Lakin, ben yine de insanların iyi olduğunu düşünmesi taraftarıyım. Fakat bilimsel çalışmalar öyle demiyor

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2430
    Beğenilme 
    3061

sizi ikna edebilirim. Yapılmış psikolojik deneyler var. Eğer şiddet gösteren insan bir otoriteden emir alıyorsa, sorumluluk başkasına aitse, şiddet göstermeye aşırı meyillidir. Buna işkence ve adam öldürme dahil.

Diğer bir deyişle insan, hayvan olduğunu unutmuş bir hayvandır. Lakin, ben yine de insanların iyi olduğunu düşünmesi taraftarıyım. Fakat bilimsel çalışmalar öyle demiyor
    Yetiştirme tarzına bağlı bir durun değil mi bu sonuçta. Herkesin bir ailesi, yoksa kaldığı yurdu bakıcısı vs var sonuç olarak birilerinin etkisi altında büyüyorsun. İşin özüne inecek olursak kimse kendisi değil. Bugün Türk değil de Amerikalı doğmuş olsak belki de en büyük Türk düşmanı olacaktık. Düşüncenize katılmamamdan kastım da bu insanların temel olarak yabani olduğunu ya da aksini söyleyeyiz
    ReaLaMity
    1X1Y

General
    Sprow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    10
    Beğenme 
    320
    Beğenilme 
    56

Yetiştirme tarzına bağlı bir durun değil mi bu sonuçta. Herkesin bir ailesi, yoksa kaldığı yurdu bakıcısı vs var sonuç olarak birilerinin etkisi altında büyüyorsun. İşin özüne inecek olursak kimse kendisi değil. Bugün Türk değil de Amerikalı doğmuş olsak belki de en büyük Türk düşmanı olacaktık. Düşüncenize katılmamamdan kastım da bu insanların temel olarak yabani olduğunu ya da aksini söyleyeyiz

Zaten insan davranışlarının büyük bir kısmını çevre etkiler (Aile, bulunduğun mahalle vs ) Geri kalan kısmı genetiktir.Bir deney vardı adını tam olarak hatırlayamadım , 36 yaşında iki ikiz kardeş ilk defa birbirleriyle görüştürülüyor (Doğduklarından beri ayrılar) Biri o dönemde Sovyet askeri iken öteki Nazi sempatizanı çıkıyor
    Önce VATAN , sonra Fenerbahçe , sonra yine Fenerbahçe ..
    Tanrı TÜRKÜ korusun

Fu.
    Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Eğitimden bahsediyorsunuz. Lakin insanlık, şiddet kullanarak iletişim kurmaktan, küfürler ve hakaretler ederek iletişim kurma medeniyetine henüz ulaşmamıştır. Bu yüzden hala savaş var. Özellikle orta doğu toplumlarında.

Diğer yandan söz konusu çıkar olunca, insan özüne dönüyor. Ortadoğu da petrol olmasaydı. Savaşta olmayacaktı.

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2430
    Beğenilme 
    3061

Alıntı Sprow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten insan davranışlarının büyük bir kısmını çevre etkiler (Aile, bulunduğun mahalle vs ) Geri kalan kısmı genetiktir.Bir deney vardı adını tam olarak hatırlayamadım , 36 yaşında iki ikiz kardeş ilk defa birbirleriyle görüştürülüyor (Doğduklarından beri ayrılar) Biri o dönemde Sovyet askeri iken öteki Nazi sempatizanı çıkıyor
    Hesabını siz yapın işte kastetdiğim şey bir nebze bu
    Eğitimden bahsediyorsunuz. Lakin insanlık, şiddet kullanarak iletişim kurmaktan, küfürler ve hakaretler ederek iletişim kurma medeniyetine henüz ulaşmamıştır. Bu yüzden hala savaş var. Özellikle orta doğu toplumlarında.

Diğer yandan söz konusu çıkar olunca, insan özüne dönüyor. Ortadoğu da petrol olmasaydı. Savaşta olmayacaktı.
    İnsanı insan yapan nedir?
    Fu. bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş