Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı21Beğeniler

Konu:Iletişim ve özellikleri...

Fu.
    Fu. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üyeliği Durduruldu
    Fu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Standart Iletişim ve özellikleri...

Selam arkadaşlar.

Bu konuda iletişim ile ilgili kendim bir makale yazacağım. Isteyen okuyup yorum yapabilir.

Iletişim demek sadece konuşmak demek değildir. Iletişimin diğer bir adı da etkileşim diyebiliriz. Görmek, koklamak, dokunmak, hissetmek, tatmak ve hayal gücü dahi bir iletişimdir. Sonuç olarak Iletişim, beynin algıladığı herşeydir.

Insanlarla iletişim kurarken sadece sözleri kullanırsanız yeterli bir etki uyandıramazsınız. Güzel bir görüntü, hoş bir koku, içinde bulunulan ortam, jest ve mimikler bütün bunlar iletişimin bir parçasıdır. Iletişimin bir de görünmeyen yüzü vardır. Saygınlık, güç, para gibi etkenler etkili iletişim yollarıdır.

Iletişim sadece iki kişi arasındaki konuşma değildir. Hisler , düşünceler ve anılar dahi bir iletişimdir.

Gelelim kadın ve erkek iletişimine. Kadınlar mantıksız canlılardır. Eğer mantık varsa da ya kullanmamaktan kaynaklı körelmiş ya da çok az karar mekanizmasını etkilemiştir.

Bilim adamları ve psikologlar kadını bilimle açıklayamamıştır. Bilimin temeli mantık, gözlem , deney gibi sabit ifadeler olduğu için; kadınlardaki değişken ve ölçüsüz duygular, bilimle zıt bir anlayış oluşturur.

Peki kadınlarla iletişim kurarken neye dikkat etmeliyiz?
    Öncelikle davranış ve duygularında mantık aramamalıyız. Mantıklı şeylerle yaklaşıp mantıklı şeyler beklememeliyiz. Eleştirmemeliyiz.

Bir kadınla iletişim kurarken tamamen onun duyguları üzerine yoğunlaşmalıyız. Olumlu bütün duyguları hissettirebiliriz. Kendisini çok değerli hissetmesi hariç.
    Olumsuz bütün duygulardan da sakınmalıyız. Bir miktar kıskançlık hissetmesi hariç.

Bir kadını mutlu hissettirdiğinizde göreceksiniz ki yaptığınız hiç bir şeyde mantık aramayacak. Kadınlar bencildir ve mutlu olmak isterler. Bu en genel görüştür.
    Malesef ki duygular değişken olduğu için, bir kadın mutluluğu da istemeyebilir. Sabit değillerdir çünkü.

Sadece kadınlar degil, aslında bütün insanlar, iletişimde olumlu hissetmeyi ister. Gülün kokusu da iletişimdir ve insanlar gülü severler. Gülün dikeni de iletişimdir ve insanlar gülün dikensiz yerini tutar.
    Burdan su sonucu çıkartabiliriz. Insanlar sizden olumlu enerji alırlarsa size ilgi duyarlar ve yanınızda olmak isterler.fakat olumsuz enerji alırlarsa bu onları sizden uzaklaştırır.

Insanlara istediğini verin. olumlu enerji alsınlar sizden. Ve değer verdiğiniz insanlara sıkıntılarınızı anlatmayın.

Özellikle sevgiliniz ve eşinizle iletişim kurarken samimi bir şekilde olumsuz enerji vermeyin. Kadınlar olumsuz enerjiden kaçarlar. Olumlu enerjiye ise koşarlar. ( Bkz. Murat Boz)

Bol iletişimli günler arkadaşlar
    CahilAvcisi bunu beğendi.

General Lord
    Sentinel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    110
    Beğenme 
    1060
    Beğenilme 
    856

Baştan sona okudum ve aklıma ilk gelen iletişim nedir oldu
    İletişim duygu düşünce bilgi vs akla gelebilecek her türlü şekilde kişiden kişiye aktarılması değil miydi

Afk

Yazınızı edebiyat yapmak için mi yazdınız acaba yoksa bilgi vermek için mi buna göre sorumu geri alabilirim
    THC bunu beğendi.
    HiddenPower*RoyalGuard

RoyalFamily

THC
    THC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Chief General
    THC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    66
    Beğenme 
    537
    Beğenilme 
    282

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... yazınızı sağlam bir eleştiri ile cevaplayacağım sanırım.
    Öncelikle "makale" konusunun tamamen bilimsel verilerle ispatlandığı yazınsal metinlerdir. Sizinki olsa olsa bir "deneme" olabilir. Fakat bu da ortada bir "tez"in olmasını gerektirir. Yazınızın başlığını "iletişim ve özellikleri" olarak adlandırmışsınız. Ben bu konu başlığı altında "negatif cinsiyet ayrımcılığı"ndan başka hiçbir şey göremiyorum. İletişim ve özellikleri hakkında bir bilgi vermek niyetinde olursanız öncelikle iletişim şemasını anlatmanız hatta mümkünse bir fotoğrafla paylaşmanız gerekirdi. Kadınların erkeklerden daha duygusal varlıklar olduğu aşikar fakat bu genelleme de tamamen faşistçe bir yaklaşım olmuş. Belki de çok ağır olacak fakat kadınları ulaşılması anlaşılması gereken bir "madde" olarak tanımlayan bu zihniyet yüzünden her akşam haberlerinde ve her sabah gazetelerin 3. sayfa haberlerinde kadın cinayetleri boy gösteriyor. Daha önce de dediğim gibi bilgi paylaşımı yapabilmek için yeterli entellektüel altyapıya sahip olmanız gerekir. "İnsani" iletişimli günler
    CahilAvcisi bunu beğendi.

Fu.
    Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Alıntı Methamphetamine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... yazınızı sağlam bir eleştiri ile cevaplayacağım sanırım.
    Öncelikle "makale" konusunun tamamen bilimsel verilerle ispatlandığı yazınsal metinlerdir. Sizinki olsa olsa bir "deneme" olabilir. Fakat bu da ortada bir "tez"in olmasını gerektirir. Yazınızın başlığını "iletişim ve özellikleri" olarak adlandırmışsınız. Ben bu konu başlığı altında "negatif cinsiyet ayrımcılığı"ndan başka hiçbir şey göremiyorum. İletişim ve özellikleri hakkında bir bilgi vermek niyetinde olursanız öncelikle iletişim şemasını anlatmanız hatta mümkünse bir fotoğrafla paylaşmanız gerekirdi. Kadınların erkeklerden daha duygusal varlıklar olduğu aşikar fakat bu genelleme de tamamen faşistçe bir yaklaşım olmuş. Belki de çok ağır olacak fakat kadınları ulaşılması anlaşılması gereken bir "madde" olarak tanımlayan bu zihniyet yüzünden her akşam haberlerinde ve her sabah gazetelerin 3. sayfa haberlerinde kadın cinayetleri boy gösteriyor. Daha önce de dediğim gibi bilgi paylaşımı yapabilmek için yeterli entellektüel altyapıya sahip olmanız gerekir. "İnsani" iletişimli günler
    Guguk kuşu diye bir film var kardeşim. Orda deli mi yoksa akıllı mı olduğu pek belli olmayan bir adam var. Filmin kahramanı bu kişi zaten.

Adam bir gün delileri etrafına topluyor ve diyor ki

'' Ben bu taşı yerinden kaldıracağım ve götürüp camı kıracağım, ve burdan kaçacağım. ''

Deliler ısrarla karşı çıkıyor yapamazsın diyor. Çünkü taş çok ağır.
    Adam diyor '' Var mısınız iddia ya? ''
    Deliler adama şüpheyle bir bakıyor. Sonra hepsi iddia ya giriyor tabi ki..

Sonra bu Adam başlıyor taşı kaldırmaya, zorluyor zorluyor. Delilerden birisi yapamazsın diyor.
    Adam diyor ' ' Daha yeni ısındım ' '

sonra yine zorluyor ve kaldıramıyor tabi ki. Ve delilere dönüp beni çok etkileyen şu sözü söylüyor ...

' ' En azından denedim ama , değil mi ? ' '

Sana einstein ın bir sözüyle, benim düşünce tarzımı daha iyi anlatabilirim diye umut ediyorum.

'' Sakın sana kötüsün diyenlere aldırma! Bana da gerizekalısın dediler. Atomu parçalayıp ellerine verdim. ''

Ben henüz einstein gibi ele verecek kapasite de değilim. Ama bir gün gelir senin eline verirsem, eline verdiğim şeyin kıymetini bil kardeşim. Çünkü bu devirde kolay kolay ele verilmiyor ama veren adamda çok sağlam veriyor.

Bilmem anlatabildim mi

THC
    THC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Chief General
    THC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    66
    Beğenme 
    537
    Beğenilme 
    282

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... sadece seviyeni belli ettin Cahille sohbet etmek kadar zoru yoktur. Kestim gitti.

Fu.
    Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... sadece seviyeni belli ettin Cahille sohbet etmek kadar zoru yoktur. Kestim gitti.
    Sen alttan alttan bana işlersen ben de açık açık sana işlerim kardeşim. Ayrıca sen yönetmen olamazsın. Benim tanıdığım ve sevdiğim bir yönetmen arkadaşım var. Ondan bir çıkarımda bulunursam, sen silkroadda klan bile yönetecek kapasiteye sahip görünmüyorsun.

Bu dünyada gerçek olan şey etkiye tepkidir. Ve gerçekten senin yüksek lisans felan yaptığını düşünmüyorum.
    Eğer kütüphanelerce kitap yutmuş bilge kişilerimiz senin gibiyse vay bu ülkenin haline... Sen hiç kitap okuyan birisine benzemiyorsun kardeşim.
    Malesef bu benim senin hakkındaki düşüncelerim.
    İmanpower bunu beğendi.

Üyeliği Durduruldu
    İmanpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    21
    Beğenme 
    303
    Beğenilme 
    406

Hakli yonlerin var haksiz yonlerinde var kadinlar konusunda. Ama genelde yazdiklarin dogru surasi elestiri dogurdu bende hani kotu enerji vermeme derdi anlatmama olayi " kim istemez ki mutlu olmayi ama mutsuzluguda varmisin " der cemal sureya hayatinda zaman gecirdigin bi insana arkadasina esine dostuna anne ne baba na kardesine nasil olumsuz tepki vermiyceksin ki ha ondanda kacan kisi gidip otede oynasin. Birbirimizin hatalari i ortmek yerine kacmak bizim adetimiz degildir.

Fu.
    Üyeliği Durduruldu
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Alıntı İmanpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakli yonlerin var haksiz yonlerinde var kadinlar konusunda. Ama genelde yazdiklarin dogru surasi elestiri dogurdu bende hani kotu enerji vermeme derdi anlatmama olayi " kim istemez ki mutlu olmayi ama mutsuzluguda varmisin " der cemal sureya hayatinda zaman gecirdigin bi insana arkadasina esine dostuna anne ne baba na kardesine nasil olumsuz tepki vermiyceksin ki ha ondanda kacan kisi gidip otede oynasin. Birbirimizin hatalari i ortmek yerine kacmak bizim adetimiz degildir.
    Malesef hayat sizin dediğiniz kadar tozpembe değil. Sizi aileniz elbette anlar ve destek verir. Ama emin olun paylaşmamanız daha iyidir.

Diğer yandan eğer varsa sevgilinizle bir hafta olumsuz konuşun. Tamamen karamsar ve olumsuz odaklı. Ona sıkıntılarınızı anlatın. Sonra da onun size verdiği tepkileri görün. Daha sonra bana hak verirsiniz zaten.

Kadınları madde olarak ele almak denilmiş. Eğer nesnel ve bilimsel düşünmek istiyorsanız duygularınızı rafa kaldırıp objektif bakış açısıyla değerlendirmelisiniz. Yoksa bilimsel değil öznel bir şey yapmış olursunuz.
    Konu Fu. tarafından (13.Kasım.2016 Saat 19:58 ) değiştirilmiştir.

Üyeliği Durduruldu
    İmanpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    21
    Beğenme 
    303
    Beğenilme 
    406

Alıntı Fu. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef hayat sizin dediğiniz kadar tozpembe değil. Sizi aileniz elbette anlar ve destek verir. Ama emin olun paylaşmamanız daha iyidir.

Diğer yandan eğer varsa sevgilinizle bir hafta olumsuz konuşun. Tamamen karamsar ve olumsuz odaklı. Ona sıkıntılarınızı anlatın. Sonra da onun size verdiği tepkileri görün. Daha sonra bana hak verirsiniz zaten.

Kadınları madde olarak ele almak denilmiş. Eğer nesnel ve bilimsel düşünmek istiyorsanız duygularınızı rafa kaldırıp subjektif bakış açısıyla değerlendirmelisiniz. Yoksa bilimsel değil öznel bir şey yapmış olursunuz.
    Sizde gercekten seven birine denk gelmemissiniz. Hep yalancilar gununu gun etmek isteyenler e denk gelmissiniz ben yasadigimdan ornek verdim. Ben sana tamamen yanlissin demesim ama birinin hayatindan 1 haftada cikicaksam onun hayatinda isim ne ? Sen gercekten insanlarin birbirine 1 hafta tahammulu yok diyorsun bu sencede abarti bir rakam degil mi fight a 20 i basilirda bu kupon tutmaz derim.
    JusTWachMe bunu beğendi.

General Lord
    CahilAvcisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1550
    Beğenilme 
    525

bu forumda eleştiriye kapalı olan arkadaşlar çoğunlukta. onlarda mı kadın yoksa?
    THC ve 1X1Y bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş