Fu.
    Fu. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üyeliği Durduruldu
    Fu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    218

Standart Eğitim ve okul hayatına dair.

Öğretmenin ilk dersidir. Derse girer ve masanın üstüne on tane cep telefonu koyar.
    Öğrencilerine döner ve şunu söyler. '' Bu cep telefonları son model ve dokunmatiktir. Sizin olabilir. Ama bir şartım var'' der ve bütün öğrencilere matematik ders kitabını verir. '' Bu kitaptaki bütün konuları öğreneceksiniz ve yaptığım sınavdan 90 üstü alacaksınız. 90 üstü alan bütün öğrencilere bu telefonlardan bir tane vereceğim.'' ve ekler. '' sadece 15 gününüz var. ben size bu 15 gün içinde hızlı bir şekilde bütün konuları anlatacağım. Ama anlamadığınız taktirde bana tekrar soru sormayın. Anlatmam.''
    ve ders anlatmaya başlar. 15 gün boyunca bütün öğrenciler dersi çok dikkatli dinler ve hem okulda hem evde bütün boş zamanlarında ders çalışırlar. Hatta gece uykusundan ödün verirler.
    Sonuçta sınav zamanı gelmiştir. öğretmen sınav için çok zor sorular hazırlamıştır. Yine de öğrencilerin yüzde 80 i, zor sorulara rağmen, sınavdan 80 üstü puan alır. En düşük puan ise 50 dir.

Bunun üzerine Öğretmen, çantasından oyuncak telefonları çıkarır ve 80 üstü alan öğrencilere verir. Öğrenciler çok bozulur ve suratları asılır.

Öğretmen bütün öğrencilerine şu sözü söyler '' Bu 15 gün içindeki çalışmanız, sizin çalışabileceğinizi ve başarabileceğinizi gösteriyor. Ve bunu istersek biz başarabiliriz. Ama gördüğünüz gibi, size ne için çalışmanız gerektiğini göstermediğimiz Zaman, çalışmanın neden gerekli olduğunu anlamıyorsunuz. Yani şunu söylüyorum arkadaşlar. Sizin ders çalışmanızı sağlamak zor değil. Ama bunu istemiyoruz. O yüzden ister çalışın, ister çalışmayın. Siz bilirsiniz.''

General Lord
    Miracle- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    456
    Beğenme 
    170
    Beğenilme 
    991

Nedeni tembellik sanırsam bizi o tembelliğe iten sebep onun yerine başka şeyleri yapmak daha cazip geliyor.Burdan anlamıyorum yapamıyorum diyenlere diyorum bir konu vardır mesela 10.sınıfta görürsün çalışırsın yapamazsın nedeni büyük ihtimalle ortaokulda çalışmadığındandır çünkü yapanlar genelde temeli olan insanlar zeki olanları saymıyorum.Mesela ben çok zeki biri değilim ama lisede matematiği çok çalışmadığım halde yapardım sebebini temelimin sağlam olması o temeli en başından çalışarak yaparız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş