Beğeni Ağacı11Beğeniler

Konu:KYK Borcu

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    412
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Standart KYK Borcu

Dün elime geçen tebligat'a göre 7 aydır ödüyor olmam gereken öğrenim kredisini ödemediğim için 173 tl faizlenmiş.
    Eğer öğrenim kredisi aldıysanız ve üzerinden 2 yıl dan fazla zaman geçtiyse e devletten kontrol edin kyk yada ziraattan her hangi bir tebligat gönderilmiyor borcun başladığına dair resmen dolandırılıyorsunuz. Hayatımda gördüğüm en saçma olay kyk yı aradığımda ise bana takibini benim yapmam gerektiğini söylediler askerde olduğum için yapamadığım takipten sorumlu tutuldum. DEVLET TARAFINDAN DOLANDIRILMAYIN. CEBİNİZDEKİ 3 KURUŞUN PEŞİNDELER.
    TatankaIyotanka ve CanadaGold bunu beğendi.

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Vice General Lord
    PrayForLove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    64
    Beğenme 
    246
    Beğenilme 
    212

Alıntı Loss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün elime geçen tebligat'a göre 7 aydır ödüyor olmam gereken öğrenim kredisini ödemediğim için 173 tl faizlenmiş.
    Eğer öğrenim kredisi aldıysanız ve üzerinden 2 yıl dan fazla zaman geçtiyse e devletten kontrol edin kyk yada ziraattan her hangi bir tebligat gönderilmiyor borcun başladığına dair resmen dolandırılıyorsunuz. Hayatımda gördüğüm en saçma olay kyk yı aradığımda ise bana takibini benim yapmam gerektiğini söylediler askerde olduğum için yapamadığım takipten sorumlu tutuldum. DEVLET TARAFINDAN DOLANDIRILMAYIN. CEBİNİZDEKİ 3 KURUŞUN PEŞİNDELER.
    yada tekrardan bir cumhurbaşkanlığı seçimini bekleyip Yapılandırmaları bekleyin taksitlendirilip ödeyin
    ST_E_Z_E_L_ / M.Ali

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    412
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Alıntı PrayForLove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yada tekrardan bir cumhurbaşkanlığı seçimini bekleyip Yapılandırmaları bekleyin taksitlendirilip ödeyin
    Fuck the System

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Vice General Lord
    PrayForLove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    64
    Beğenme 
    246
    Beğenilme 
    212

Fuck the System
    Burası Türkiye yapıcak birşey yok kardeşim
    ST_E_Z_E_L_ / M.Ali

General Lord
    RedZombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    144
    Beğenilme 
    455

o kadar haklısın ki üstüne faiz koyduğu yetmiyor geç ödediğin için ayrı faiz koyuyor, enteresan
    erken ödeme araştırdım okulum bitti ve 6 ay düzenli olarak sürekli beklemedeydim. okul biter bitmez yapacağın ilk sene erken ödeme indirimi sadece 550tl.. 2. sene ödersen bu indirim biraz daha az oluyor.
    2 yıllık üniversite okudum 2016-2018
    10.883 tl borcum var
    10.355 ₺ 30 Haziran 2019
    10.531 ₺ 30 haziran 2020
    Yapılan indirim budur Eğer ki indirim istemiyorsam 10.883 ₺ Düzenli olarak kyk aldığım her ay gibi ödeme yapmam gerekiyor..
    RoyalFamily

General Lord
    TatankaIyotanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    134
    Beğenme 
    1253
    Beğenilme 
    514

Yazık cidden yazık,lakin poşetten sonra gelen bir kaç açıklamanın ardından iyice sabrımızın zorlandığı bir döneme girdik hadi hayırlısı
    Gizlenmiş İçerik:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ALTINORDU / BarbarianS
    JChrist / JC

General Lord
    1X1Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2431
    Beğenilme 
    3061

Bir de Sn. CB meydanlarda utanmadan öğrencilere ‘hep burs istiyorsunuz kredi alın ya hu’ diye sesleniyor. Ve bunu alkışlayan eller var. Bu ülkede en çok sahip çıkılması gereken kesimlerden birisi de öğrenciler ve askerlerken en çok sırtından geçinilmeye çalışılan da bu kesimler. Lafa gelince duygu sömürüsünü çok güzel yapıyoruz ancak icraatta pekte öyle değil. Halkın askerini öğrencisini maddi yönden bağrına basmadıkça devletmiş hükümetmiş afedersiniz kucakta götürür.
    Bkz; Ev kirası normalde 500 olan bir ev öğrenciye 1000 TL. !?
    Vek, SirMarque, CanadaGold ve 1 kişi bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

Vek
    Vek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    General
    Vek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    73
    Beğenme 
    79
    Beğenilme 
    166

Alıntı 1X1Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de Sn. CB meydanlarda utanmadan öğrencilere â€ËÅ“hep burs istiyorsunuz kredi alın ya hu’ diye sesleniyor. Ve bunu alkışlayan eller var. Bu ülkede en çok sahip çıkılması gereken kesimlerden birisi de öğrenciler ve askerlerken en çok sırtından geçinilmeye çalışılan da bu kesimler. Lafa gelince duygu sömürüsünü çok güzel yapıyoruz ancak icraatta pekte öyle değil. Halkın askerini öğrencisini maddi yönden bağrına basmadıkça devletmiş hükümetmiş afedersiniz kucakta götürür.

500 TL olan evin öğrenciye 1000 Lira olmasının sebebi hükümetin devletin milli şuuru, ahlakı, geleneği ve değerlerini kaybetmiş olması, kendi halkına kapitalist ve emperyalist yanı sıra sömürücü davranması ve bundan etkilenen halkında zamanla bu yapıya bürünmesi olabilir mi gadam ? bilmiyorum anlatabildim mi

Ne demiş atalarımız; Nasılsanız öyle yönetilirsiniz, bu millet bir çok şeyi hak ediyor da işte bakma öyle yada böyle kendi milletimiz olduğu için kıyamıyoruz hak ettiklerini bulsunlar demeye inşallah en kısa zamanda bilinçlenirler
    1X1Y ve CanadaGold bunu beğendi.

TheVEK

General
    MelezPrens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    10
    Beğenme 
    43
    Beğenilme 
    59

Bir de Sn. CB meydanlarda utanmadan öğrencilere ‘hep burs istiyorsunuz kredi alın ya hu’ diye sesleniyor. Ve bunu alkışlayan eller var. Bu ülkede en çok sahip çıkılması gereken kesimlerden birisi de öğrenciler ve askerlerken en çok sırtından geçinilmeye çalışılan da bu kesimler. Lafa gelince duygu sömürüsünü çok güzel yapıyoruz ancak icraatta pekte öyle değil. Halkın askerini öğrencisini maddi yönden bağrına basmadıkça devletmiş hükümetmiş afedersiniz kucakta götürür.
    Mami ev kirası nerede 500 abartma a.q aynı şehir de yaşıyoruz ögrenci fatih de 1000 lira ya ev bulup sesini çıkarırsa onu sabunsuz. 1500 ev kiraları şuan normal diye geçiyor 1000 liraya 1 + 1 ler var bide bodrum katlar. Ama belki eleştiri oklarına hedef olucam ben cumhurbaşkanını seviyorum. Siyaset pek umrumda olan bir şey degil açıkcası atarını giderini yerde bayrak bırakmamasını sevdim bu adamın sol görüşlü oldugum için hiç desteklemedim kendisini son seçim de oy kullanmadım ama isim örnegi vermiyecegim bazı arkadaşlar ı tahrik edebilir pısırık lider olucagına ülkenin başın da bayragın ve kalıbının adamı olsun isterim rte de kötünün iysi profilinde ne kadar eleştiriye açık yönleri olursa olsun kurtarır yönü benim için var.
    teknoburak bunu beğendi.

Vice General Lord
    SirMarque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    92
    Beğenme 
    199
    Beğenilme 
    221

Kesinlikle katiliyorum,bundan 3 sene 2+1 evi 450 TL'Ye trabzonda kiralayabiliyorken ktünün dibinde suanda oralari hep apart yaptilar.Apartta kisi basi 300 tl aliyorlar ve odalar 2 kisilik g.t kadar yere 2 kisi sigmak zorundasin ve adam suanda o evden 1800 tl civari bir para kazaniyor.Bu ulke gelismez hocam,dolari bi 6.20 yapiolar geri 5.90 yapiolar zengin kesim cani isteyince dolari arttiriyo cani isteyince azaltiyor.Yalnizca kaldigin apart,elektrik-su-kombi-internet ucreti aylik sana zaten devletin verdigi kyk kadar. tutuyorYorgunsun bitkinsin yemek yapmaya takatin yok disardan yemek söylüyorsun 3 tllik kiymali sizin bölge nerede bilmiyorum bunlar burda etli pide diyor sana 12 tlye satior.Devlette para yokken suriyelilere en az suana kadar 5 milyar $ harcamisizdir 5 milyar $ demek dolari 50 kurus düsürmek demek.Birde bunlara ek asgari ücretler artti,emekli maasi artti,olmayan para harvurup harman savuruldu adam neden sana yatirim yapsinki olmayan parayla adama yatirim yaptırmaya calisiyosun?Suanda bir ögrenci kyk kredisi aldiginda mezun oldugunda 4 senelik 20 bin tl borcla basliyor hayata.Suriyeliler kadar kiymetimiz yokmu ya?Devletimiz bunun yarisini biz ödeyelim neden demiyor ya?İlla imamhatip mezunumu olmak lazim yazik günah bizlere.Camiilerde hep hafizlara para topluyorlar toplasinlar kesinlikle sözümüz yok ama durumu olmayan ögrencilerede yardim maksatli yardim toplasinlar ya,NEDİYOR ALLAH ÖNCE AKRABA YANİ İÇİN SONRA DIŞARI.Yazik günah,millet evladini okutmak icin neler yapiyor elin ********i geliyor varini yogunu almağa kalkiyor.Evde değil yurtta kalsam desen yok menzilci yok bilmem neci yok abi bu ülke bu zihniyetle GEL-İS-MEZ.DİNİMİZ İSLAM %40'A KADAR KARİ CAİZ BULMUŞTUR ANCAK BUNLAR MÜSLÜMANİM DİOR %200 KARLA SATİSLAR YAPİYOR,KENDİLERİ GİBİ DÜSÜNMEYENLERİ DİSLİYOR.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş