Beğeni Ağacı2Beğeniler
  • 2 Post By Asgard

Konu:Malwarebytes Anti-Malware

Yrd.Yönetici
    Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Asgard
    Konular 
    796
    Beğenme 
    529
    Beğenilme 
    8700

Standart Malwarebytes Anti-Malware

Malware ; Kötü amaçlı yazılımlara verilen genel bir addır. Amacı parola, kullanıcı adı gibi size ait özel bilgileri ele geçirmektir. Aynı zamanda bilgisayarınıza zarar vererek çökmesini sağlamaktır. Aynı zamanda bilgisayarınızı yavaşlata bilen ve başkasının kontrolü altına girmesini sağlayan uygulamalardır.

Bu gibi durumlardan sakınmanın türlü yollarından birini size tanıtacağım.

Malwarebytes Anti-Malware bu alanda ( anti- malware ) kendini kanıtlamış bir programdır ve ücretsiz olarak kullanılabilir. Fazla uzatmadan size indirmek , kurulum - kullanım için detaylı bilgileri aktaracağım.

Malwarebytes Anti-Malware Free Versiyon indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Herhangi bir üyelik istemiyor !

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Malwarebytes Anti-Malware Kurlum

1. Adım : İndirmiş olduğumuz programı açıyoruz. Kurulum başlamadan önce dil seçmemiz gerekiyor. Türkçe seçeneğini seçerek TAMAM ' a tıklıyoruz.

2. Adım : İleri tıklıyoruz

3. Adım : Anlaşmayı Kabul Ediyorum seçeneğini seçerek İleri diyoruz.

4. Adım : İleri tıklıyoruz.

5. Adım : Kurulum yerini otomatik olarak " C:/ " seçilir. İleri tıklıyoruz.

6. Adım : İleri tıklıyoruz.

7. Adım : İleri tıklıyoruz.

8. Adım : Kur seçeneğine tıklıyoruz ve kuruluma başlıyoruz.

Kurulum bittikten sonra Sona tıklıyoruz.

Buraya kadar olan kısımda kurulumu tamamlamış olduk. Şimdi gelelim programımızı kullanmaya.

1. Adım : Masaüstüne gelen " Malwarebytes Anti-Malware " simgesinden programı başlatıyoruz.

Program açıldığında SCAN sekmesine tıklıyoruz.

Burada seçmemiz gereken 2 seçenek geliyor karşımıza.

1. Seçenek Threat Scan . Bu seçeneği seçerseniz program bilgisayarınızı tamamen tarar, ve oldukça uzun sürebilir. Fakat derin taramadır en güvenilir bu şekilde sonuç alabilirsiniz .
    Bu seçeneği seçerek Scan Now a tıkladığımız da tarama direk başlar.

2. Seçenek ise Custom Scan dir. Bu seçeneği seçtiğimiz de taranması istenilen bölgeyi seçme şansımız vardır. Buna takılan Flash bellek ve Taşınabilir HDD ler de dahil. Taranması gereken bölümleri seçerek Scan Now a tıklarız ve tarama başlar. ( Resim 1.2 )

Her iki seçenekte de Scan Now a tıklandıktan sonra gelen sekmede Skip Update ' e tıklamanız yeterlidir. ( Resim 1.1 )

( Resim 1.1 )

( Resim 1.2 )

2. Adım : Skip Update ' e tıkladıktan sonra taramamız başlar.

Tarama ilerlerken aynı zamanda tespit edilen tehdit sayısı da bize gösterilir.

3. Adım : Tarama sona erdiğinde karşımıza şöyle bir tablo gelecektir.

Bu tabloda tehdit olarak tespit edilen dosyalar gösterilir ve her bir dosya için 3 farklı seçenek sunulur ve her tehdit için uygun eylem seçilir sonrasında Apply Actions a tıklanır.

Quarantine : Bu seçeneği seçtiğinizde dosya karantinaya alınır ve tehdit önlenmiş olur.

Add Exclusion : Bu seçeneği seçtiğinizde dosyaya herhangi bir müdahale yapılmaz ve bir sonraki taramalar da görmezden gelinir . ( Kalıcı olarak )

Ignore Once : Bu seçeneği seçtiğinizde ise dosya 1 defaya mahsus görmezden gelinir ve bir işlem uygulanmaz. Bir sonraki taramanız da tekrar tehdit olarak algılanır.

4. Adım : Apply Actions'a tıkladıktan sonra tüm eylemler uygulanır ve Bilgisayara reset atılması için size soru sorar. Yes seçeneğini seçtiğiniz de bilgisayarınız yeniden başlatılır.

Not : Yeniden başlatmanız gerekmektedir aksi taktirde değişiklikler yeniden başlatılana kadar uygulanmaz ve bilgisayarınız hata verebilir.
    Not : Tarama sonucu karantinaya alınan dosyalar zaman zaman bilgisayarınız da hatalara sebep olabilir , bu gibi durumlarda Windows'u onarmayı tercih edebilirsiniz. Bunun sebebi ise virüslerin kritik dosyalara bulaşmasından ve temizlenirken bu dosyaların zarar görmesi yada silinmesidir.

Rehber tamamı ile JollyGame'e aittir. Alıntı değildir !
    MrsCasK ve Palpatine bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Vice General Lord
    emreseymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Call Of Duty
    Konular 
    93
    Beğenme 
    260
    Beğenilme 
    391

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rehber tamamı ile JollyGame'e aittir. Alıntı değildir !
    Heh işte bizim aradığımız cümle bu. Başka yerden sürekli kopyala-yapıştır konu açılmasını istemiyoruz. Bunu şahsi algılamayın. Ayrıca konu anlatımı güzel olmuş teşekkürler.

Yaşasın GALATASARAY! Yaşasın Tam Bağımsız ultrAslan!
    #FAA

General Lord
    [EmRe] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    285
    Beğenme 
    602
    Beğenilme 
    480

Arkadaşlar bir program kurarken size sorar "Tarayıcınızda reklam vermek istiyoruz. İzin veriyormusunuz?" çoğunlukla herkes bu soruya bakmadan geçer ama önemli bir noktadır. Eğer bu soruya evet derseniz tarayıcınızda gereksiz reklamlar çıkar.

Bir örnek vereyim;
    Bazı arkadaşlar`ın birkaç sorunu vardı. Bu sorunu çözmeleri için bir program önerdim. Programı kurduktan sonra tarayıcılarında sorun olduğunu ve reklam çıktığını söylediler. Bu sorunun benim yüzümden kaynaklandığını belirttiler. Verdiğim programı ben denedim ve kurarken tarayıcınıza reklam verebilirmiyiz? diye bir soru soruldu. O arkadaşlar kurarken bunu okumadan atladıkları için böyle bir sorunla karşılaşmışlar. Dikkatli olalım beyler, birşeyi kurarken iyice okuyalım!

General Lord
    MehmetBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    137
    Beğenme 
    667
    Beğenilme 
    1067

Tebrikler ve teşekkürler
    HeLeN_35

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    342
    Beğenme 
    949
    Beğenilme 
    972

güncel.
    BANKACI / SiGORTACI
    TÜRKÜN yurdu TÜRKİYE

RoyalFamily

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Giriş