Beğeni Ağacı1Beğeniler
  • 1 Post By BlackBom

Konu:Game Booster nedir? Nasıl çalıştırılır ve kullanılır?

WOC
    WOC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Senior General
    WOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    92
    Beğenme 
    174
    Beğenilme 
    139

Standart Game Booster nedir? Nasıl çalıştırılır ve kullanılır?

Oyun sektöründeki rekabet arttıkça firmalar her seferinde gerçekçiliğe daha yakın oyunlar üretmeye çalışıyorlar. Bu da doğal olarak daha iyi oyun = daha iyi sistem anlamına geliyor. Game Booster, bilgisayarınızın oyunları daha rahat çalıştırmasına olanak veriyor.

Game Booster adlı programın çalışma mantığından bahsedecek olursak; bilgisayarınızdaki bir oyunu Game Booster ile çalıştırdığınızda, program oyunun açık olduğu süre boyunca arkaplanda çalışan bütün ikinci parti uygulamaları kapatıyor. Böylece bilgisayarınızın kullanımda olan RAM belleği azalmış oluyor ve o esnada oynadığınız oyunu daha rahat çalıştırıyor. Böylece bizi oyundaki ufak takılmalardan ve donmalardan kurtarıyor.

Yalnız bilmeniz gereken şey, bu program bilgisayarınızın çalıştıramayacağı oyunları oynamanızı sağlamaz. Yani şöyle örnek verelim; eğer normalin altında bir sisteminiz varsa, Game Booster size bir GTA V, Shadow Of Mordor, Total War Attila, Dying Light oynatmaz. Çünkü gerçekten sisteminiz bu oyunları oynamaya müsait değildir. Böyle bir bekleyiş imkansızı istemektir. Game Booster, bilgisayarınızın sahip olduğu donanımları tamamen oynadığınız oyunlar için çalıştırır. Boşa çalışan uygulamalarla donanımlarınızı meşgul etmez.

Bu konuda aynı fikirdeysek, nasıl kullanıldığına geçebiliriz.

Öncelikle Game Booster'ı indirelim: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Game Booster’ı indirip kurduktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Kırmızı kare içerisindeki “Ekle” butonuna tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir seçme ekranı beliriyor. (Ben sistemimde yüklü olan Shadow Of Mordor oyununu seçtim)

Bu ekranda yapmamız gereken şey güçlendirmek istediğimiz oyunumuzun .exe dosyasını ya da kısayolunu bulmak. Kısayol ya da .exe’yi bulup seçtikten sonra “Aç” butonuna tıklıyoruz ve Game Booster ana ekranına seçtiğimiz oyun ekleniyor.

Eklenmiş olan oyunumuzu tek tıklama ile seçtikten sonra aşağıda bulunan “Güçlendir ve Başlat” butonuna tıklıyoruz. Game Booster yardımıyla oyunumuz açılıyor ve bu sayede bu oyunu oynadığımız süre boyunca ikinci parti uygulamalar devre dışı bırakılıyor. Oyunu kapadığımızda bilgisayarımız tekrar eski stabil haline dönüyor.

Bir diğer alternatif olan –sağ alt taraftaki- “Güçlendirmeye Geç” butonu ise bilgisayarımızı oyun oynanacak vaziyete sokuyor lakin herhangi bir oyun başlatmıyor. Sanırım burada oyun oynanmasa bile daha stabil çalışan bir sistem amaçlanmış. Oyunu bir kez ekledikten sonra her oyuna girişimizde Game Booster’ı çalıştırmak zorunda değiliz. Oyunun kısayoluna sağ tıkladığımızda “Oyun Güçlendirici ile Çalıştır” seçeneği belirir. Bu seçeneği kullanarak daha pratik bir şekilde oyunlarınızı Game Booster yardımı ile rahatça oynayabilirsiniz.

(via: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... )
    Sevdanın buçuklusu olmaz. Ya tam olur, ya hiç!

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Captain
    BlackBom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    117
    Beğenilme 
    15

Bu uygulamayı silkroad oynarken kullanan var mı acaba? Birde bot olayı nasıl oluyor. Uygulamadan girersek bottan giremiyormuyuz. Bilgisayarımı yenileyene kadar bunu kullansam faydalı olurmu
    BlackHeaven

Chief General
    MasterQueen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    133
    Beğenme 
    654
    Beğenilme 
    335

Alıntı BlackBom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu uygulamayı silkroad oynarken kullanan var mı acaba? Birde bot olayı nasıl oluyor. Uygulamadan girersek bottan giremiyormuyuz. Bilgisayarımı yenileyene kadar bunu kullansam faydalı olurmu
    Ben denedim Bilgisayarımın orjinalinde bu program vardı,fakat faydası olmadı.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

"Berge vurup atlara,kuşlar gibi uçtuk biz"

Csro Emekli Oldu

General
    Palpatine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    18
    Beğenme 
    164
    Beğenilme 
    35

İndirmeyin! Tamindir'e yüklemiş ve bize trojan yollayabilir. Resmi olmayan sitelerden bir şey yüklemeyin.

Captain
    BlackBom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    117
    Beğenilme 
    15

Alıntı Palpatine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İndirmeyin! Tamindir'e yüklemiş ve bize trojan yollayabilir. Resmi olmayan sitelerden bir şey yüklemeyin.
    Bak bu hiç aklıma gelmemisti dogru diyorsun hocam. Bu konularda dikkatli olmak gerek
    Palpatine bunu beğendi.
    BlackHeaven

WOC
    WOC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Senior General
    WOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    92
    Beğenme 
    174
    Beğenilme 
    139

Alıntı Palpatine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüklemeyi ben yapmadım. Zorla indirin de yazmıyor orada. Benim bilgisayarımın vaziyeti iyi durumda olduğu için gerek duymuyorum fakat gerek duyan arkadaşlar için faydalı olabileceğini düşündüm. Tamindir'den bugüne kadar bilgisayarına virüs giren hiçbi' insan görmedim. Bi'çok insanın yaşından bile büyüktür o sitenin yaşı. Güvenilir olmasa bugünlere kadar gelemezdi zaten. Gene de bildiğiniz yoldan şaşmayın.

Bu arada, "via"nın ne demek olduğunu bilmeyen arkadaşlar için?

İngilizce bir kelime olan "via" Türkçe'de;
    İsim olarak kullanıldığında; "yol",
    Edat olarak kullanıldığında; "üzerinden, yolu ile" anlamına gelmektedir.

Ezbere yorum yapmayın.
    Sevdanın buçuklusu olmaz. Ya tam olur, ya hiç!

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş