Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı9Beğeniler

Konu:Anket: Küfür Cezaları Kaldırılsın mı ?

Vice General Lord
    ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Standart Anket: Küfür Cezaları Kaldırılsın mı ?

Merhaba;

Arkadaşlar bildiğiniz gibi son zamanlar da kuralları dikkatli okumayan oyuncuların gerekli gereksiz küfür mesajları bir hayli arttı. Ayrıca küfürden rahatsız olduğu için değil hoşlanmadığı oyuncuları banlatmak, ceza aldırmak için şikayet etmek alışkanlık halini aldı. Küfür etmediği halde oyuncuları kızdırmak için elinden geleni yapanlar, pvp alanlarında 1 vs 1 pvp yapan oyuncuların pvplerini bozanlar hiç bir ceza almazken bu oyunculara küfür edenler cezalandırılıyor. Ne yazık ki bir oyuncunun, pvp yapanların pvp sini bozduğunu kayıtlardan anlamak mümkün değil. 7/24 pvp alanında da bulunamaz takip edemeyiz. Her ne kadar adil olmaya çalışsakta yeri geliyor, tacizcilerin küfür şikayetlerine ceza vermek zorunda kalıyoruz.

Bu nedenle kurallarda yer alan 4. madde aşağıdaki gibi değiştirilecektir.;

4.(madde) Eski hali
    Şahsa yapılan küfürler hariç (Aile, din, dil, ırk) genel,party ve global'e 1 hafta chat block uygulanacaktır. Özel mesaj ile yapılan hiçbir küfür ve hakarete karışılmayacaktır! (Küfür eden kişiyi bloklayabilirsiniz.)

4.(madde) Yeni hali
    Yönetime ve yöneticilere tüm chat alanları dahil olmak üzere edilen küfürlere süresiz uzaklaştırma cezası verilir. Oyuncular arasında edilen küfürler ceza gerektirmez. Küfürde aşırıya giden oyunculara yöneticilerin insiyatifi dahilinde chat block yada uzaklaştıma cezaları uygulanır.

Yukarıda geçen aşırıya kaçma kelimesi tamamen yöneticilerin değerlendirmesinde olup tartışmaya açık değildir. Yaklaşık 7 aydır açk olan serverımızda aşıraya gidildiğini gördüğümüz küfür sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Serverın oynanmaz bir hal almasını istemediğimiz için bu maddede açık alan bırakılmıştır. Tüm kararlarımızda bize nasıl güveniyorsanız bu kuralda da aynı şekilde güvenmenizi istiyoruz.

Yeni kural ile forumun düzeni korunmuş olacak ve yeni başlayacak olan oyuncularda ki izlenimimiz değişecektir. Biz yöneticiler ise oyunu geliştirmek ve oyunumuzun güvenliğini sağlamak için daha fazla zamana sahip olacağız. Bir kaç gün içinde 80 cap sadece CH karakterlerin bulunacağı ikinci bir server çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Bu kural ile birlikte çalışmaların hız kazanacağı kanaatindeyim.

Oylama genel olarak oyuncuların forum üyeliklerinden daha fazla facebook hesabına sahip olmaları nedeniyle bsilkroad facebook sayfası üzerinden yapılacaktır.

bSilkroad Facebook sayfası : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Anket sayfası : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Senior General
    Fesuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    36
    Beğenme 
    215
    Beğenilme 
    162

Gm lerin küfür cezalarıyla uğraşmasının sona ermesini arzuluyorum. server için daha hayırlı olacağı kanaatindeyim

General Lord
    WhatAPity[OneLastKiss] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    175
    Beğenme 
    141
    Beğenilme 
    434

Benim gibi düşünen oyuncularn şu kanaatte olacağını düşünüyorum: Bizler için 80 cap önemli değil bir oyuna başladıysak en başta o oyundan beklentilerimiz var bununda gerçekleşmesi için bazı şeylerden fedakrlık yapmak gerekiyor.
    Eğer biz bu fedakarlığı yapıyorsak sizlerinde oyun yöneticleri olarak bir yerden kısıp bir yere vererek o işi halletmesini istemiyoruz.
    Küfür konusuna gelince Şu anda oyunca 7 yaşından tutun 40 yaşına kadar adam var (benim bildiğim) eğer oyunda bu 7 yaşındaki kişi 40 yaşındakine küfrederse zaten o çocukta ne saygı vardır ne başka bir şey . (Zaten siz özelden küfürlere karışmadığınızdan bir yandan o küfür edenler güç alıyor. Sanki bir şey yapıyorlar.)
    Eğer küfür edenler hiç bir türlü ceza almazsa özellikle sizin kanatinize kalırsa serverı kapatın; geleceğini görmeyelim daha iyi.
    _Adonis bunu beğendi.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ - MSc
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Chief General
    Bluef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    103
    Beğenme 
    169
    Beğenilme 
    120

Seviyeli bir server isteriz. ama gerçi annesi babası terbiye edemedikten sonra burda ceza koymanında pek anlamı yok. ama yinede kaldırılmaması taraftarıyım
    wBluef

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Alıntı HatcheteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gibi düşünen oyuncularn şu kanaatte olacağını düşünüyorum: Bizler için 80 cap önemli değil bir oyuna başladıysak en başta o oyundan beklentilerimiz var bununda gerçekleşmesi için bazı şeylerden fedakrlık yapmak gerekiyor.
    Eğer biz bu fedakarlığı yapıyorsak sizlerinde oyun yöneticleri olarak bir yerden kısıp bir yere vererek o işi halletmesini istemiyoruz.
    Küfür konusuna gelince Şu anda oyunca 7 yaşından tutun 40 yaşına kadar adam var (benim bildiğim) eğer oyunda bu 7 yaşındaki kişi 40 yaşındakine küfrederse zaten o çocukta ne saygı vardır ne başka bir şey . (Zaten siz özelden küfürlere karışmadığınızdan bir yandan o küfür edenler güç alıyor. Sanki bir şey yapıyorlar.)
    Eğer küfür edenler hiç bir türlü ceza almazsa özellikle sizin kanatinize kalırsa serverı kapatın; geleceğini görmeyelim daha iyi.
    Burada olay 80 cap yada zaman ayırmak değil konuyu kapatmadan önce ekstra bize sağlayacağı faydalardan bahsettim. Asıl konu küfürde adaletin sağlanamaması ceza alan her oyuncunun kendine göre bir küfür etme nedeni var. Bizim her zaman söylediğimiz gibi küfürün mazereti yoktur fakat pvp alanlarında edilen küfürlerin bir çoğu pvp leri bozan oyuncular nedeniyle ediliyor. Bu oyuncuların bir amacı olmadığı için siz onu dilediğiniz kadar kessenizde tatmin olmuyorsunuz çünkü sizin onu kesmeniz kişi için anlam ifade etmiyor. Kişinin amacı oyuncuları rahatsız ederek eğlenmek ve bu amacına ulaşıyor. Nadiren kızdırılan ve küfür eden oyuncu bu kez aldığı ceza nedeniyle adaletsiz olduğumuzu söyleyerek oyunu bırakıyor.

Bir şekilde hoşlanmadığı oyuncuların açığını bekleyenler rahatsız olmadıkları halde ekran görüntüsü ile şikayetçi oluyorlar. Gerekse kızdırarak gerekse kendi arkadaşlarıyla konuşurken edilen küfürleri şikayet ederek oyuncuların ceza alması sağlanıyor. Eğer ceza olmasa kişi bu yola başvurup kızdırmayacak ve belkide konu bukadar uzamayacak.

Pm ile edilen küfürlere ceza vermiyoruz çünkü sizler oyuncuları blocklayabiliyorsunuz her zaman bahsettiğimiz gibi sizin blocklamanız ile bizim blocklamamız aynı şeydir. Oyunda size bu yetki verilmişse kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bir başka mesajda liste dolmuşsa ne yapalım diye bir soru vardı onada yanıt vereyim listeyi dolduracak kadar insanlara ne yaptınız? Ayrıca pm ile edilen küfürlerin bir dezavantajı daha vardır. Size pm den küfür ettiği için banlanan yada blocklanan kişiler bir iki dakika içinde yeni karakter açarak alexandria şehirne gelmeden (90+ olmadan 1 levelde) sizlere yeniden pm ile küfür edebiliyorlar. Bunun önünü almamıza imkan ve olanak yok. Biz daha işe yarar alanlarda efor sarfetmek istiyoruz. Gün boyunca küfür mesajlarını okuyup oyuncuları cezalandırmaktan çok daha önemli işlerimiz var. Zorunlu kalmadıkça hiç bir sorunu ceza ile çözme taraftarı değiliz. Ailenin veremediği ahlak ve görgüyü bizim oyunculara vermemiz mümkün değil. Küfür etmek isteyen her türlü yeni hesabı açar ve küfürünü eder. Ceza çözüm değil savunduğumuz budur eğer bu sorun çözülecekse biz değil siz çözeceksiniz. Küfür edenlere yöneticiler zaten farklı davranır. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Sizlerde oyun içinde küfür edenlere karşı tavır alabilirsiniz.

Ben nekadar anlatsam da anlamanıza çok imkan yok çünkü ceza alanlar ve şikayet edenleri kimse bizden iyi bilemez. Gerçekten insanları çileden çıkaranları gözümle görüyorum ve ceza alan bu kişi değil çileden çıkardığı kişi oluyor. Çünkü kafamıza göre ceza vermiyoruz ekran görüntüleri ve kayıtlara dayanarak ceza veriyorsak bu böyle olmak zorunda. Bir gün önce küfür edip bir gün sonra şikayet edenlerde cabası rahatsız olduklarından mı şikayetçiler yoksa kendileri ceza aldığı için intikam mı alıyorlar? Konu böyle uzar gider ve siz bizim yerimizde olmadığınız için söylemek istediklerimi anlayamazsınız.

Mesajınızın son bölümü yanıtsız kalmış onuda ekleyeyim eğer oyunlar küfürden kapanıyorsa neden isro hala ayakta? Bana çok küfür ettiler isro dan kaçtım gibi bir cümle hiç duymadım görmedim belki bir kaç kişi vardır tabi.
    ozy71 bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

General Lord
    WhatAPity[OneLastKiss] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    175
    Beğenme 
    141
    Beğenilme 
    434

Burada olay 80 cap yada zaman ayırmak değil konuyu kapatmadan önce ekstra bize sağlayacağı faydalardan bahsettim. Asıl konu küfürde adaletin sağlanamaması ceza alan her oyuncunun kendine göre bir küfür etme nedeni var. Bizim her zaman söylediğimiz gibi küfürün mazereti yoktur fakat pvp alanlarında edilen küfürlerin bir çoğu pvp leri bozan oyuncular nedeniyle ediliyor. Bu oyuncuların bir amacı olmadığı için siz onu dilediğiniz kadar kessenizde tatmin olmuyorsunuz çünkü sizin onu kesmeniz kişi için anlam ifade etmiyor. Kişinin amacı oyuncuları rahatsız ederek eğlenmek ve bu amacına ulaşıyor. Nadiren kızdırılan ve küfür eden oyuncu bu kez aldığı ceza nedeniyle adaletsiz olduğumuzu söyleyerek oyunu bırakıyor.

Bir şekilde hoşlanmadığı oyuncuların açığını bekleyenler rahatsız olmadıkları halde ekran görüntüsü ile şikayetçi oluyorlar. Gerekse kızdırarak gerekse kendi arkadaşlarıyla konuşurken edilen küfürleri şikayet ederek oyuncuların ceza alması sağlanıyor. Eğer ceza olmasa kişi bu yola başvurup kızdırmayacak ve belkide konu bukadar uzamayacak.

Pm ile edilen küfürlere ceza vermiyoruz çünkü sizler oyuncuları blocklayabiliyorsunuz her zaman bahsettiğimiz gibi sizin blocklamanız ile bizim blocklamamız aynı şeydir. Oyunda size bu yetki verilmişse kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bir başka mesajda liste dolmuşsa ne yapalım diye bir soru vardı onada yanıt vereyim listeyi dolduracak kadar insanlara ne yaptınız? Ayrıca pm ile edilen küfürlerin bir dezavantajı daha vardır. Size pm den küfür ettiği için banlanan yada blocklanan kişiler bir iki dakika içinde yeni karakter açarak alexandria şehirne gelmeden (90+ olmadan 1 levelde) sizlere yeniden pm ile küfür edebiliyorlar. Bunun önünü almamıza imkan ve olanak yok. Biz daha işe yarar alanlarda efor sarfetmek istiyoruz. Gün boyunca küfür mesajlarını okuyup oyuncuları cezalandırmaktan çok daha önemli işlerimiz var. Zorunlu kalmadıkça hiç bir sorunu ceza ile çözme taraftarı değiliz. Ailenin veremediği ahlak ve görgüyü bizim oyunculara vermemiz mümkün değil. Küfür etmek isteyen her türlü yeni hesabı açar ve küfürünü eder. Ceza çözüm değil savunduğumuz budur eğer bu sorun çözülecekse biz değil siz çözeceksiniz. Küfür edenlere yöneticiler zaten farklı davranır. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Sizlerde oyun içinde küfür edenlere karşı tavır alabilirsiniz.

Ben nekadar anlatsam da anlamanıza çok imkan yok çünkü ceza alanlar ve şikayet edenleri kimse bizden iyi bilemez. Gerçekten insanları çileden çıkaranları gözümle görüyorum ve ceza alan bu kişi değil çileden çıkardığı kişi oluyor. Çünkü kafamıza göre ceza vermiyoruz ekran görüntüleri ve kayıtlara dayanarak ceza veriyorsak bu böyle olmak zorunda. Bir gün önce küfür edip bir gün sonra şikayet edenlerde cabası rahatsız olduklarından mı şikayetçiler yoksa kendileri ceza aldığı için intikam mı alıyorlar? Konu böyle uzar gider ve siz bizim yerimizde olmadığınız için söylemek istediklerimi anlayamazsınız.

Mesajınızın son bölümü yanıtsız kalmış onuda ekleyeyim eğer oyunlar küfürden kapanıyorsa neden isro hala ayakta? Bana çok küfür ettiler isro dan kaçtım gibi bir cümle hiç duymadım görmedim belki bir kaç kişi vardır tabi.

Sunucuda yaşanan genel küfür nedenleri
    1.Pvp
    2.Sohbet Ortamı argoo konuşmalar
    3.Hırsızlık
    4.1 lvl den tutun 110 lvl adama kadar bizlerden item, para vs.. istemesi (Biz veriyoruz ama nereye kadar; vermeyince bi ton küfür)
    ....

Neden blok listem dolu derseniz; sizlerinde dediği gibi pvp lerde küfür vs. durumları çokca yaşanıyor veya adam afedersiniz ama sülük gibi yapışıyor bırakmıyor. Bildiğiniz gibi küfürü sadece aciz kişiler ettiğinden dolayıda bir daha sırf küfür için char açan kişi oynadığım 7 private+isro vs. de görmedim.

Bu High Rate serverı şeçmemdeki amaç neydi
    -Küfürlere verilen cezalar; bunlar bu küfürleri yapan oyuncuları bir nebze caydırıyordu.
    -Alchemy Rate 1x

Gelelim isro; isro neden ayakta duruyor sorusu çok basit bir soru nedenide açıkca belli; burası bir private server ve geleceği bile belli değil bunu sizler kullanıcı sözleşmesine madde olarak koyuyorsunuz. Sizler daha 7. ayınıza gelmişsiniz Türkiye şartlarında dediğinizde doğru bir laf saldırılara karşı koymaya çalışıyorsunuz .
    Oysa isro ekim 2005 ten beri açık ve gerekli bütün altyapı var
    Kısacası Burada bir char kasarsın full egy set dizersin 200-300 liraya giderken Max. ( private sw de bu fiyata alacak var mı bilmem ^^)
    İsroda bir 120 lvl olmuş kişinin soyuk char fiyatı nerdeyse bu.
    Ayrıca silkraodın batmamasına neden olarak onlarca serverı var yüz binlerce oyuncusu var ve bunların isteklerini karşılayacak binlerce online silk-gold vs.. satan siteler var.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ - MSc
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Captain
    akirgon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    6
    Beğenme 
    11
    Beğenilme 
    0

Haydolar dökülmeye başladı.

Vice General Lord
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Alıntı HatcheteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sunucuda yaşanan genel küfür nedenleri
    1.Pvp
    2.Sohbet Ortamı argoo konuşmalar
    3.Hırsızlık
    4.1 lvl den tutun 110 lvl adama kadar bizlerden item, para vs.. istemesi (Biz veriyoruz ama nereye kadar; vermeyince bi ton küfür)
    ....

Neden blok listem dolu derseniz; sizlerinde dediği gibi pvp lerde küfür vs. durumları çokca yaşanıyor veya adam afedersiniz ama sülük gibi yapışıyor bırakmıyor. Bildiğiniz gibi küfürü sadece aciz kişiler ettiğinden dolayıda bir daha sırf küfür için char açan kişi oynadığım 7 private+isro vs. de görmedim.

Bu High Rate serverı şeçmemdeki amaç neydi
    -Küfürlere verilen cezalar; bunlar bu küfürleri yapan oyuncuları bir nebze caydırıyordu.
    -Alchemy Rate 1x

Gelelim isro; isro neden ayakta duruyor sorusu çok basit bir soru nedenide açıkca belli; burası bir private server ve geleceği bile belli değil bunu sizler kullanıcı sözleşmesine madde olarak koyuyorsunuz. Sizler daha 7. ayınıza gelmişsiniz Türkiye şartlarında dediğinizde doğru bir laf saldırılara karşı koymaya çalışıyorsunuz .
    Oysa isro ekim 2005 ten beri açık ve gerekli bütün altyapı var
    Kısacası Burada bir char kasarsın full egy set dizersin 200-300 liraya giderken Max. ( private sw de bu fiyata alacak var mı bilmem ^^)
    İsroda bir 120 lvl olmuş kişinin soyuk char fiyatı nerdeyse bu.
    Ayrıca silkraodın batmamasına neden olarak onlarca serverı var yüz binlerce oyuncusu var ve bunların isteklerini karşılayacak binlerce online silk-gold vs.. satan siteler var.
    Süreklilik arz ediyor diye bir oyunun oynanması mantıklı değil. İnsanlar zevk aldıkları oyunları oynarlar ciddi yönetimi, istikrarı ve hizmetleri bir bütündür. Ben de aynı konudan bahsediyorum hizmet varsa küfürden hiç bir server bitmez. "Kural amacına hizmet etmiyor" şimdiye kadar yazdığım o iki sayfa mesajın tek cümle ile özeti bu. İki sayfa mesaj yazdım benim anlatmak istediğim bölümlere hiç değinmemişsiniz belkide anlamak istemiyorsunuzdur. Bir sayfa daha yazmaya gerek görmüyorum. Sonuçta isilkroad ile bsilkroadı yarıştırmak söz konusu değil ama kıyaslanacak kadar iyisek ne mutlu bize.

Senior General
    Fesuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    36
    Beğenme 
    215
    Beğenilme 
    162

"Kural amacına hizmet etmiyor" çok doğru bi tespit ve ilgili maddenin değişmesini umut ediyorum.

Üyeliği Durduruldu
    bouster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    18
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

ilgili maddenin değiştirilip cezaların kaldırılması uygun buluyorum çünkü ağızdan sinirle çıkan bir küfür sonucu 1 hafta oyundan soğuyoruz en azından bilerek sürekli küfür eden kişiler chat ban yesin

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş