Beğeni Ağacı4Beğeniler

Konu:Açıklama: bSilkroad Lag Problemi

Genel Yönetici
    Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Odin
    Konular 
    538
    Beğenme 
    9
    Beğenilme 
    5142

Standart Açıklama: bSilkroad Lag Problemi

Merhabalar,

Serverımızda uzun süre check problemi yaşadık. Tabi bu problemin tek sebebi aldığımız saldırılardı. Sonuç olarak sabrettiniz ve bizlere olan inancınızı yitirmediniz. Biz bunu gördük ve yeni bir sunucuya geçme kararı aldık. Malum yeni sunucumuz ile birlikte DDOS koruma hizmetini de aktif hale getirdik. Artık serverımız check problemi ile karşılaşmıyor. Fakat bu seferde lag problemleri karşı karşıya kaldık.

Lag problemi bizim veya datacenter ile ilgili değil. Oyuncu sayımızın hızla artması ve 700 ortalamasını yakalamamızdan dolayı Silkroad Private Server piyasasında hedef haline geldik. İnanın bundan 2 ay önce ayda bir saldırı alırken şu anda her dakika saldırı alıyoruz. Siz lag var dediğiniz anlarda biz yüksek boyutlu saldırıları engellemek ile meşgul oluyoruz. Sonuç olarak bu lag probleminin en önemli sebeplerinden birisi bSilkroad'ın sunmuş olduğu kaliteli, adaletli oyun anlayışını kıskanan ve bizim daha fazla büyümemizi engellemeye çalışan art niyetli kişiler.

Biz lag sorununa karşı maksimum seviyede önlem almaya çalışıyoruz. Önümüzde ki 1,2 gün içerisinde sunucumuzun donanımlarını güçlendireceğiz. Çift fiziksel işlemcili ve daha yüksek teknolojiye sahip üst model ekipmanlardan oluşan bir server tercih edeceğiz. Yeni server ile lag probleminin azalacağını ve aksayan bazı şikayet konularının daha hızlı yanıt bulacağını umuyoruz.

Bizlere olan desteğinizi esirgemediğiniz ve inancınızı yitirmediğiniz için teşekkür ederiz. bSilkroad olarak 8 aylık geçmişimizde her problemin üstesinden geldiğimiz gibi bununda üstesinden geleceğimizden şüpheniz olmasın.

Son olarak anekdot aktarayım. Daha önce ki aldığımız saldırılar bize zarardan çok yarar getirdi. Oyuncu sayımız 500 ortalamasından 700'lere kadar çıktı. Bu tip art niyetli kişilerin girişimlerine karşı duruşumuzu bozmayarak daha iyi noktalara geleceğimizi bilmenizi isteriz.

Bu açıklama vasıtası ile yakında bSilkroad'a gelecek olan yeni petler ve haritaların müjdesini vermiş olalım.

Saygılar,
    bSilkroad Yönetimi
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Üyeliği Durduruldu
    Sencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    22
    Beğenme 
    219
    Beğenilme 
    382

Alıntı [GM]Odin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu açıklama vasıtası ile yakında bSilkroad'a gelecek olan yeni petler ve haritaların müjdesini vermiş olalım.

Yeni haritalar derken ?

Senior General
    Kugelfang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    26
    Beğenme 
    118
    Beğenilme 
    110

Öncelikle iyi geceler, açıkca belirteyim ki Forum sayfasını açıp biraz veriştirmek istedim Lag problemi yüzünden. Lakin açıklamanızı okudum sonuç itibari ile yine haklı kıldım sizi. Umuyorum ki bu problemi kısa sürede aşar ve bu ne idüğü belirsiz kişilerin çabalarını boşa cıkarırsınız. İyi çalışmalar...
    sorinho bunu beğendi.
    Gallipoli

Genel Yönetici
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Odin
    Konular 
    538
    Beğenme 
    9
    Beğenilme 
    5142

Sorularınıza kısa ve öz yanıt vermek istiyorum. Zaten yeterince uzun açıklama yazısını zahmet edip okudunuz. Teşekkür ederiz

Alıntı Sencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni haritalar derken ?
    Yeni cap değil. Yanlış anlaşılmasın. Sadece küçük bir yeni harita düşünüyoruz. Detaylar ileride sizinle paylaşılacak.

Alıntı Kugelfang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi geceler, açıkca belirteyim ki Forum sayfasını açıp biraz veriştirmek istedim Lag problemi yüzünden. Lakin açıklamanızı okudum sonuç itibari ile yine haklı kıldım sizi. Umuyorum ki bu problemi kısa sürede aşar ve bu ne idüğü belirsiz kişilerin çabalarını boşa cıkarırsınız. İyi çalışmalar...
    Lag probleminin en büyük sebebi saldırılar. Bu sebeple elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Donanımlarımızı ve firewallımızı güçlendirmek başlıca uğraşımız. Maksimum verimi yakalama gayretindeyiz.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Üyeliği Durduruldu
    ers003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    11
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    0

ortak eger 1-2 güne kadar düzelir diyosan süper 1-2 günü geçmez demi?

Senior General
    Konular 
    26
    Beğenme 
    118
    Beğenilme 
    110

İyi geceler, şu Lag problemine birde DC problemi eklendi bilmiyorum yanlızca bende mi var ? 10 15 dakika arayla DC oluyorum. Neyden ötürüdür acaba
    Gallipoli

Yeni Üye
    TakeCare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    5
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

herşey güzel hosta 80 cap acıldıktan sonra oyunda online playerleri cok düstü 700 kişik sw suanda 350 kişi bu gidişle bu 350 kişide giderse ne duruma gelecegiz bilmiyorum )

General Lord
    WhatAPity[OneLastKiss] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    175
    Beğenme 
    141
    Beğenilme 
    434

Alıntı TakeCare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşey güzel hosta 80 cap acıldıktan sonra oyunda online playerleri cok düstü 700 kişik sw suanda 350 kişi bu gidişle bu 350 kişide giderse ne duruma gelecegiz bilmiyorum )
    player sayısı gene aynı senin baktığın saatte herkes uyuyordur da ondan

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ - MSc
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Senior General
    Konular 
    26
    Beğenme 
    118
    Beğenilme 
    110

Lag problemiyle ilgili bahsettiğiniz, 1 veya 2 gün içinde gerçekleşicek olan Sunucu değişikliği ne zaman olucak acaba ?
    Gallipoli

Genel Yönetici
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Odin
    Konular 
    538
    Beğenme 
    9
    Beğenilme 
    5142

Sunucu taşıma işlemleri tamam. Bugün yapılacak bir bakım ile yeni sunucuyu aktif hale getireceğiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş