Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Formula 1'de geçtiğimiz yıl pilotlar klasmanını 3. sırada tamamlayan Sebastian Vettel Ferrari'ye çok çabuk uyum sağladı. Takım patronu Sergio Marchione, Vettel sanki doğuştan "Ferrarista" diye konuştu.

"Sebastıen Vettel, burada 1 sezon geçirdi ama Fernando Alonso'nun 5 sezonuyla kıyasladığımızda onun Ferrari ile olan bağı çok daha kuvvetli."

Bu sözler Ferrari takım patronu Sergio Marchione'ye ait. 4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel geçtiğimiz sezon Ferrariye katılmış ve ilk sezonunda beklentilere cevap vermişti. Mercedesler dışında yarış kazanan tek pilot olan Vettel, 10 kez de podyuma çıkarak sürücüler klasmanını 3. sırada tamamlamıştı.

Sezon sona ermesine rağmen Ferrari cephesinden Alman sürücüyle ilgili övgü dolu sözler gelmeye devam etti. Takım patronu Marchione, Alonso burada 5 yıl kalmasına rağmen Vettel kadar Ferrari kimliğini benimseyemedi. Vettel buradaki rolünü benimsedi ve çok daha güçlü bir Ferrarista, yani Ferrari sürücüsü oldu yorumunu yaptı.

"Tüm ekip, sponsorlar ve misafirler geçtiğimiz ay spor yönetimi etkinliğinde bir araya gelmişti. Oradaki konuşmasını baştan sona İtalyanca yaptı. Bu inanılmazdı, çok iyi hazırlanmıştı, diyen Marchione, Vettel'in sanki doğuştan bir ferrarista olduğunu söyledi.