Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
İngiltere'deki sıkışık lig takvimine son tepki Liverpool Menajeri Jurgen Klopp'tan geldi. Klopp, Ada'da devre arası tatili olmamasının İngiliz milli takımını Avrupa Şampiyonası'nda çok zorlayacağını savundu.

Avrupa'nın büyük ligleri tatile girdi. Ancak Premier Lig'de futbol heyecanı her zamankinden daha yoğun bir şekilde yaşanıyor. Takımlar yılbaşı döneminde 8 gün içinde 3 maça çıkacak. Manchester United Menajeri Louis van Gaal’in ‘şeytani’ olarak nitelendirdiği bu sıkışık fikstüre Liverpool Menajeri Jurgen Klopp da tepki gösterdi.

Oyuncuların hiç dinlenme şansı bulamadığını belirten Klopp, bu durumun İngiliz Milli Takımı’nı Avrupa Şampiyonası'nda çok zorlayacağı görüşünde. İngiltere Milli Takımı’nda çok yetenekli oyuncuların bulunduğunu vurgulayan Klopp; "Ancak bu oyuncuların hepsi sezon bittiğinde tükenmiş olacak. Çünkü hiç dinlenme şansları yok. İngiltere, Avrupa Şampiyonası'nda yine de başarılı olabilir. Ancak bu yoğun fikstür nedeniyle işleri diğer takımlara göre çok daha zor olacak" dedi.

Klopp, İngiliz takımlarının son dönemde Avrupa'da başarılı olamamasını da Ada'da devre arası tatili bulunmamasına bağladı. İngiltere Milli Takımı, katıldığı son 8 büyük turnuvada çeyrek finali göremedi. İngiltere, son Dünya Kupası'na da grup sürecinde veda etmişti.