Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Formula-1'de en son 2009 yılında uygulanan yakıt ikmalinin geri gelme olasılığı doğdu. Rekabeti arttırmak isteyen yetkililer, strateji toplantısında konuyu gündemlerine alacak.

Yakıt ikmali yeniden Formula-1 gündeminde. Yöneticiler pazartesi günü bir strateji toplantısı yapacak. Toplantının gündem maddesi yakıt ikmali olacak.

Yakıt ikmali, en son 2009 yılında uygulanmıştı. Ancak daha sonra yüksek maaliyet ve güvenlik sorunları nedeniyle kaldırılmıştı. Formula-1 yetkilileri geçen sene de aynı konuyu gündeme getirmiş; ancak somut bir adım atılmamıştı.

Bir grup Formula-1 yetkilisi, yakıt ikmalinin otomobillerin tur başına 5-6 saniye hızlanmasını sağlayacağını ve bu durumun rekabeti arttıracağını savunuyor. Karşıt görüş ise yakıt ikmalinin tekerlekler üzerine fazla baskı yaptığı yönünde. Uygulama kabul edilmesi halinde 2017'den itibaren geçerli olacak.


Not:Şahsi fikrim Ferrari'yi durdurmak için yapmadıklarını bırakmadılar bu olaylar sürüsü izleyici sayısındaki anormal düşüşüde kanıtlar nitelikte.