Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Efsanevi Amerikalı atlet Michael Johnson, atletizm dünyasını sarsan skandalı değerlendirdi. Johnson, Uluslararası Atletizm Federasyonu içindeki skandalın, FIFA'daki skandaldan çok daha büyük olduğunu savundu.

Dünya anti-doping ajansı WADA’nın yayımladığı son rapor, Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun nasıl bir yozlaşma içinde olduğunu gözler önüne serdi. Rapora göre federasyonu yıllar boyunca, eski başkan Lamine Diack’ın kurduğu rüşvet çetesi yönetti. Diğer üst düzey yöneticiler ise bu durumu görmezden geldi. 400 metre dünya rekorunu halen elinde tutan olimpiyat şampiyonu eski atlet Michael Johnson, Uluslararası Atletizm Federasyonu içindeki skandalın, FİFA'daki skandaldan çok daha büyük olduğunu savundu.

Birçok temiz atletin madalya şanslarının ellerinden alındığını vurgulayan Johnson; "Kurbanlara baktığınızda, Uluslararası Atletizm Federasyonu’ndaki skandal, FİFA'daki skandalı gölgede bırakıyor" dedi.

Johnson, Rus atletlerin toplu olarak uluslararası turnuvalardan men edilmesine ise karşı. Eski atlet, temiz Rus sporcuların, Rio Olimpiyat Oyunları’nda yarışmasına izin verilmesinin daha doğru olacağı görüşünde. Johnson, İngiltere Atletizm Federasyonu’nun, tüm dünya rekorlarının sıfırlanması önerisine de, dopingle mücadeleye yardımcı olmayacağı gerekçesiyle karşı çıktı.