Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Nadal'ı erken turlarda yenen sürpriz isimler, bir sonraki turda elenmekten kurtulamıyor. Lanetin son kurbanı Avustralya'da Verdasco oldu!

Eurosport Türkiye'nin haberi, Nadal'ı ilk turlarda eleyip sürprize imza atan raketleri, sonraki turda bekleyen laneti ortaya koydu...

Avustralya Açık'ın ilk turunda vatandaşı Rafael Nadal'ı mağlup ederek büyük bir sürprize imza atan Fernando Verdasco, bir sonraki turda karşılaştığı İsrailli Dudi Sela'ya 3-1 mağlup oldu.

Verdasco'nun kaderi, son yıllarda Rafael Nadal'ı erken turlarda mağlup eden raketlerle benzerlik gösteriyor. Zira yaklaşık 4 yıldır Nadal'ı Grand Slam'lerin çeyrek final aşamasından önce elemeyi başaran isimler, bir sonraki turda mağlup olmaktan kurtulamıyor.

2012'de Roland Garros şampiyonluğuna ulaştıktan sadece 2 hafta sonra Wimbledon çimlerine adım atan Nadal, ikinci turda Lukas Rosol'a 3-2 mağlup olarak hayranlarına büyük bir şok yaşatmıştı. Bir anda tüm gözler dönemin dünya 100 numarası Rosol'a çevrilirken, Çek raket bir sonraki turda Philipp Kohlscreiber'a 3 sette mağlup olarak turnuvadan elenmişti.

Nadal'ın Wimbledon'daki erken vedaları, o yıldan sonra da devam etti. 2013'te ilk turda Steve Darcis'e, 2014'te 4. turda Nick Kyrgios'a mağlup olan Nadal, son olarak geçen yıl 2. turda Dustin Brown'a yenildi. Ancak Nadal'ı turnuvanun dışına iterek o döneme kadar kariyerlerindeki en büyük galibiyete imza atan isimler, tıpkı Rosol gibi, bir sonraki maçlarında hayal kırıklığı yarattı. Steve Darcis 2013'te Lukasz Kubot ile oynayacağı 2. tur karşılaşmasına sakatlığından ötürü çıkamadı. 2014'te Nick Kyrgios çeyrek finalde Milos Raonic'e elenirken Dustin Brown da geçen sene 3. turda Viktor Troicki'ye mağlup oldu.

Geçtiğimiz yılın son Grand Slam turnuvası Amerika Açık ise "Nadal laneti"nin Wimbledon'la sınırlı olmadığını gösterdi. 3. turda İtalyan Fabio Fognini'ye mağlup olan Nadal yine bir Grand Slam'e erken havlu atarken, bir sonraki turda Feliciano Lopez'e 3 sette mağlup olan Fognini turnuvaya veda etti.

Son olarak da halen devam eden Avustralya Açık'ta ilk turda Nadal'ı mağlup eden Verdasco, 2. turda Sela'ya boyun eğerek bu kervana katılmış oldu.


Bakmadan Geçme: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...