TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheMorgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1795

Standart Maratonda tarihi başarı!

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Standard Chartered Dubai Maratonu’nda koşan Ercan Muslu ve Meryem Erdoğan, Olimpiyat barajını geçmeyi başardı! Böylece Türkiye, tarihinde ilk kez 6 maratoncuyla olimpiyat vizesi almış oldu.

Dubai’de koşulan Standard Chartered Dubai Maratonu’nda atletlerimiz Ercan Muslu ve Meryem Erdoğan Rio 2016 Olimpiyat barajını geçmeyi başardılar. Bu sonuçlarla Türkiye tarihinde ilk kez 6 maratoncuyla olimpiyat vizesi almış oldu.

Ercan Muslu, zorlu yarışı 2 saat 17 dakika 28 saniye ile koşarak 19’uncu sırada tamamlarken, 2:19:00’luk olimpiyat barajını geride bıraktı. 28 yaşındaki milli atletimiz, böylece erkeklerde Bekir Karayel ve Serkan Kaya’dan sonra olimpiyat barajını geçen üçüncü erkek maratoncumuz oldu.

Kadınlar kategorisinde Meryem Erdoğan, 2 saat 38 dakika 46 saniyeyle 16’ncı sırayı aldı. Geçen yılın sonunda İstanbul Maratonu’nda üçüncü olan Meryem, henüz ikinci maratonu olan Dubai’deki bu dereceyle 2:45:00’lik kadınlar barajını geride bıraktı. Kadınlarda daha önce de Sultan Haydar ve Nilay Esen Ersun, Rio vizesi almıştı.

Diğer Spor Haberleri için Alt başlıkları kullanabilirsiniz.

FeaR_DreaM
    Romeo1447
    V4N_HELLSiNG
    _Arsonist_

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

alper19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    alper19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    40
    Beğenme 
    41
    Beğenilme 
    75

Bu gibi başarılar tabiiki bizi gururlandırıyor, ancak özellikle bayan sporcularımızda Türk asıllı başarılı bir sporcu (maratoncu demiyorum) daha ben hatırlamıyorum. Dışarıdan devşirdiğimiz, kişilerle kazanılmış başarı ne derece bizim başarımızdır?

TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheMorgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1795

Alıntı alper19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gibi başarılar tabiiki bizi gururlandırıyor, ancak özellikle bayan sporcularımızda Türk asıllı başarılı bir sporcu (maratoncu demiyorum) daha ben hatırlamıyorum. Dışarıdan devşirdiğimiz, kişilerle kazanılmış başarı ne derece bizim başarımızdır?
    Milliyetçi düşünmekte haklısınız bir başarımız olucaksa bu bizim evlatlarımızdan çıkmasını istemeniz normal.Lakin Dünyada'ki tüm spor dallarında Devşirme sporcuları görmek mümkün

Örnek: Almanya Futbol Milli takımı İlk 11'i ve yedek kulubesi dahil Yerlinin Yerlisi tabirini kullandığımız alman sporcusu 5-6 tane geriye kalan oyuncular hep devşirme ama Dünya kupasını kazandılar. şimdi neden bu kadar uç bir örnek verdiğimi anlatayım

Önemli olan yarıştığı, temsil ettiği spor dalında başarılı olabilmesi için gereken alt yapıyı ,bilgiyi,teknik donanımı kazanabilmesidir. Spor yöneticilerimizin ,Antrenörlerimizin yegane amacıda budur.Şayet buna rağmen şöyle bir serzenişte bulunabilirsiniz bukadar emeği devşirme sporuculara değilde bizim evlatlarımıza verseler diye fakat burdada artık işin içine farklı konular giriyor.
    FeaR_DreaM
    Romeo1447
    V4N_HELLSiNG
    _Arsonist_

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş