Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Formula 1'de araçların sesi artıyor... Formula 1'de geçtiğimiz sezon başında yapılan düzenlemelerin ardından, 2015 sezonu araçlarında motor sesi oldukça kısılmış, bu durum hem pilotların hem de izleyicilerin tepkisini çekmişti. Sporda izleyici sayısının da düşmesine yol açtığı belirtilen bu uygulama, 2016 itibariyle değişiyor

Yeni sezonla birlikte F 1 araçları tekrar eski gürültülü günlerine dönecek. Buna göre takımlar 2016'da çift egzoz borusu tasarımlı pistte olacaklar. Böylece motor sesi geçtiğimiz sene olduğu gibi düşük seviyede kalmayacak.

Konu hakkında konuşan Mercedes Teknik Şefi Paddy Lowe, çalışmaların ardından seste net bir artış olduğunu söyledi. Lowe "Düşük sesin sebebi tahliye sırasında ana egzoz borusunun sessiz kalmasıydı. Bu durum yeni tasarımlarla ortadan kalkıyor. Böylece akım oldukça gürültülü tamamlanacak. Ve ses artacak. Yeni çalışmalar yaptık ve işe yarayacağını öngörüyoruz. Laboratuarda bazı testler yaptık. Motor sesinde açıkça görülen bir artış var" ifadelerini kullandı.

Diğer Spor Haberleri için Alt Başlıkları kullanabilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...