Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Avustralya Açık'ta tek erkeklerin 1 numaralı seribaşı Djokovic, 3 numaralı seribaşı Federer'i 3-1 mağlup ederek, 6. kez finale çıktı. Sırp raket finale Avustralya Açık’ı en çok kazanan tenisçi olmak için çıkacak.

Novak Djokovic, Roger Federer'i yenerek, Avustralya Açık'ta 6. kez finale yükseldi.

Tek erkeklerdeki ilk yarı final mücadelesinde, geçen yıl da dahil 5 şampiyonluğu bulunan Sırp Novak Djokovic ile 2004, 2006, 2007 ve 2010 şampiyonu İsviçreli Roger Federer ile karşılaştı.

Djokovic, servis oyunlarında puan almakta zorlanan ve fazlaca basit hata yapan Federer'e karşı ilk seti 6-1, 2. seti ise 6-2 alarak 54 dakikada 2-0 öne geçti.

Federer, 3. sete daha aktif başladı. Basit hatalarına rağmen Djokovic'e göre daha fazla puan kazandıran vuruş yapan Federer, 6. oyunda ilk defa servis kırma fırsatı yakaladı. 4. denemesinde başarılı olan ve 4-2 üstünlük yakalayan İsviçreli raket, seti 6-3 kazanarak skoru 2-1'e getirdi.

4. setin ilk 6 oyunu 3-3 eşitlikle geçildi. İlk servislerini oyuna sokmakta zorlanan Federer'in servisini 8. oyunda kıran Djokovic, sonraki oyunu da alarak seti 6-3, karşılaşmayı da 3-1 galip bitirdi.

DJOKOVIC 23-22 YAPTI!
Bu maç öncesi iki raket arasındaki maçlarda 22-22'lik bir denge vardı. Sırp raket bu galibiyetle Federer'e karşı oynadığı 45. müsabakada 23. galibiyetini aldı ve dengeyi kendi lehine bozmuş oldu.

KAZANIRSA TARİHE GEÇECEK!
Federer'i grand slam turnuvalarında üst üste 3. kez yenen Djokovic, 5 şampiyonluğunun bulunduğu Avustralya Açık’ı en çok kazanan tenisçi olmak için korta çıkacak.

Sırp raket, finalde Andy Murray - Milos Raonic maçının galibiyle karşı karşıya gelecek. Djokoviç, Raonic karşısında favori gösterilen Andy Murray'i, daha önce Avustralya Açık finalinde 3 kez yenmeyi başarmıştı.

Sırp tenisçi Melbourne'de, 5'i üst üste olmak üzere, kariyerinin 19. grand slam finalinde mücadele edecek.

Diğer Spor Haberleri için Alt Başlıkları kullanabilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...