Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Formula 1'de son 2 sezonda şampiyonluğu takım arkadaşı Lewis Hamilton'a kaptıran Mercedes Pilotu Nico Rosberg yeni sezonun farklı geçeceğini söyledi. Alman pilot, bu yıl Ferrari'nin de iyi bir gelişim sağladığını ve mücadelenin üst düzey olduğunu belirtti.

Mercedes Pilotu Nico Rosberg, yeni sezonun başlaması için sabırsızlandığını söyledi.

“Her yıl yeni bir başlangıç” diyen Alman yıldız, "Her sezon sıfırdan başlıyoruz. Şu an elimizde büyük bir fırsat var ve bunun için sabırsızlanıyorum. Lewis ile tekrar mücadeleye girmeyi dörtgözle bekliyorum. Onunla olan çekişmem, her anından zevk aldığım bir mücadele. Çok sıkı antrenman yapmamın ve sonuna kadar mücadele etmemin nedeni bu heyecanım. Bu sezon her şey daha farklı olacak" diye konuştu.

Şampiyonanın yine kendi aralarında geçmesi için takımla birlikte uyum halinde çalıştıklarını belirten 30 yaşındaki pilot, bu yıl Ferrari’nin de şampiyonluk savaşı içinde olacağını belirtti.

Deneyimli sürücü, "Rakiplerimizi ciddiye alıyoruz, özellikle Ferrari'yi. Büyük gelişme kaydettiler ve bu sezon bizim için büyük bir tehdit oluşturacaklar, bu yüzden kendimizi zorlamaya devam etmeliyiz. Kimin ilk sırada olacağını kimse bilemez" dedi.

Sezon sonu Mercedes ile kontratı bitecek olan Rosberg takımda kalmak istediğini sözlerine ekledi.