Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası’nın 2'nci gününde 4 altın madalya daha sahibini buldu. Merakla beklenen takım takip yarışında şampiyon Avustralya oldu.

İngiltere'nin Başkenti Londra’nın ev sahipliği yaptığı Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası'nda ilk altın madalya erkekler 1 kilometre zamana karşı yarışında verildi. Alman Joachim Eilers, Hollandalı Theo Bos’un 7. dünya şampiyonluğunu kazanmasına izin vermedi.

2. Sırada yarışan Bos pist rekoru kırdı. Bos'un ardından piste çıkan 13 yarışmacı bu dereceyi geliştirmeyi başaramadı. Ancak son sırada start alan Eilers, Bos'tan daha iyi derece yaparak hem veledrom rekorunu kırdı hem de altın madalya almayı başardı.

Kadınlar toplu yarışta Büyük Britanyalı Laura Trott mutlu sona ulaştı. Trott, son turda yaptığı atakla son şampiyon Kirsten Wild ve Stephanie Roorda'yı geride bıraktı.

Gecenin sonucu en çok merak edilen yarışında gözler Avustralya ve Büyük Britanya takımlarının üzerindeydi. Erkekler takım takip yarışında çok başarılı bir performans gösteren Avustralya, tüm zamanların en iyi 2. derecesiyle Fransa Turu Şampiyonu Bradley Wiggins'in öncülük ettiği Britanya takımını geride bırakmayı başardı.

Kadınlar Keirin finalini ise son şampiyon Anna Meares'i geride bırakan Alman Kristina Vogel kazandı.