Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Alp Disiplini Erkekler Dünya Kupası büyük slalomda şampiyon Alexis Pinturault oldu. Fransız kayakçı, bu disiplinde üst üste dördüncü kez zafere ulaşmayı başardı.

Alp Disiplini Erkekler Dünya Kupası büyük slalomda şampiyon belli oldu. Almanya'daki Garmisch-Partenkirchen Kayak Merkezi’nde koşulması planlanan ancak iptal olan yarış Slovenya'nın Kranjska Gora Kayak Merkezi'nde yapıldı. Fransız kayakçı Alexis Pinturault iki iniş sonunda 1 dakika 52.18 saniye ile birinci aldı. Bu zafer Pinturault'nun iki yarış kala şampiyonluğunu ilan etmesi için yeterli oldu.

Fransız kayakçı böylece Dünya Kupası'nda üst üste dördüncü büyük slalom şampiyonluğunu elde etti. Yarıştan önce disiplinin lideri Marcel Hirscher'di. Ancak Alman kayakçı, ilk inişte yedinci sırada kalırken ikinci inişte de en hızlı dereceyi elde etmesine karşın toplamda üçüncü sırayı alabildi.

Podyumun ikinci basamağına çıkan isim ise Philipp Schoerghofer oldu. Genel klasmanda ise Hirscher'in 621 puanla liderliği sürüyor. Pinturault 530 puanla ikinci, Henrik Kristoffersen 401 puanla üçüncü sırada takibini sürdüyor.