Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Romanya'da düzenlenen 16. Avrupa Atmalar Kış Kupası'nda milli sporcu Özkan Baltacı, 23 yaş altı çekiç atma kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu.

Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Arad kentindeki organizasyonda Türkiye ilk madalyasını erkekler çekiç atma müsabakasında elde etti.

Şampiyonanın ilk gününde 23 yaş altı kategorisinde 12 rakibiyle yarışan Özkan Baltacı, geçen yıl üçüncü olduğu bu dalda bu kez altın madalya kazanma başarısı gösterdi.

Özkan, üçüncü hakkındaki 72,11 metrelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıkarken, 2015'in şampiyonu Macar Bence Halasz 71,16 ile ikinci sırayı aldı. 22 yaşındaki milli sporcu, böylece Türkiye'ye bu kupadaki yedinci şampiyonluğu getirdi.

16. Avrupa Atmalar Kupası'nın ilk gününde şu ana kadar müsabakaya çıkan milli atletlerden Eda Tuğsuz, 23 yaş altı kadınlar cirit atmada 51,92 ile altıncı olurken, erkekler disk atmada yarışan Ercüment Olgundeniz, bu yıl 60 metreyi ilk kez geçtiği yarışmada 60,01'lik derecesiyle beşinciliği elde etti. Aynı kategoride mücadele eden Talat Erdoğan ise 54,60 ile 12. sırada kaldı.