Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Arnavutköy Belediyesi ve Salcano tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen dağ bisikleti yarışlarının bir yenisi yarın (pazar) günü koşulacak

2016 Rio Olimpiyatları'na az bir süre kala yapılacak olan yarış, sporcuların derecesi açısından kritik önem taşıyor. Yarın (pazar) Arnavutköy Parkuru'nda yapılacak yarış için Olimpiyat normlarının tamamlanmasına az süre kala altın değerindeki puanlar için dünyanın 4 bir tarafından gelecek sporcular Rio'ya gidebilmek için kıyasıya yarışacaklar. Arnavutköy Belediyesi'nin destekleriyle parkur sürekli bisiklete binecek bir hal alacak ve burada daha üst kategori yarışlarının düzenlenmesi için kısa sürede olumlu sonuç alınacak.

Yarın (pazar) yapılacak yarışlara dünyanın 4 bir yanından sporcu katılacak. Saat 09.00'da Ulusal Kategori Yarışları ile start alacak olan yarış, 12.00'de olimpiyatlara puan veren uluslararası yarışla devam edecek ve 14.00'te yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak.

Salcano Arnavutköy MTB CUP'ta Türkiye'nin yanı sıra Belçika, Rusya, Bosna-Hersek, Sırbistan, Macaristan, Karadağ gibi ülkelerden toplamda yaklaşık 100 sporcu yarışacak. Geleneksel hale gelen Salcano MTB CUP, Arnavutköy'de yer alan Devlet Hastanesi'nin arkasındaki ormanlık alanda bulunan parkurda yapılıyor.

Dünyaca Ünlü Türk markası Salcano'nun Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül, Türkiye'nin genç nüfusa sahip bir ülke olduğunu ve bisiklet konusunda daha işin başında olunup, yapılması gereken çok şeyin olduğunu dile getirdi. Akgül "Bisiklet sağlıklı nesil için son derece önemli ve herkesin elde edebileceği bir şey. Biz de Salcano olarak hem vatandaşlarımızın hem de sporcularımızın çıkarları doğrultusunda çalışmalarımıza ve üretimlerimize devam edeceğiz. Firma olarak, Arnavutköy Belediyesi olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak biz bu tip yarışları desteklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.