Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda teklerde Rumen Andrea Mitu, 2 numaralı seribaşı Belçikalı tenisçi Yanina Wickmayer'i 2-0 yenerek ikinci tura yükseldi.

Garanti Koza Arena'da oynanan maçta eski dünya 4 numarası şu anda 42. sıradaki Wickmayer, rakibine elenerek turnuvaya erken veda etti. Dünya sıralamasında 113. olan Mitu, ilk seti 7-5 aldı. İkinci seti de 6-4 kazanan Mitu, 1 saat 35 dakika süren maçtan 2-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk seti oynanırken, yağmur başladı. Garanti Koza Arena'nın çatısı yaklaşık 5 dakikada kapatıldı ve müsabaka kaldığı yerden devam etti.

Turnuvada teklerde 1 numaralı seribaşı Slovakyalı Anna Karolina Schmiedlova'dan sonra 2 numaralı seribaşı Wickmayer de ilk turda elendi.

Teklerde diğer maçta Ukraynalı Katernya Kozlova, Rumen Alexandra Dulgheru'yla eşleşti. Dünya sıralamasında 95. olan Dulgheru ilk seti 7-6 kazandı. WTA sıralamasında 129. olan Kozlova, çekişmeli geçen ikinci seti 7-6 alarak setlerde durumu 1-1'e getirdi. Son sette rahat bir oyun ortaya koyan Kozlova seti 6-1, 2 saat 46 dakika süren maçı da 2-1 kazanarak ikinci tura çıktı.