Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. ayağını Tayfun Taşdemir kazandı. Taşdemir, finalde Murat Çelik'i 40-25 mağlup ederek 2 yıl sonra ilk etap zaferini kazandı.

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. ayağına Ürgüp evsahipliği yaptı. 900 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyonanın final gününde Tayfun Taşdemir mutlu sona ulaştı.

Günün ilk yarı final mücadelesinde Tayfun Taşdemir, Hacı Arap Yaman'ı 40-31 mağlup etti. Mola öncesi yaptığı 12 sayılık seri ile öne geçen Yaman'a mola dönüşü yüksek serilerle cevap veren Tayfun Taşdemir finale yükseldi. Çekişmeli geçen günün diğer yarı final maçında Murat Çelik, Gökhan Salman'ı 40-34 yendi.

Final maçına iyi başlayan taraf Tayfun Taşdemir oldu. Taşdemir çektiği 16 sayılık seri ile farkı açmayı başardı. Maçın sonlarında Murat Çelik iyi seriler yakalasa da aradaki farkı kapatamadı ve maçı Tayfun Taşdemir 40-25 kazandı. Türkiye Şampiyonası’nda en son 2014 2. ayakta mutlu sona ulaşan Tayfun Taşdemir 2 yıllık hasretine de son verdi.

BAŞKAN ERCAN: "GÜZEL BİR TURNUVA OLDU"
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, organizasyonun Ürgüp etabının sorunsuz tamamlandığını söyledi.

Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Belli bir seviyenin üzerinde en az 10 sporcumuz var. Bunların birbirini yenmesi sürpriz değil aslında. Güzel bir turnuva oldu. Dereceye giren tüm sporcularımı kutluyorum. Üçüncü etap ekim ayında yapılacak ancak yeri henüz belli değil. Son etap ise aralık ayında Edirne'de gerçekleştirilecek." diye konuştu.

Ürgüp etabı büyükler birincisi Tayfun Taşdemir ise şampiyonanın 4 ayaktan oluştuğuna dikkati çekerek, "Her etabın ayrı bir önemi var. Turnuvaya iyi başlamamıştım ve bu nedenle ikinci etapta kesinlikle derece yapmam gerekiyordu.

Performansım üst seviyede olmamasına rağmen kazandım." değerlendirmesinde bulundu.

Taşdemir, turnuvada çok kuvvetli rakiplerin olduğunu belirterek, "Türkiye’deki şampiyonluk çok önemli elbette ama benim kişisel olarak motivasyonum Dünya Şampiyonası'nda. Kafa olarak kendimi biraz daha oraya odakladım. Bu turnuvanın en güzel tarafı, haftaya yapılacak olan Dünya Şampiyonası için hazırlık oldu. İnşallah orada da geçen yıl olduğu gibi yine başarılı bir performans sergilerim." ifadelerini kullandı.