Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...2016 Rio Olimpiyatları için kota almaya çalışan Erkekler 4x100 Metre Bayrak Takımımız, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen Diamond Lig'in 8. ayağında birinci oldu.

Jak Ali Harvey, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, İzzet Safer, Fatih Aktaş ve Furkan Şen'den oluşan ekip, İsveç'in başkenti Stockholm ile aynı adı taşıyan olimpiyat stadında yapılan organizasyonda, kota yolunda 3. yarışına çıktı.

Milli Takımımız, 38.76 saniyelik derecesiyle mücadeleyi, Finlandiya, İsveç A takımı, İsveç B takımı, Norveç ve Romanya'nın önünde ilk sırada bitirdi.

Dünya sıralamasındaki ilk 16 takımın kota aldığı 4x100 metre bayrak yarışında sıralama, takımların sezon içinde koştuğu en iyi iki dereceler toplanarak oluşturuluyor. Sezona ait en iyi iki derecesi 38.68 ve 38.31 olan milli takım, dünya sıralamasında 17. sırada yer alıyor.

Türkiye, 25 Haziran'da Romanya'daki Balkan Şampiyonası ve son olarak 6-10 Temmuz'da Amsterdam'daki Avrupa Şampiyonası'nda en iyi derecelerini koşmak için yarışacak.

Öte yandan milli atlet Jak Ali Harvey, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen Diamond Lig'in 8. ayağında koşulan 100 metre yarışında birinci oldu.

Jamaika asıllı Jak Ali Harvey, İsveç'in başkenti Stockholm ile aynı adı taşıyan olimpiyat stadında yapılan organizasyondaki 100 metre yarışında koştu. 27 yaşındaki sporcu, 10.18 saniyelik derecesiyle Fildişi Sahilli Ben Yusuf Meite (10.25), Antigua ve Barbudalı Daniel Bailey'nin (10.31) önünde bitişe ilk sırada ulaştı.

Jak Ali böylece Yasmani Copello’nun Roma’daki başarısından sonra Diamond Lig’de yarış kazanan ikinci Türk atlet unvanını elde etti.