Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 24 Temmuz Pazar günü yapılacak. Kadın ve erkeklerde 12 ayrı kategoride yapılacak yarışta 2150 sporcu mücadele edecek.

24 Temmuz sabahı boğazın ünlü duraklarından Kanlıca’dan başlayarak binlerce yüzücü Avrupa’ya; Kuruçeşme’ye doğru kulaç atacak. 27 yıldır farklı disiplinlerde ve kategorilerde devam eden Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 28. yılında yaş aralıklarına göre 12 farklı yaş kategorisinde yüzme yarışları ile düzenlenecek. Yarışlar için kayıtlar tamamlandı ve yarışmada mücadele edecek 2150 sporcu açıklandı. Sporcular pazar sabahı Kanlıca'da bir araya gelecek ve boğazı paralel geçerek Kuruçeşme'ye ulaşacak.

1989 yılında 4 kadın ve 64 erkek sporcunun katılımı ile başlayan yarışlar bu yıl farklı ülkelerden de katılımcılarla büyük bir şölenen dönüşmüş durumda. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından organize edilen yarışlar bünyesinde çocuklar ve gençlerde olimpik ruhu oluşturmak ve adil oyunu benimsetmek adına bir dizi etkinlik de yapılacak.