Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) on sekizinci etabında, Sky takımından Büyük Britanyalı sürücü Christopher Froome birinci oldu.

Sallanches ile Megeve yerel idaresi arasındaki 17 kilometrelik parkurda bireysel zamana karşı düzenlenen on sekizinci etabı Froome, 30 dakika 43 saniyelik derecesiyle birinci sırada tamamladı.

Etapta, Giant-Alpecin takımından Hollandalı bisikletçi Tom Dumoulin ikinci, Astana Pro ekibinden İtalyan Fabio Aru ise üçüncü sırada yer aldı.

Bu sonuçların ardından genel klasmanda da liderliğini sürdüren Sky takımının Büyük Britanyalı bisikletçisi Christopher Froome, bir sonraki etapta sarı mayoyu taşımaya devam edecek.

Turun on dokuzuncu etabı, Albertville ile Saint-Gervais Mont Blanc yerel idaresi arasındaki 146 kilometrelik dağlık parkurda yarın yapılacak.

Bu yıl 103'üncüsü organize edilen Fransa Bisiklet Turu, 24 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak. Tura katılan sporcular, 21 etap sonunda 3 bin 519 kilometre pedal çevirecek.