Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Türkiye'nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu İstanbul Kiteboard Festival 10-14 Ağustos tarihlerinde Kilyos'ta gerçekleşti. Sporseverler, 4 gün boyunca birbirinden renkli ve çekişmeli yarışları izleme fırsatı buldu.

Türkiye'nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu İstanbul Kiteboard Festival’e Kilyos ev sahipliği yaptı. 4 farklı disiplinde 120 sporcu şampiyonluk için mücadele etti.

Kitefoil kategorisinde kadınlarda Bilge Öztürk, erkeklerde Ejder Ginyol ilk sırayı aldı.

Serbest stilde ilk sırada Hollandalı Kelly Schduten vardı. Hollandalı sporcuyu takip eden Çisil Özen, aynı zamanda kadınlarda Türkiye Şampiyonu oldu. Erkeklerde Serkan Erkek, gençlerde ise Armağan Ersolak ilk sıraları aldı.

Hang Time kategorisinde kadınların şampiyonu yine Hollandalı Schduten oldu. Erkeklerde ise Gökhan Karaköse mutlu sona ulaştı.

Kadın ve erkeklerin birlikte yarıştığı Big Air kategorisinde ise Sedat Çelenk ilk sıradaydı. Çelenk’i Kelly Schduten ve Çisil Özen takip etti.

Organizasyonu Türkiye Yelken Federasyonu Serhat Belli de izledi. Belli, özellikle Kitefoil sınıfına önem verdiklerini söyledi.