Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Formula 1'de Mercedes'in Takım Patronu Toto Wolff, şampiyonluk için yarışan iki pilot Lewis Hamilton ve Nico Rosberg’i yönetmenin çok zor olduğu itirafında bulundu.
Mercedes'in iki pilotu Lewis Hamilton ve Nico Rosberg, Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda son yıllarda olduğu gibi tüm yarışları domine ediyor.
Bir dönem çok yakın arkadaş olan iki pilot, yaşadıkları büyük mücadele içerisinde iki iyi dosttan, iki büyük rakibe dönüştü. Hamilton ve Rosberg bu anlamda pist içinde olduğu kadar pist dışında da müthiş bir rekabet içinde.
Takım patronu Toto Wolf da konuyla ilgli önemli açıklamalarda bulundu. İki pilot arasında yaşanan tartışmaların kendisi için de yorucu olduğunu itiraf eden Wolf, “Sezonun ilk yarısını pozitif olarak görüyorum. Çünkü neredeyse tüm yarışları kazanmayı umuyorduk. Ancak tartışmaları ve rekabeti kontrol etmek her zaman kolay olmuyor. Zaman zaman çok yorulduğumu söylemem lazım. Tartışmaların, eşit fırsat sunduğumuz iki bir numara pilota sahip olmamız nedeniyle yaşandığının bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

Rosberg ile Hamilton arasındaki rekabetin uzun ve kısa vadede etkilerinin olduğunu da ifade eden Wolf,"Bu şekilde manşetlere çıkmayı engellemek, sadece yarışları kazanmak isterim. Ancak eğlence sektöründe olduğumuz açık ve bunu farkındayım. Yalan söylemeyeceğim, bu olaylar çok fazla zamanımızı alıyor. Olumlu tarafına bakarsak, bu yaşananlar bu seneki şampiyonada bazı hikayeler olmasını sağladı. Rekabetin esas kötü yanı ise her zaman her şeyi berbat olma riskinin olması. Bir yerde takım içerisindeki ruh zarar görebilir. Bu yüzden sürekli olarak denge kurmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Mercedes sezonun ilk bölümünde geride kalan 12 yarışın 11'ini kazandı. Alman ekibi, hem pilotlar hem de markalar klasmanında 3. kez şampiyonluğa en yakın ekip konumunda. Ancak İspanya ve Avusturya'da iki pilot arasında yaşanan kaza, Kanada'da ilk virajda meydana gelen olaylar ve yapılan sert basın açıklamaları, Mercedes'i benzer sıkıntıların tekrarlamaması için önlemler almaya itmiş durumda.