Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Rio 2016'da büyük bir skandala imza atan ABD'li yüzücü Ryan Lochte'nin başı ağrımaya devam ediyor.
Rio 2016 sırasında bir benzin istasyonunda gasp edildiğini iddia eden, ancak güvenlik kameralarından gelen görüntüler sonrası yalan söylediği ortaya çıkan Ryan Lochte, önemli bir sponsorunu kaybetti.

Yaşanan skandalın ardından dürüst davranmadığı için özür dileyen ABD'li yüzücünün mayo sponsorlarından Speedo, bugün yayımladığı mesajla Lochte ile aralarındaki sponsorluk anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı.

Kariyerinde 6'sı altın olmak üzere toplam 12 olimpiyat madalyası bulunan 32 yaşındaki sporcu ile uzun yıllara dayanan bir birliktelikleri olduğunu hatırlatan firma, buna karşın son yaşanan olayın ilkelerine aykırı olduğunu belirterek anlaşmayı feshettiğini belirtti.

Rio'ya gelmeden önce Gatorade, Nissan, P&G gibi önemli sponsorlarını kaybeden Lochte için Speedo'nun da desteğini çekmesi, sadece prestij olarak değil 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılım anlamında da önemli bir kayıp anlamına geliyor. Zira ABD'li sporcunun 4 yıl sonraki olimpiyatlara katılması için sponsor yatırımına ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Ryan Lochte, Rio 2016'da 4x200 serbest stil bayrak yarışında altın madalya kazanan ABD takımında yer alıyordu.