Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Çağla Büyükakçay, Kvitova'ya elendi...
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Petra Kvitova'ya 7-6 ve 6-3'lük setlerle yenilerek ABD Açık'a ikinci turda veda etti. Çağla Büyükakçay, ABD Açık'ta ikinci tura yükselmeyi başaran ilk kadın tenisçi olmuştu.

Temsilcimiz Çağla Büyükakçay, dünya 16 numarası Çek Petra Kvitova'ya 7-6 (2) ve 6-3'lük setlerle kaybederek Amerika Açık'a ikinci turda veda etti.

2016 yılında büyük bir çıkışa imza atan ve dünya sıralamasında 66. sıraya kadar yükselen Çağla Büyükakçay'ın kariyerindeki ilk Amerika Açık ana tablo serüveni ikinci turda son buldu.

Roland Garros'ta ikinci tura yükseldikten sonra Amerika'da da bu başarıyı tekrarlayan 26 yaşındaki temsilcimiz, bir dönem dünya sıralamasında 2 numaraya kadar yükselen Petra Kvitova karşısında özellikle ilk sette direnç göstermesine rağmen üçüncü tur vizesi almayı başaramadı.

Kariyerinde ilk kez Amerika Açık'ta 2. tur mücadelesi veren Çağla Büyükakçay karşılaşmaya güzel bir giriş yaptı. Kvitova'nın servisini kırarak maça başlayan Çağla, avantajını uzun süre koruyamadı ve kendi servisini kırdırdı. İlk set boyunca servislerini oyuna sokmakta zorlanan Türk raket, ilk servislerinden %59 oranında puan çıkardı ve üst üste 3 servis oyununu kırdırarak sette 4-2 gerie düştü. İlk servis oyununu 8. oyunda kazanabilen Çağla Büyükakçay sette skoru 5-3'e getirdi ve Çek rakibine seti kazanma fırsatını vermedi. Bu oyundan sonra basit hatalarını azaltan Çağla skoru 6-6'ya kadar taşıdı ve ilk setin galibini tie-break belirledi. Servislerindeki isabet oranını artıran Kvitova, tie-break'i 7-2 kazanarak ilk seti hanesine yazdırdı.

İkinci set ise tamamen farklı bir senaryoyla başladı. İlk sette servis oyunlarını kazanmakta zorluk çeken iki tenisçi, bu sette ilk 6 oyunda servislerine tutundu ve döngüyü ilk bozan isim Petra Kvitova oldu. Yedinci oyunda Çağla'nın servisini kıran Çek raket, setin kalan oyunlarını da kazanarak adını üçüncü tura yazdıran isim oldu.