Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 7-11 Eylül 2016 tarihlerinde Kapadokya’da gerçekleşecek. 5 gün sürecek Dağ Bisikleti buluşmasında amatör ve yarışmacı yüzlerce bisikletlinin katılacağı üç farklı etkinlik yer alıyor.
Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali kapsamında yer alan etkinlikler ve tarihleri:

- Bisiklet Köyü Buluşması: 7-10 Eylül, Rekreatif bisiklet turu
- Dağ Bisikleti Eliminatör yarışı: 8 Eylül, Her seride 4’er bisikletli ile eleme yarışı ((lisanslı sporcular)
- Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları: 9-11 Eylül, UCI uluslararası puanlı müsabaka (lisanslı sporcular)

1.Etap: Bireysel Zamana Karşı (XCT)
2.Etap: Noktadan Noktaya Yarışı (XCP)
3.Etap: Olimpik Dağ Bisikleti Yarışı (XCO)

Bisiklet Köyü Buluşması
"Güzel Atlar Ülkesi" Kapadokyanın eşsiz coğrafi dokusunu bisiklet üzerinde keşfetmek için Kapadokya’da buluşan 200 bisikletli bisiklet köyünde buluşuyor ve her gün farklı güzellikleri keşfe çıkıyor. 4 gün süren etkinlik kapsamında bisikletliler; 1. Gün Sarıhıdır (47 km), 2. Gün Özkonak (60 km), 3.gün Uçhisar (38 km) ve 4. gün Yeşilöz (49 km) parkurlarında pedal çeviriyor. Bisikletlilere eşlik eden teknik destek araçları, parkur üzerinde onları bekleyen öğle yemekleri ve akşam eğlenceleriyle bisiklete gönül veren her yaşta bisikletli etkinlik boyunca keyifli anılar biriktiriyor.

UCI MTB Etaplı Yarışması
Festival kapsamında S1 kategorisinde Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takvimine kayıtlı Dağ bisikleti Etaplı Yarışması yer alıyor. Üç etaptan oluşan müsabaka; Bireysel zamana karşı (XCT), noktadan noktaya (XCP) ve olimpik dağ bisikleti yarışmalarından oluşuyor (XCO). Kapadokya 2007 yılında Türkiye’de ilk Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı günden bu yana Dünya bisikletinin gözde dağ bisikleti parkurları arasında yer almayı başarmıştı. Bu yıl Uçhisar merkezli gerçekleşecek MTB etaplı yarışlarına 100’ün üzerinde sporcunun katılması bekleniyor.

İlk Mücadele MTB Eliminatör ile Başlayacak

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin kadın ve erkeklerde ilk uluslararası mücadelesi MTB eliminatör dağ bisikleti eleme yarışı 8 Eylül’de başlayacak. 700 metre uzunluğundaki teknik parkurda her seride aynı anda 4 sporcu start alacak ve en hızlı iki sporcu bir üst tura yükselecek.

Detaylı bilgi için; kapadokyabisikletfestivali.com

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...