Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Rio Paralimpik Oyunları ilk gününde ülkemize bir altın bir de bronz madalya geldi.
Kadınlar Halter finalinde sporcumuz Nazmiye Muratlı, 104 kilo kaldırarak dünya rekoruyla altın madalya kazandı. Bu sonuçla birlikte Nazmiye Muratlı, paralimpikte üst üste altın madalya kazanan ilk sporcumuz olarak tarihe geçti.

İLK MADALYA JUDODAN GELDİ
Kadınlar Judo 48 kiloda mücadele eden sporcumuz Ecem Taşın, bronz madalya kazandı.

Brezilya'nın Rio de Janerio kentindeki oyunların judo branşında ülkemizi temsil eden Ecem, bronz madalya maçında Tayvanlı sporcu LEE Kai-Lin ile karşılaştı. Rakibini mağlup eden Ecem Taşın, Kadınlar Judo 48 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu sonuçla 2016 Paralimpik Oyunları'nda ülkemize ilk madalya da gelmiş oldu.

Öte yandan, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, turnuvadaki ilk maçta Japonya'yı 65-49 mağlup etti.

KILIÇ'TAN SPORCULARIMIZA TEBRİK MESAJI
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Judoda bronz madalya kazanan Ecem Taşın için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

"2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Judoda 48 kiloda Ecem Taşın bronz madalya elde ederek ülkemize Oyunlardaki ilk madalyayı kazandırdı. Milli Judocumuz Ecem Taşın'a ve başarıda emeği geçenlere ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Tarihimizin en yüksek katılımıyla yer aldığımız 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek olan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. "

Bakan Çağatay Kılıç, Nazmiye Muratlı'ya tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

"2016 Rio Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde milli sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Halterde Kadınlar 41 kiloda mücadele eden Nazmiye Muratlı, kaldırdığı 104 kilo ile hem Paralimpik hem de Dünya Rekoru kırdı ve bu muhteşem derecesiyle altın madalya kazandı. Milli sporcumuz, 2012 Londra'dan sonra bir kez daha altın madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. Ay Yıldızlı Bayrağımızı göndere çeken Nazmiye Muratlı'yı tebrik ediyor, oyunlarda mücadele edecek diğer sporcularımıza başarılar diliyorum."