Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mercedes pilotu Lewis Hamilton, motor arızası nedeniyle tamamlayamadığı Malezya Grand Prix’sinin ardından çarpıcı açıklamalar yaptı. "Birşey ya da biri kazanmamı istemiyor" diyen Hamilton, sabotaj imasında bulundu.
Formula 1'de sezonun son bölümü yaklaşırken Lewis Hamilton, kritik Malezya Grand Prix’sini motor arızası nedeniyle tamamlayamadı. Hamilton böylece bitime 5 yarış kala takım arkadaşı Nico Rosberg’in 23 puan gerisine düştü.

Yarış sonunda çok kızgın olan Hamilton, sabotaj imasında bulunacak kadar ileri gitti. İngiliz pilot; "8 sürücümüz için çok sayıda motorumuz var ancak yalnızca benimki bozuluyor. Bu kabul edilemez. Birileri bana bazı cevaplar vermek zorunda" dedi.

Malezya Grand Prix’sinin şampiyonluk unvanını koruması için çok önemli olduğunun altını çizen Hamilton; "Şampiyonluk için mücadele ediyorum ama motorum sürekli beni yarı yolda bırakıyor. Bir şey ya da birileri bu sezon kazanmamı istemiyor ancak pes etmeyeceğim. Sonuna dek şampiyonluğu kovalamaya çalışacağım" diye konuştu.