Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tenis dünyasının yaşayan efsaneleri Roger Federer ve Rafael Nadal, 2003'ten beri ilk kez aynı anda ilk 4'ün dışında kaldı. Son dünya sıralamasında Nadal 5'inci, Federer ise 7'inci basamakta yer aldı.
Bir dönem grand slam turnuvalarına damga vuran 7 grand slam finalinde karşı karşıya gelen Roger Federer ile Rafael Nadal, çok uzun bir aradan sonra ilk kez aynı anda dünya sıralamasında ilk 4'ün dışında kaldı.

ATP'nin son açıkladığı sıralamada Nadal 5'inci, Federer ise 7'inci basamakta yer aldı. Nadal ve Federer’den biri son kez ilk 4'ün dışında kaldığında takvimler 2003 yılını gösteriyordu.

O dönemde Federer henüz ilk grand slam şampiyonluğunu yaşamamıştı. İsviçreli tenisçinin 7. basamağa kadar düşmesinde son dönemde yaşadığı sakatlıklar büyük rol oynadı. Federer sakatlıkları nedeniyle bu sezon Fransa Açık ve Amerika Açık'a katılamamıştı. Nadal ise Avustralya Açık'ta ilk turda elenmiş, Fransa Açık'tan 4. turda sakatlığı nedeniyle çekilmiş, WİMBLedon'a katılmamış Amerika Açık'a çeyrek final öncesi veda etmişti.

Genel klasmanın ilk 3 basamağında Novak Djokovic, Andy Murray ve Stanislas Wawrinka yer aldı.