Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Avni Yıldırım-Schiller Hyppolite maçının hakemleri açıklandı. Kanadalı bir masa hakeminin maça atanması şaşkınlık yarattı. Zira Schiller Hyppolite Haiti asıllı Kanadalı bir boksör.
5 Kasım'da NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak gecede dünya şampiyonluğu yolunda çok kritik bir maça çıkacak olan profesyonel boksörümüz Avni Yıldırım çalışmalarını karşılaşmanın yapılacağı Almanya'nın Münih şehrinde sürdürüyor.


Haiti asıllı Kanadalı boksör Schiller Hyppolite ile ringe çıkacak olan Avni Yıldırım'ın bu karşılaşması aynı zamanda WBC ve IBF federasyonlarında dünya şampiyonluk maçı için final elemesi niteliği taşıyor. Bu maçı kazanması halinde boksörümüzün 2017 yılında dünya şampiyonluğu için ringe çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

HAKEMLER AÇIKLANDI
Avni Yıldırım'ın bu kritik mücadelesinde görev alacak ring ve masa hakemleri açıklandı.

Ring hakemi Avrupa'nın en tecrübeli hakemlerinden Belçikalı Daniel Van de Wiele olurken; masa hakemleri ise Kanada'dan Ed Pearson, Almanya'dan Jürgen Langos ve Belçikalı David Irving olacak.

Almanya'da Bilgehan Demir'in sorularını yanıtlayan Avni Yıldırım, karşılaşmaya çok iyi hazırlandığını ve maça hazır olduğunu ifade etti.

Avni Yıldırım'ın çok özel açıklamalarını ilerleyen günlerde NTV Spor'da izleyebilirsiniz.