Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Meksika GP'siyle birlikte 51. galibiyetini elde eden Lewis Hamilton, en fazla zafer kazanan pilotlar arasında 2.'likteki Alain Prost'la sayıları eşitledi.
Lewis Hamilton, Formula 1 Meksika GP'sini kazanarak, şampiyonada bitime 2 yarış kala zirvedeki Nico Rosberg ile puan farkını 19'a indirdi. Bu birinciliğin İngiliz pilotun kariyeri açısından önemi ise bundan daha büyük oldu zira Hamilton, toplamda 51 Grand Prix zaferine ulaşarak en fazla zafer kazanan pilotlar arasında Alain Prost ile birlikte 2. sıraya yerleşti.

Meksika'da kürsünün 1. sırasına çıkarak şampiyonluk yolunda iddiasını sürdüren Mercedes pilotu Lewis Hamilton, bu başarısı ile kişisel tarihine de önemli bir not ekledi. Hamilton, toplamda 51. kez Grand Prix zaferini yaşayarak, efsanevi pilot Alain Prost'la galibiyet sayısını eşitledi. Hamilton, bu zaferi ile tüm zamanların en fazla grand prıx galibiyeti bulunan pilotları arasında 91, 1.'likli Michael Schumacher'in hemen arkasında Prost'la birlikte 2. sıraya yerleşti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hamilton harika hissettiğini söyledi... İngiliz pilot "Her şey bir anda oldu ve hiçbir şey gerçekmiş gibi değil" dedi.
Prost da konu ile ilgili, "Hamilton daha çok zafer kazanacak" ifadesini kullandı.

Hamilton bu zaferi ile bu sezon 8.; Mercedes koltuğunda ise 30. kez kürsünün ilk sırasına çıkmayı başardı Öte yandan Hamilton sezonun bitimine 2 yarış ve toplanabilecek 50 puan kala, takım arkadaşı Nico Rosberg'le puan farkını 19'a indirerek şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Yine de kozlar hala Nico Rosberg'in elinde. Alman pilot, Brezilya'da kazanırsa, Hamilton'ın kaçıncı olduğuna bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek. Rosberg, Hamilton'ın 2 yarışı da kazanması durumunda bir 2.'lik ve 3.'lük ile dahi mutlu sona ulaşmış olacak.