Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Meksika'da kariyerinin 51. zaferini yaşayan Lewis Hamilton, tüm zamanların en büyük efsanelerinden Alain Prost'u yakaladığına inanamadığını söyledi. Hamilton, sezonun son 2 yarışında takım arkadaşı Nico Rosberg'i geride bırakmak için elinden gelen herşeyi yapacağını da vurguladı.
Lewis Hamilton, son Meksika Grand Prix’sinde parlak kariyerinin 51. zaferini elde etti. İngiliz pilot böylece Michael Schumacher'in ardından tüm zamanların en çok grand prix kazanan pilotu Alain Prost'a yetişti.

Çocukluğunu idol Ayrton Senna ile Alain Prost'un çekişmesini izlemekle geçirdiğini vurgulayan Hamilton, "Formula 1 pilotu olmanın en önemli nedeni Senna-Prost çekişmesiydi. O çocuğun Prost ile aynı sayıda grand prix kazanmış olması bana çok garip geliyor. Buna hala inanamıyorum. En büyüklerin arasında bulunmak benim için büyük bir gurur" dedi.

Hamilton, sezonun bitimine 2 yarış kala takım arkadaşı Nico Rosberg'i genel klasmanın zirvesinden indirmek için elinden geleni yapacağını da dile getirdi.

Formula 1'de bir sonraki yarışa Brezilya ev sahipliği yapacak. Hamilton'ın 19 puan önünde bulunan Rosberg, bu yarışı kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. Hamilton kalan 2 yarışı kazansa dahi Rosberg'e şampiyonluk için bir ikincilik bir de üçüncülük yeterli olacak.