Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Paris Masters Erkekler Tenis Turnuvası'nda Andy Murray, Tomas Berdych'i eleyerek yarı finale yükseldi. Murray, finale çıkmayı başarırsa, turnuvadan elenen Djokovic'i geçip erkeklerde dünyada bir numaraya yükselen ilk Britanyalı tenisçi olacak.
Paris Masters Erkekler Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde dünya 1 numarası Novak Djokovic elendi, 2 numara Andy Murray ise yarı finale yükseldi.

Profesyonel Erkek Tenisçiler Birliği (ATP) tarafından Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen sert kort turnuvasındaki çeyrek final maçları tamamlandı.

Dünya 10 numarası Hırvat Marin Cilic, dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic'i 6-4 ve 7-6 ile eledi. Dünya 2 numarası Büyük Britanyalı Andy Murray ise Çek Tomas Berdych'i 7-6 ve 7-5'lik setlerle 2-0 yenerek yarı finale yükseldi.

ABD'li John Isner vatandaşı Jack Sock'u 3-0, Kanadalı Milos Raonic ise Fransız Jo-Wilfried Tsonga'ı 2-0 yenerek adını yarı finale yazdıran diğer tenisçiler oldu.

Yarı finalde, Marin Cilic-John Isner ile Andy Murray ise Milos Raonic'le mücadele edecek.

Andy Murray karşılaşmayı kazandığı takdirde Novik Djokovic'i geçip dünyanın yenip 1 numarası olacak. Ayrıca Murray finale çıkmayı başarırsa, erkeklerde dünyada bir numaraya yükselen ilk Britanyalı tenisçi olacak.