Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Toplum Gönüllüleri Vakfı, 13 Kasım’da Vodafone 38. İstanbul Maratonu’na katılıyor. Maratonda toplanacak bağışlar ile Toplum Gönüllüsü gençlerin projeleri ve sosyal sorumluluk eğitimi masrafları karşılanıyor.
Toplum Gönüllüsü gençleri ve çalışmalarını desteklemek üzere 257 TOG koşucusu maratonda koşacak. Adımlarını gençler ile atan koşucular çevrelerine TOG’a bağış yapma çağrısında bulunuyor. Bu sene koşucuların hedefi 280.000 TL bağış toplanmasına aracılık etmek ve TOG’da 100 sosyal sorumluluk projesini destekleyerek 2.000 gencin Toplum Gönüllüsü olmasını sağlamak.

Gençler TOG çatısı altında katıldıkları çalışmalar ile sosyal sorumluluk bilinci kazanıyor. Okul yenileme çalışmalarından kıyı temizliğine, çocuklarla bilimsel deneylerden huzurevi ziyaretlerine, engelli bireylerle çalışmaktan toplumsal cinsiyet eşitliği projelerine kadar her yıl 1.000’lerce proje gençler tarafından tasarlanıyor ve hayata geçiriliyor. TOG gençlere güveniyor ve birbirlerini tanıyabilecekleri, değişim yaratabilecekleri alanlar yaratıyor.

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI (TOG) HAKKINDA
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Aralık 2002’de kuruldu. Vakıf, gençlerin gönüllü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmasını sağlayarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Böylece gençlerin gönüllülük temelinde toplumsal katılımlarını arttırıyor. 2015 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 60.761 gencin katılımıyla 1.468 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımını sağlamaktadır. Türkiye’nin 79 ilinde gençlik grubu veya üniversite topluluğu/kulübü olarak faaliyet gösteren ve 126 örgütlenme ile aktif olan Toplum Gönüllüsü gençler, 452 akran eğitimi aldılar. 2015 yılında 621.014 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmüşlerdir. Bu hizmetler karşılığında yaklaşık 33 Milyon TL değerinde katma değer yaratılmıştır.

ADIM ADIM NEDİR?
Adım Adım, Mart 2008’de yurtdışında ‘’charity run olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

Bağışlarınız ile gençleri desteklemek isterseniz; Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...