Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) iş birliğinde düzenlenen FIS Anatolian Cup yarışları 18-22 Aralık tarihlerinde Erzurum'da yapılacak.
Dünyanın önemli kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken'de gerçekleştirilecek FIS Anatolian Cup yarışları için hazırlıklar tamamladı.

Organizasyonda, Türkiye'nin yanı sıra Fas, Macaristan, Bulgaristan, Gürcistan, Pakistan, Hindistan, Bosna Hersek, İran ve Arnavutluk'tan uluslararası seviyede 60 sporcu yer alacak. Etkinlikte erkek ve kadın kayakçılar, slalom kategorisinde 6, giant slalom kategorisindeki ise 4 yarışta puan almak için mücadele edecek.

TKF Başkan Yardımcısı Fatih Kıyıcı, yaptığı açıklamada sporcuların 2018'de yapılacak Kış Olimpiyatları için bu yarışta puan almaya çalışacağını söyledi.

Türkiye'nin bu yarışa 20 sporcu ile katılacağını belirten Kıyıcı, "İddialıyız, madalya ve puan almayı düşünüyoruz. Kalifiye olmak için gerekli puanları almaya çalışıyoruz." dedi.

Milli takımın, yurt içi ve yurt dışında haziran ayından beri kondisyon ve kayaklı çalışmalarını tamamlayarak puanlı yarışlara girmeye başladığını aktaran Kıyıcı, şunları kaydetti:

"Milli takım 14-15 Aralık'ta Bosna Hersek'teki yarışlara katıldı. Burada belli bir puan aldık. Bundan sonra Avrupa ve Balkan ülkelerindeki yarışlara katılacağız. 7-8 Ocak'ta Uluslararası Erciyes Kupası'na katılacağız. Mart ayında ise yine Palandöken ve Sarıkamış kupaları ile sezon tamamlanacak. Burada alacağımız madalyayı ülkemiz için şehit olan tüm asker ve polislerimize adayacağız."