Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Derin Demirsoy, 23 Aralık’ ta Doha, Katar'da CSI4* yarışmaları kapsamında önemli bir engel atlama müsabakası olan 160 cm yüksekliğindeki Grand Prix final yarışmasında Harry K isimli atı ile muhteşem bir yarışma çıkararak birinci oldu ve kupayı kazandı.

Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Kaan Başoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre "Derin Demirsoy, yarışmanın ilk günü 22 Aralık ‘ta da 145cm de 'Narazo de Nyze Z'adlı atıyla 4. olmuştu. Grand Prix’yi hepimiz heyecanla bekliyorduk, final günü geldiğinde, beklediğimiz sonucu aldık ve Derin, Türk Milli Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızı göndere çektirip, bu zor günlerde ülkemize moral vererek müthiş bir başarıya imza attı." ifadelerini kullandı.

Milli sporcu Derin Demirsoy'u başarısından dolayı kutlayan Federasyon Başkanı Bülent Bora, "Derin Demirsoy, Türk binicilerinin imkân verilirse neler yapabileceğinin en önemli örneğini bizlere gösterdi. 2020 Olimpiyatlarında binicilik dalına umut ile bakarken, Derin Demirsoy’u içtenlikle tebrik ediyoruz ve bu başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye Binicilik Federasyonu Türkiye’de ata sporumuz olan biniciliğin daha geniş kitlelere ulaşmasına, tanınmasına ve yetenekli Türk binicilerin yetişmesine önem vermektedir. Federasyonu’nun amacı Binicilik Kulüpleri ile birlikte toplumsal mirasımız olan at sevgisini çoğaltıp kültürel zenginliğimizin bir parçası olarak muhafaza edilmesi ve gençlerin binicilik sporu aracılığıyla fiziksel, ruhsal gelişiminin sağlanarak bir taraftan da kamusal fayda yaratmaktır. Federasyon olarak bundan sonraki çalışmalarımızda bu imkanların sağlanmasına büyük önem vererek faaliyetlerimize devam edeceğiz." dedi.