Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
2016'da Avustralya Açık'ta genç erkekler şampiyonu olan Oliver Anderson, Ekim ayındaki bir maçında şike yapmakla suçlanıyor. 18 yaşındaki tenisçi bu yılki turnuvaya sakatlığı nedeniyle katılamayacak.
Bu yıl 16-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası öncesi Avustralya'da şike şoku yaşanıyor. 2016'daki Avustralya Açık'ta genç erkekler kategorisinde tekler şampiyonu olan Oliver Anderson şike suçlamasıyla karşı karşıya. 18 yaşındaki Avustralyalı tenisçinin Ekim ayında katıldığı Traralgon Challenger Turnuvası'nda vatandaşı Harrison Lombe ile oynadığı maçta ilk seti kaybetmesi için bahis çeteleri tarafından baskı gördüğü iddia ediliyor. Karşılaşmada ilk seti 6-4 kaybeden Anderson, daha sonraki setleri 6-0, 6-2 kazanmış ama 50 bin dolar toplam ödüllü turnuvada bir sonraki turda elenmişti.

Avustralya'nın geleceği en parlak tenisçilerinden biri olarak gösterilen Oliver Anderson, sakatlığı sebebiyle bu yılki Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yer alamayacak. Avustralya'nın Sydney Morning Herald gazetesine konuşan sporcunun yakın çevresinden bir kişi, "Oliver, yetkililerle tam bir işbirliği içerisinde. Yasal süreci bekliyor" açıklamasını yaptı.